newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בעקבות קריאת פעילי שמאל מחברון: הפגנה בת"א נגד האלימות כלפי צעירים פלסטינים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ביום רביעי, בשעה שש וחצי בערב, תתקיים מול משרד הביטחון בתל אביב הפגנה נגד הכיבוש וההתנחלויות ובקריאה לעצור את מעגל ההרג והדיכוי המתמשך בשטחים ובמיוחד בחברון. ההפגנה היא פרי יוזמה של תנועת התחברות-תראבוט, ונובעת, לדברי המארגנים, מהעלייה במספר ההרוגים, הפצועים והעצורים הפלסטינים בחודשים האחרונים.

בהפגנה יבקשו המפגינים לתת קול ולהפיץ את הקריאה של הוועדות העממיות בחברון, שמתחילה במילים "הפסיקו את ההוצאות להורג של ילדינו", וקוראת להפסיק את האלימות כלפי צעירים פלסטינים.

> קטין ישב במעצר שבוע באשמת שווא שהחזיק סכין ורצה לדקור חיילים

חיילים עוצרים צעיר פלסטיני בחברון (אקטיבסטילס)

חיילים עוצרים צעיר פלסטיני בחברון (אקטיבסטילס)

בקריאה שפרסמו פעילי השמאל מחברון נכתב כי:

ילדים פלסטינים נהרגו או הוצאו להורג בדם קר במחסומים וברחובות מאז תחילת גל ההתקוממות הפלסטינית הנוכחי. עשרות ילדים פלסטינים נפצעו, נעצרו ונחקרו בברוטליות על-ידי הכוחות הישראליים. פעולות אלה של כוחות הכיבוש והמתנחלים הן בגדר פשעי מלחמה ומחייבים התמודדות ותגובה כדי לעצור את רצח הילדים הפלסטינים. אנו קוראים לפיכך לארגוני זכויות אדם וארגונים הומניטריים, תנועות חברתיות ואיגודים מקצועיים, מפלגות דמוקרטיות ואנשים מכל רחבי העולם לקחת אחריות ולעצור את הפשעים האלה, המהווים הפרה בוטה של האמנות וההסכמים הבינלאומיים.

סרחיו יאני, מ"המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית" וממארגני הפגנה, מספר כי "ההפגנה מגיעה מתוך עבודה ארוכת שנים עם ארגוני השמאל והחברה האזרחית בחברון. ההפגנה תתקיים מול משרד הביטחון מכיוון שהוא זה שמחליט וקובע בשטחים הכבושים. זוהי גם תגובה למתקפה מאוד נוראית כרגע נגד תושבי חברון, ובמיוחד תושבי העיר העתיקה. תושבי חברון חווים אלימות יום יומית ורצח". יאני טען עוד כי "אחד המקרים המובהקים של הוצאה להורג היה המקרה של האדיל השלמון, הבחורה הצעירה שהגיעה למחסום והתפתח שם איזה שהוא עימות מילולי וירו בה מבלי שהיא היוותה שום סכנה. הפלסטינים מספרים על עוד מקרים שבהם חיילים הוציאו להורג צעירים, או שבהם חיילים שתלו סכינים בזירה כדי להפליל פלסטינים".

> מתנחלים בחברון השתלטו על שטח של מרכז פלסטיני לאי-אלימות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הרס אחרי הפצצה ישראלית בח'אן יונס, ב-5 ביולי 2024 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

הרס אחרי הפצצה ישראלית בח'אן יונס, ב-5 ביולי 2024 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

בישראל נערכים למבצע הטיוח הגדול בתולדות המדינה

לכאורה, ההודעות על פתיחה בחקירות והעברת טענות למנגנון המטכ"לי מעידות על נכונות לפעול בהתאם לדיני הלחימה. בפועל ולאור ניסיון העבר, ספק רב אם יפעלו כאן פתאום באופן ראוי, ויטילו אחריות פלילית על האחראים לפשעי מלחמה בעזה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf