נתוני רשות האוכלוסין: פי שניים מהגרי עבודה לא חוקיים ממבקשי מקלט

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כנראה שהיה זה רעש התותחים שגרם לי לפספס את פרסום נתוני רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול שפורסמו לפני חודש (PDF) ועוסקים במספרי הזרים השוהים בישראל.

מהנתונים עולה שבישראל נמצאים כיום כ-48 אלף מבקשי מקלט, כ-73 אלף מהגרי עבודה עם אשרות כחוק, כ-13 אלף ללא אשרות, ועוד 93 אלף (!) תיירים ללא אשרה בתוקף, רובם מברה"מ לשעבר שכנראה עובדים כאן שלא כחוק. כלומר, יש יותר מפי שניים מהגרי עבודה לא חוקיים בישראל מאשר סך כל מבקשי המקלט ("מסתננים").

לא אתן פרשנות לנתונים, אבל אציין רק שמספר כתבי האישום שהגישה רשות האוכלוסין נגד מעסיקים של עובדים לא חוקיים עומד על 41 בלבד, ושלמהגרי העבודה אף אחד לא מקים מחנות כליאה בלב המדבר, שגורמים לאלפים מהם לברוח מכאן לגורל לא ידוע.

> שופטי בג"ץ, משיכת הזמן שלכם עולה בחייהם של מבקשי מקלט

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

אילוסטרציה: pixabay

פרשת NSO היא רק סימפטום של האמונה הישראלית בכוחות הביטחון

התרגלנו לפטור כל ביקורת על אמצעי הביטחון במשיכת הכתף של "מלחמה היא דבר מכוער", וכך הפכה "מלחמה" למטפורת ברירת המחדל בכל פעם שאנחנו רוצים לזרוק הצידה את זכויותיו של מישהו. ועכשיו, שלא במפתיע, זה הגיע לתוך הטלפון שלנו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf