newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

למה בצלם לא מדברים ישירות איתנו בארץ?

אז זהו, שהם דווקא כן, עם כל מי שמוכן להקשיב. ולמה לא לפעול באופן דמוקרטי? כי אין דמוקרטיה כשמליוני פלסטינים נשלטים על ידי ישראל ואין להם זכות הצבעה. טור דעה מצולם

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אבל למה בצלם לא מדברים בארץ, ולמה לא משתמשים בכלים של הדמוקרטיה כדי להפסיק את הדיקטטורה הצבאית של הקהילה היהודית בישראל (שנקראת גם “מדינת ישראל”) על הקהילה הפלסטינית של יהודה ושומרון?

בעניינים אלה עוסק הווידיאו הקטן שהכנתי (ברגע האחרון, בין הבישולים לחג) עם הצלמת המוכשרת נורית. מקווה שתיהנו.

> זינוק של יותר מפי 10 בתרומות הקטנות לבצלם

בנוסף, אי אפשר שלא להעיר על כל הפרשה הזאת: ידיעות אחרונות חשף שריב בסוכה של כמה מבכירי הליכוד כמעט נגמר בתגרה פיזית ואפילו בדקירה. זה אירוע שבו היו מעורבים דוד ביטן, שולל האזרחויות הגדול מהמזרח, ירון מזוז, סגן השר לענייני יאדה יאדה כלשהם, ורועי שרעבי, יו"ר סיעת הליכוד בהסתדרות.

"רועי שרעבי?", חשבתי, "השם הזה נשמע לי מוכר מאיפשהו". ואז זה דקר אותי: רועי שרעבי, שהיה יושב ראש הלשכה של השר לבטחון פנים יריב לוין, הוא אדם שהורשע בדקירה ונידון למאסר על תנאי.

שמח בסוכה של הליכוד. ובאופן כללי הרושם שעולה מהליכוד של היום הוא שמדובר בחבורה של בני נוער עם ערכת קריוקי עוצמתית במיוחד, שהתיישבו בגן ציבורי באמצע הלילה, והם ירעישו כמה שבא להם, ויעשו מה שבפטריארכיה שלהם לעשות, כי דוד שלהם הוא מאפיונר גדול ומי ידבר איתם.

לא יודע איך לומר את זה לנוער הבעייתי של סיעת הליכוד: גם קריירת הפשע של הדוד הכי חזק במאפיה מגיעה לסיומה מתישהו. אנחנו נסבול את האטימות והטפשות שלהם עוד קצת. בסוף גם נתניהו ילך הביתה, והמשחק הישראלי ייפתח מחדש.

> כך נעשה לחגי אלעד של 1958

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מנסה להזיז את הדברים קדימה משום שהיא מכירה בכך שהסכסוך הולך ומידרדר. פאטו בנסודה, התובעה הראשית בבית הדין הבינלאומי בהאג (Wikimedia Commons)

מנסה להזיז את הדברים קדימה משום שהיא מכירה בכך שהסכסוך הולך ומידרדר. פאטו בנסודה, התובעה הראשית בבית הדין הבינלאומי בהאג (Wikimedia Commons)

האם בית הדין בהאג יכול להביא צדק לפלסטינים?

בעוד החלטת התובעת הראשית בהאג נבחנת, שלוש מומחיות פלסטיניות בוחנות את השלכותיה האפשריות: ציפיות לא ריאליות, הרחבת הפיצול הפנים-פלסטיני והתעלמות בינלאומית מחד, ומאידך איתות ברור לעולם: הפלסטינים לא נרדמו על המשמר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf