newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הבדיחה שבמינוי יואב גלנט למשרד השיכון

מי שהשתלט על שטחים ציבוריים, המציא תירוצים בטחוניים ושיקר לרשויות כשנחשף הולך להיות אחראי על כלל הבנייה במדינת ישראל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אריה דרעי נשפט בחומרה חסרת תקדים, וישב בכלא על העבירות שלו. החזרה שלו לפוליטיקה עוכבה בשל חוק צינון שעבר בעיקר בגללו. ולמרות כל אלו, כשעלתה האופציה של מינוי דרעי לשר הפנים, קמה זעקה צדקנית. יאיר לפיד תקף את הרעיון בפייסבוק, התנועה לאיכות השלטון פתחה בקמפיין אלים נגדו (שנמשך במלוא המרץ), ועוד.

בלי קשר לדעתי על המשפט של דרעי, אין לטענות הנוכחיות נגדו הצדקה. הפרלמנט הישראלי נדרש בדיוק למקרה הזה של חזרה של מורשע לפוליטיקה, ובגלל זה נקבע חוק הצינון. המצאת ה"נורמה" שהיתה אמור למנוע מדרעי חזרה לממשלה היא חמורה פי כמה כי מדובר בנבחר ציבור, כלומר באדם שמייצג פלח אוכלוסיה שלם, ומבקשים לדחוק אותו הצידה בשם כלל שלמעשה אינו קיים בשום מקום.

לזכותה של התנועה לאיכות השלטון ייאמר שהם גינו גם את המינוי של גלנט לשר השיכון. אבל בכל הבט אחר, הבדיחה הזו מתקבלת בדממה משונה, ושכל אחד יחשוב בעצמו על הסיבות לכך: האם זה בגלל המוצא, הדרגות, או שסתם אסור לומר מילה רעה על מפלגתו של כחלון, המאמי הלאומי.

גלנט, ראוי להזכיר, השתלט על אדמות ציבוריות במושב שבו הוא גר, הן למען הקמת הטירה האוריינטלית שלו, והן במטע הזיתים ששתל. אחרי שהדברים התגלו הוא ארגן כל מיני חוות דעת "בטחוניות" שמצדיקות חלק מחריגות הבנייה שלו (כביש גישה לא חוקי שהוא סלל לבית הפך פתאום ל"דרך מילוט"), שיקר לתקשורת ולרשויות, והחזיר את השטח רק כשהוא עמד על סף הליכים פליליים.

האיש הזה, שהוקדש לעבירות הבנייה והנדל"ן שלו דוח בן 21 עמודים של מבקר המדינה וחוות דעת חריפה של היועץ המשפטי, עומד להיות אחראי על הבינוי במדינת ישראל. כמו באיזו פרודיה – כאילו חיפשו את האיש הכי פחות ראוי במדינה לתפקיד הזה.

(ותקראו גם מה קלמן ליבסקינד, התחקירן שחשף את הפרשה, כותב).

> דרעי, קח את תיק החינוך

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
רצועת השידור של רוג'ה ח'ליף (עיצוב: מות'אנה חוסיין/טורבו)

רצועת השידור של רוג'ה ח'ליף (עיצוב: מות'אנה חוסיין/טורבו)

חי מהבידוד בגדה המערבית. תחנת רדיו מחברת בין קהילות

קבוצה של צעירים מבית לחם ורמאללה החליטו לא לתת לקורונה להכניע אותם. תוך כמה ימים הם הקימו תחנת רדיו ומשדרים מהבתים שלהם מוזיקה ותוכניות בישול ופוליטיקה. התגברות על הפרדה היא דבר פלסטיני, הם אומרים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf