newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

יא חביבי: אהלי אל-ח'ליל וסלמאן עמר זכו בגביע הפלסטיני

אחרי שבתום 90 דקות הסתיים המשחק בתוצאה 0-0, ניגשו השחקנים לבעיטות הכרעה מ-11 מטר. איברהים אל-חביבי, חלוצה של אהלי, כבש את הפנדל האחרון והביא גביע נוסף לאדומים מחברון

מאת:

רק סמוך לשעה 1:00 בלילה הוכרע אמש, שבת, משחק גמר הגביע של הגדה המערבית, אשר החל בשעה 22:30 בשל צום הרמדאן. המשחק, שהיה זהיר מאוד מצד שתי הקבוצות, שעלו בהרכבם עם חלוץ בודד, הסתיים בתוצאה 0-0. רק בשלב הפנדלים הצליחו השחקנים לכבוש את שער היריבה, כששוערה של אהלי אל-ח'ליל, עזמי אל-שוויקי, מצטיין. השוער, יליד ירדן, עצר שני פנדלים וכבש פנדל אחד בעצמו, ובכך הפך לכוכב הניצחון של אל-אהלי. הקבוצה החברונית שברה בניצחונה שיא פלסטיני חסר תקדים כשזכתה בגביע הגדה המערבית בפעם השלישית ברציפות. תמונות מחגיגות הניצחון ניתן לראות כאן בעמוד הרשמי של אהלי אל-ח'ליל.

השנה מאמן את אהלי אל-ח'ליל קפטן הפועל ירושלים לשעבר, סלמאן עמר. השחקן, יליד בית צפאפא, שהיה לסמל אדום של קבוצת הפועל בירושלים, ושרפרטואר השירים של קבוצת הפועל קטמון כולל גם הוא שירי הערצה רבים לכוכב העבר, אימן בשנה שעברה את הילאל אל-קודס, אך הפסיד איתם בגמר הגביע. השנה כבר הצליח עמר לעמוד במשימה ולהביא הביתה גביע. הנה כאן תמונה שלו חוגג לאחר המשחק עם שחקניו. כעת, מלבד התואר, צפוי לו ולשחקני אל-אהלי משחק היסטורי, "גביע הזהב הפלסטיני", בו נפגשות מחזיקת הגביע של הגדה המערבית עם מקבילתה בעזה, לשני משחקים (אחד בעזה ואחד בגדה).

השנה מחזיקת הגביע של רצועת עזה היא קבוצה שבאב רפיח, והמשחקים יתקיימו ככל הנראה בחודש יולי. זהו מפגש הספורט היחידי המתקיים כל השנה בו מתאפשר לפלסטינים, המשחקים בשתי ליגות נפרדות, להיפגש. המשחק עולה בדרך כלל לכותרות, לאחר שכניסתם של חלק מהשחקנים נמנעת על ידי ישראל, דבר שעולה לאחר מכן לדיון בפיפ"א, בדיונים נמשכים הנוגעים לפיתוח הספורט הפלסטיני ולמכשולים שמציבה ישראל בנושא זה.

> עזבתי את עזה, אבל עזה לא עוזבת אותי

הגביע הפלסטיני הולך לקבוצת אל-אהלי חברון, גמר 2015 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

מחזיקת הגביע בפעם השלישית ברציפות, קבוצת אל-אהלי חברון (גמר 2015. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס)

בעיטות הפנדלים

את קרב הפנדלים פתחה שבאב אל-ח'ליל, ששיחקה בצבעה הלבן המסורתי. תאמר טאטור, החלוץ הנושא תעודת זהות ישראלית וששיחק בעבר בנצרת, בעט חזק לפינה השמאלית, אך עאזם אל-שוויקי המצוין הצליח להדוף. לאחר מכן בעט מוחמד סאלח, המגן הפלסטיני המשחק גם בנבחרת, בעיטה חזקה שפגעה במשקוף והותירה את התוצאה על כנה 0-0. את השער הראשון כבש מוהנד פנון, קשר הנבחרת הפלסטינית, כשבעט חזק לפינה השמאלית וקבע 1-0 לשבאב אל-ח'ליל. לאחר מכן, החל המהפך של אל-אהלי. השוער, עזמי אל-שוויקי, היה הבועט הבא. הוא לקח ריצה ארוכה וכבש בבעיטה שטוחה לפינה השמאלית. 1-1.

אחריו עלה שוער שבאב אל-ח'ליל, ע'אנם מחאג'נה, אך הוא בעט למשקוף. אחמד חרבּי, יליד אום אלפחם, המשחק כבלם של נבחרת פלסטין, היה הבועט הבא והצליח להעלות את אל-אהלי ליתרון 2-1, כשבעט בחצי גובה לפינה השמאלית. עודאי ח'רובּ, הקשר של שבאב אל-ח'ליל, בעט אחריו, אך השוער אל-שוויקי הצליח להדוף. את הבעיטה הבאה לקח איברהים אל-חבּיבּי, החלוץ העזתי המצוין של אהלי אל-ח'ליל, שהקפיץ בקור רוח מעל השוער, קבע 3-1, ושלח את שחקני אל-אהלי ואת סלמאן עמר לחגוג על כר הדשא.

קרב הפנדלים אהלי אל-ח'ליל נגד שבאב אל-ח'ליל:

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
אברהים ראיסי בעצרת בחירות ב-2017 (צילום: סוכנות הידיעות טסנים)

אברהים ראיסי בעצרת בחירות ב-2017 (צילום: סוכנות הידיעות טסנים)

מותו של ראיסי עשוי לקרב את קיצה של הרפובליקה האסלאמית

נשיא איראן היה מועמד מוביל לרשת את המנהיג העליון, ולאפשר לגוף החזק במדינה לקבור את המהפכה האסלאמית כפי שנבנתה, ולפתוח פרק חדש של דיקטטורה צבאית – ללא סנקציות. למרות מותו, לא נראה שמשמרות המהפכה יוותרו על הניסיון להשתלט על התפקיד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf