newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

המחיר האמיתי של "מעשה הקונדס": חיפושים, מחסומים ומעצרים של פלסטינים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאז נמצא הצעיר הקונדסון שהחליט לביים את חטיפתו ולגרום למדינה שלמה להתכונן נפשית למלחמה נוספת כולם כועסים. אלו שהתפללו קודם לכן לכך שימצא בחיים מאחלים לו כעת מיתות מסוגים שונים. הסיבה: בזבוז המשאבים העצום והכספים שמגיעים מהמיסים של כולנו. יש גם המרחיבים עד כעס על הסכנה שהוא העמיד בה את חיילי הצבא.

בתוך כך נמחקה העובדה ש"מעשה הקונדס" הרומנטי הוביל לתגובה האינסטנקטיבית והאלימה הרגילה של הצבא. בכלי התקשורת לא תראו כותרות על המוני האנשים שנענשו אתמול קולקטיבית, שוב, והיו קורבן לחיפושים, אלימות, מחסומים, מעצרים והפחדות. כי הם פלסטינים. כי המטרה מקדשת את האמצעים. והם רגילים. ומה זה כבר משנה. ובסך הכל – מגיע להם.

בזמנים כאלה, כמו בזמן מבצע "שובו אחים" בו פתח צה"ל לאחר הרצח של שלושת הנערים הישראלים בגוש עציון תוך כדי הונאת הציבור כי הם חטופים, אני לא יכולה שלא להיזכר באותו יום נורא של הרצח בבר נוער. פשע שנאה ואירוע טרור לכל דבר במהלכו נכנס אדם למקום בו שוהים נערות ונערים ויורה בהם רק בשל היותם להטב"קים. ונמלט.

לפי אמות המידה המוחלות בשטחים הכבושים, באותו הרגע שבו הגיע המידע לכוחות הביטחון היה אמור להיות מוטל סגר מוחלט על תל אביב, וכוחות מיוחדים היו אמורים לעבור בית בית, לפרוץ בנשקים שלופים, להרוס חפצים, לעצור כל מי שבא ליד. אבל זה לא קרה. אף אחד לא חשב להעניש קולקטיבית את כל תושבי העיר ללא הפסקה. ובצדק. זה בלתי נתפס להגיב על פשע של אחד או אחדים בתקיפה של אוכלוסיה שלמה, רק כי היא מסוג מסוים או נמצאת במקום מסוים.

האם מישהו בישראל יחשוב להתנצל בפני תושבי בית ענון והכפרים הסמוכים שהותקפו על לא עוול בכפם אתמול? כנראה שלא.

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

> יומיים אחרי השבעת הכנסת: חיילים עצרו חברת פרלמנט פלסטינית בביתה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"המקצועות ההומניים מפגישים את התלמידים עם עולם הרוח האנושית". ספריית האוניברסיטה העברית (צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש90)

מי חוסם את לימודי ההומניסטיקה במערכת החינוך בישראל?

רמת העניין של התלמידים הישראליים במדעי הרוח עומד ביחס הפוך למספר שעות הלימוד המוקדשות להם בבתי הספר, ולחשיבותם. המכשול המרכזי הוא התמקדות מוגזמת בידע הדיסציפלינרי, במקום בחוויית הלימודים עצמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf