ברוכות וברוכים הבאים לשיחה מקומית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מגזין הרשת שיחה מקומית הוא במה לעיתונאות אקטיביסטית. מאחוריו עומדת קבוצה של כותבות וכותבים, צלמות וצלמים, הפועלת כקולקטיב עיתונאות עצמאי.

לצד המחויבות לאמת, לשקיפות ולאמינות העומדים בבסיס העבודה העיתונאית, אנחנו מבקשים לקדם שינוי: חברי הקולקטיב מחזיקים בדעות ובגישות שונות, אולם אנו חולקים מחויבות לצדק חברתי, לשלום, לשוויון ולדמוקרטיה, לחופש דיבור ודעה, ולסיומו של הכיבוש. יחד עם זאת, איננו משרתים או קשורים לשום מפלגה או תנועה פוליטית.

את האתר מפעילה עמותת "972 – לקידום עיתונאות אזרחית". בפרויקט שותפים הארגון ג'אסט ויז'ן וקולקטיב הצלמים אקטיבסטילס. עוד על העמותה ועל הדרכים בהן ניתן לסייע לפעילותה אפשר לקרוא בעמוד האודות של האתר.

מילה על אופן עבודת המערכת שלנו: שיחה מקומית מבוסס על בלוגים, והעורכים אינם מכתיבים את סדר היום לקולקטיב. הכותבות והכותבים, חברי המערכת, הם בעלי הערוצים שלהם, והם המחליטים מהם הסיפורים שיעסיקו אותם. עבודת העורכים נועדה לקדם ולתמוך בקולות חברי הקולקטיב ולרכז את פעילות הקבוצה. כך אנו מבקשים לחזק את החיבור בין התוצר העיתונאי לשטח, ולהסיר חלק מהחומות ומשומרי הסף המאפיינים את עבודת התקשורת.

שיחה מקומית הוא לא רק המקום שלנו. הוא אתר שנועד לשרת את החברה בה אנחנו חיים, וככזה אמור להיות הבסיס לשיח ציבורי ער. אנחנו מזמינים את הקוראות והקוראים שלנו להגיב, להעיר ולשלוח חומרים לפרסום בעצמם.

בואו ונדבר.

יעל מרום וחגי מטר (עורכים), נועם שיזף (מנהל)

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
זריית חול בעיניים. שר האוצר ישראל כץ (צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90)

זריית חול בעיניים. שר האוצר ישראל כץ (צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90)

שלא יעבדו עלינו: גם בסוף השנה חיוני לחוקק תקציב

שר האוצר טוען כי כיוון שתקציב המדינה כבר עבר בממשלה, אין צורך להעביר תקציב בחקיקה. אך התנהלות כזו לא רק מוחקת סעיפים חשובים שאינם בבסיס התקציב, היא מרוקנת בפועל את הכנסת מתפקידה כמחוקקת וגם כמפקחת על הממשלה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf