newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הבדיחה שבמינוי יואב גלנט למשרד השיכון

מי שהשתלט על שטחים ציבוריים, המציא תירוצים בטחוניים ושיקר לרשויות כשנחשף הולך להיות אחראי על כלל הבנייה במדינת ישראל

מאת:

אריה דרעי נשפט בחומרה חסרת תקדים, וישב בכלא על העבירות שלו. החזרה שלו לפוליטיקה עוכבה בשל חוק צינון שעבר בעיקר בגללו. ולמרות כל אלו, כשעלתה האופציה של מינוי דרעי לשר הפנים, קמה זעקה צדקנית. יאיר לפיד תקף את הרעיון בפייסבוק, התנועה לאיכות השלטון פתחה בקמפיין אלים נגדו (שנמשך במלוא המרץ), ועוד.

בלי קשר לדעתי על המשפט של דרעי, אין לטענות הנוכחיות נגדו הצדקה. הפרלמנט הישראלי נדרש בדיוק למקרה הזה של חזרה של מורשע לפוליטיקה, ובגלל זה נקבע חוק הצינון. המצאת ה"נורמה" שהיתה אמור למנוע מדרעי חזרה לממשלה היא חמורה פי כמה כי מדובר בנבחר ציבור, כלומר באדם שמייצג פלח אוכלוסיה שלם, ומבקשים לדחוק אותו הצידה בשם כלל שלמעשה אינו קיים בשום מקום.

לזכותה של התנועה לאיכות השלטון ייאמר שהם גינו גם את המינוי של גלנט לשר השיכון. אבל בכל הבט אחר, הבדיחה הזו מתקבלת בדממה משונה, ושכל אחד יחשוב בעצמו על הסיבות לכך: האם זה בגלל המוצא, הדרגות, או שסתם אסור לומר מילה רעה על מפלגתו של כחלון, המאמי הלאומי.

גלנט, ראוי להזכיר, השתלט על אדמות ציבוריות במושב שבו הוא גר, הן למען הקמת הטירה האוריינטלית שלו, והן במטע הזיתים ששתל. אחרי שהדברים התגלו הוא ארגן כל מיני חוות דעת "בטחוניות" שמצדיקות חלק מחריגות הבנייה שלו (כביש גישה לא חוקי שהוא סלל לבית הפך פתאום ל"דרך מילוט"), שיקר לתקשורת ולרשויות, והחזיר את השטח רק כשהוא עמד על סף הליכים פליליים.

האיש הזה, שהוקדש לעבירות הבנייה והנדל"ן שלו דוח בן 21 עמודים של מבקר המדינה וחוות דעת חריפה של היועץ המשפטי, עומד להיות אחראי על הבינוי במדינת ישראל. כמו באיזו פרודיה – כאילו חיפשו את האיש הכי פחות ראוי במדינה לתפקיד הזה.

(ותקראו גם מה קלמן ליבסקינד, התחקירן שחשף את הפרשה, כותב).

> דרעי, קח את תיק החינוך

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
אולי תואיל ותסביר למי שבחרו בך איזה חומר הובא בפניך ועל מה נסמכת התרשמותך מהאירוע המאוד מאוד בעייתי? (הדס פרוש / פלאש 90)

אולי תואיל ותסביר למי שבחרו בך איזה חומר הובא בפניך ועל מה נסמכת התרשמותך מהאירוע המאוד מאוד בעייתי? (הדס פרוש / פלאש 90)

ח"כ יאיר גולן, כשאמרת ש"צה"ל לא מטייח", למה התכוונת?

בנאום שנשאת לפני שש שנים, דיברת על מחויבותו של הצבא "לתחקר התנהלות בעייתית באומץ וליטול אחריות מלאה". אלא שמאז התגייסת לטובת חייל שירה למוות בפלסטיני חף מפשע וביקשת הקלה בעונשו, אף שבחינה יסודית של חקירתו מעלה חשדות כבדים לטיוח

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf