newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

טשטוש גבולות הגזע של הבטום זרהום

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מה חשבת, הבטום זרהום היקר, הבטום השחור, הבטום המנוח, הבטום שדמעה עיני למראה אנשים חסרי אנושיות שחבטו בך בעודך מדמם? ביקשת מקלט, אשרת עבודה, וקיבלת לינץ’. נולדת במדינה שנשלטת על ידי רודנות, הגעת למקום מקלט בו עורך הוא אשמתך הראשונה, ותהיה היא גם האחרונה.

עורי בהיר יותר משלך, אבל הוא שחור לא פחות. ביקשת מקלט במדינה בה שורר שלטון של האדם הלבן המערבי שבא לחנך את האזור הפרימיטיבי הזה ולתת לו קצת תרבות – תרבות של עליונות גזעית, תרבות של “דע את אויבך”, תרבות של “ילדים הם גם מחבלים”, תרבות של איסלאמופוביה, תרבות של ציונות, תרבות של כיבוש והפרדה גזעית.

במודע יותר מאשר בתת מודע אני יודעת את מקומי, את עורי ואת האדון שלי. אני מכירה אותו היטב. ואותו אדון יידע לזהות אותי מקרב אחרים שנראים ממש כמוני, ואם חלילה וחס הוא יטעה, הוא יתנצל. יתנצל בפני המזרחי היהודי, והמזרחי יקבל את התנצלותו. הרי המזרחי ירצה להאמין שהציונות אינה מפרידה בין יהודי מזרח תיכוני, לבין יהודי מערבי – היא רק מפלה בחינוך, בתקציב, בחלוקת משאביה הרבים. היא רק מקדמת את תרבותה הנעלה על פני תרבותך ותרבותי הפחותה.

עדיף שתשכח את תרבותך. תתנכר לה. תתבייש בה. תעמיד פנים שהיא שונה. תקרא לה בשם אחר. ואם היא טועה ומחשיבה אתך לערבי, אז סלח לה חברי המזרחי, הרי הציונות רק מזכירה לך את מה שהיא כל כך צריכה שתשכח. ואני פה לשירותך. אני אבהיר את טשטוש הגבולות. אני זו שתזכיר לך שעדיף לשנוא אותי ולאחל לי מוות. הרי תראה מה קורה לאלה שחושבים שהם ערבים. תשאל את הבטום, שידע לענות לך במחיר חייו.

הלינץ’ לא היה צריך לקרות לפליט שביקש הגנה וחיים מכובדים, הוא היה צריך לקרות לאחד מאתנו, השחורים האחרים במדינה. קבלת את התנצלותי, הבטום, שהמדינה דואגת להסברה שלה יותר מאשר להעמיד לדין את רוצחיך. ביקשת מקלט וחיים בטוחים, קיבלת עליך את אשמת הגזע הלא רצוי, הצבע הלא רצוי. אבל זה הצבע היפה, וזה הצבע שלי ושל כל העם הפלסטיני. יהיה זכרך ברוך.

> מי באמת הרג את הבטום זרהום

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הגיע הזמן שנזכה למערכת אכיפה שוויונית המצייתת לחוק ולהחלטות בתי-המשפט. מפגינים מול הכנסת קוראים ליולי אדלשטיין להתפטר (אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

הגיע הזמן שנזכה למערכת אכיפה שוויונית המצייתת לחוק ולהחלטות בתי-המשפט. מפגינים מול הכנסת קוראים ליולי אדלשטיין להתפטר (אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

יולי אדלשטיין, אכיפה סלקטיבית ופיקציית "שלטון החוק"

הקלות שבה התריס יו"ר הכנסת לשעבר נגד החלטת בג"ץ היא ביטוי נוסף לאיפה ואיפה שנוהגות הרשויות ביחס למפירי חוק, אותן אלה שממהרות לעצור מתנגדי כיבוש אך לא טורחות אפילו לחקור מתנחלים פוגרומיסטים. אם אכיפה שוויונית אינה אפשרית, הגיע הזמן לשקול אי-ציות אזרחי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf