newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אמנים שרים "רכז מידע" בסולידריות עם ברק כהן: להילחם בעוול באמצעות שיר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

השבוע דרשה הפרקליטות לגזור על עו"ד ברק כהן שנת מאסר בגלל השיר "רכז מידע". לא פחות. המוזיקאי אמיר בן דוד החליט לעשות מעשה, אמיץ מאוד בימינו, ולשיר. הוא הקליט גרסה שלו לשיר על רכז המידע חמדני תחת ההאשטאג #ברק_כהן_לא_לבד, כדי "להילחם בעוול באמצעות שיר" וקורא לאמנים נוספים ללכת בעקבותיו: "תעלו גרסאות נוספות ותציפו את הרשת בביצועי 'חמדני שוטר זוטר, רכז מידע למען המשטר' שלכם. ככל שיהיו יותר גרסאות, התביעה לאסור את ברק כהן (בגלל שיר!) תיראה יותר מגוחכת וקטנונית".

בעקבותיו הצטרף לקריאה גם המוזיקאי רם אוריון שתהה "על זה מקבלים פה שנה בכלא?":

ביוני האחרון הורשע ברק כהן בעבירות של העלבת עובד ציבור והפרעה לשוטר בשל סרטון שפרסם בשנת 2014 ובו שיר שכתב על רכז המודיעין של תחנת מוריה במחוז ירושלים. בדיון שהתקיים ביום רביעי בבית המשפט השלום בתל אביב ביום רביעי דרשה הפרקליטות לגזור על כהן שנת מאסר וכן להטיל עליו לפצות כספית את השוטר חמדני. הפרקליטות דורשת להחמיר את הענישה של כהן מאחר והוא לא מביע חרטה על מעשיו.

כשירות לציבור וחופש המחאה אנחנו מביאים כאן את מילות השיר המסוכן:

רכז מידע / מילים ולחן ברק כהן

נחש ירוק עיניים
מסתובב ברחובות
אוסף ומתנכל
אוכל את הבריות

בלי מדים ובלי חוקים
ובלי שום אלוהים
מכה ללא רחם
בכל הילדים

חמדני שוטר זוטר
רכז מידע למען המשטר

נחש ירוק עיניים
הפך נחש נרדף
כבר לא סוכן סמוי
בכל העיר נשרף

חמדני רק שכח
בקורס למלשינים
הצדק לא יברח
לא יסתיר פנים

חמדני שוטר זוטר
רכז מידע למען המשטר

> אל תתבלבלו: ברק כהן הורשע מפני שהוא ביקר את המשטר

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הזהיר שהניסיונות "לאיים או להשפיע" על בית הדין חייבים להיפסק. כרים חאן, התובע הכללי של בית המשפט הפלילי בהאג, בביקור בקייב בפברואר 2023 (צילום: ICC-CPI)

הזהיר שהניסיונות "לאיים או להשפיע" על בית הדין חייבים להיפסק. כרים חאן, התובע הכללי של בית המשפט הפלילי בהאג, בביקור בקייב בפברואר 2023 (צילום: ICC-CPI)

חשיפה: המלחמה המלוכלכת של ישראל נגד בית הדין בהאג

תחקיר "שיחה מקומית", 972+ ו"גרדיאן" חושף שבניצוחו של נתניהו אמ"ן, המוסד ושב"כ פעלו כדי לעקוב אחר בכירים בביה"ד הפלילי בהאג, אספו מידע על פלסטינים שפנו אליו וניסו לחבל בחקירותיו נגד ישראל. עכשיו כרים חאן על הכוונת

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf