למה בצלם לא מדברים ישירות איתנו בארץ?

אז זהו, שהם דווקא כן, עם כל מי שמוכן להקשיב. ולמה לא לפעול באופן דמוקרטי? כי אין דמוקרטיה כשמליוני פלסטינים נשלטים על ידי ישראל ואין להם זכות הצבעה. טור דעה מצולם

מאת:

אבל למה בצלם לא מדברים בארץ, ולמה לא משתמשים בכלים של הדמוקרטיה כדי להפסיק את הדיקטטורה הצבאית של הקהילה היהודית בישראל (שנקראת גם “מדינת ישראל”) על הקהילה הפלסטינית של יהודה ושומרון?

בעניינים אלה עוסק הווידיאו הקטן שהכנתי (ברגע האחרון, בין הבישולים לחג) עם הצלמת המוכשרת נורית. מקווה שתיהנו.

> זינוק של יותר מפי 10 בתרומות הקטנות לבצלם

בנוסף, אי אפשר שלא להעיר על כל הפרשה הזאת: ידיעות אחרונות חשף שריב בסוכה של כמה מבכירי הליכוד כמעט נגמר בתגרה פיזית ואפילו בדקירה. זה אירוע שבו היו מעורבים דוד ביטן, שולל האזרחויות הגדול מהמזרח, ירון מזוז, סגן השר לענייני יאדה יאדה כלשהם, ורועי שרעבי, יו"ר סיעת הליכוד בהסתדרות.

"רועי שרעבי?", חשבתי, "השם הזה נשמע לי מוכר מאיפשהו". ואז זה דקר אותי: רועי שרעבי, שהיה יושב ראש הלשכה של השר לבטחון פנים יריב לוין, הוא אדם שהורשע בדקירה ונידון למאסר על תנאי.

שמח בסוכה של הליכוד. ובאופן כללי הרושם שעולה מהליכוד של היום הוא שמדובר בחבורה של בני נוער עם ערכת קריוקי עוצמתית במיוחד, שהתיישבו בגן ציבורי באמצע הלילה, והם ירעישו כמה שבא להם, ויעשו מה שבפטריארכיה שלהם לעשות, כי דוד שלהם הוא מאפיונר גדול ומי ידבר איתם.

לא יודע איך לומר את זה לנוער הבעייתי של סיעת הליכוד: גם קריירת הפשע של הדוד הכי חזק במאפיה מגיעה לסיומה מתישהו. אנחנו נסבול את האטימות והטפשות שלהם עוד קצת. בסוף גם נתניהו ילך הביתה, והמשחק הישראלי ייפתח מחדש.

> כך נעשה לחגי אלעד של 1958

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
תלמידי תיכון נבחנים בבחינת בגרות (צילום: יוסי זליגר / פלאש90)

תלמידי תיכון נבחנים בבחינת בגרות (צילום: יוסי זליגר / פלאש90)

יום החינוך הבינ"ל: ישראל מדגימה אפלייה מעמדית גם בין מצטיינים

המדינה חתומה על תוכנית של האו"ם שבמסגרתה התחייבה להבטיח "חינוך איכותי ושוויוני וקידום הזדמנויות לימוד לכלל האוכלוסייה בכל הגילים". היום הבינלאומי שיחול ביום שני הוא הזדמנות טובה להזכיר את ההבטחה, כי נראה שהממשלה ומשרד החינוך כבר שכחו אותה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf