newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הדוקרים אינם שותפים למאבק הפלסטיני

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הדוקרים הפלסטינים ברחובות הם משתפי פעולה עקיפים של הכיבוש, גם אם אינם מודעים לכך. הם כלי בידי הכיבוש לדגול בצדקת דרכו. הם לכל היותר אנשים חסרי מודעות פוליטית או אפילו שפיות.

המצב שבו פלסטיני רודף אחרי אנשים ברחוב ודוקר אותם הוא מחריד, מזעזע וצריך לגנותו מבלי היסוס. הגיוני שפלסטינים לא ימהרו לגנות פעולות כנגד הכיבוש, שהרי הכיבוש הורג בממוצע פלסטיני בכל יום מזה עשרות שנים. אבל אסור לפלסטינים להשוות את מאבקם לזוועותיו של הכיבוש, והדקירות האלו הן לא פעולות נגד הכיבוש. בין מאבקם של ילדי האבנים ('אטפאל אל חיג'ארה') לבין הדוקרים האלו יש הבדל בסיסי: הדוקר לא נאבק בכיבוש, הוא מסייע לו להמשיך. הסכין לא יחליף את סמליות האבן גם אם הציונות מאוד תרצה בכך.

אין ביכולתנו להיכנס לנעליהם של הדוקרים ולדעת עד כמה הכיבוש והגזענות הביאו אותם למצב הקשה בו הם נמצאים עכשיו. אבל חובתו של העם הפלסטיני להתנער ולגנות ולקרוא נגד דקירות אלו. לא מדובר בפעולה שמשרתת את המאבק לסיום הכיבוש והאפליה הממוסדת כנגד פלסטינים. מדובר באנשים בודדים, שמסייעים לכיבוש להימשך ועוזרים לימין הקיצוני למסגר את המאבק כקרקס של אנשים עם סכינים מלאי שנאה ליהודים. הם מסייעים למסגר את המאבק כדבר פרימיטיבי, פנאטי ולא אנושי.

הדקירות ביפו נעשו נגד אזרחים ברחוב, ולא יפתיע אותי אם בקרב הנדקרים יהיו גם פלסטינים תושבי המקום. לעם הפלסטיני ומאבקו יש צדק, יש לגיטימציה ויש אופק ומטרה ברורה. זכותם וחובתם של מנהיגי המאבק להתנער מדוקרים אלו, כי הם לא פחות אויבים למאבק הפלסטיני מאשר הציונות. הגיע הזמן לומר באופן ברור: אינכם שותפים למאבק הפלסטיני.

> למה קשה לשמאלנים לדבר בתקופת פיגועים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
גם אם יימלט מפני הדין, ההיסטוריה תזכור לנתניהו את פשעיו נגד החברה הישראלית, ובראשם את השנאה שליבה בקרבנו. נתניהו וגנץ על כרזת בחירות (מרים אלסטר / פלאש 90)

גם אם יימלט מפני הדין, ההיסטוריה תזכור לנתניהו את פשעיו נגד החברה הישראלית, ובראשם את השנאה שליבה בקרבנו. נתניהו וגנץ על כרזת בחירות (מרים אלסטר / פלאש 90)

בסוף גנץ בחר בממשלה עם תומכי טרור

מרוב פחד להיות מסומן כשותף של "תומכי טרור", גנץ בחר לשתף פעולה עם עריצות שלטונית שמונצחת על ידי פחד. כל זמן שישמרו לה אמונים היא תמשיך להציג עצמה כמגן מפני סכנה, אולם ברגע שימרדו בה, יתגלו פניה האכזריים. גם זה סוג של טרור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf