הדוקרים אינם שותפים למאבק הפלסטיני

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הדוקרים הפלסטינים ברחובות הם משתפי פעולה עקיפים של הכיבוש, גם אם אינם מודעים לכך. הם כלי בידי הכיבוש לדגול בצדקת דרכו. הם לכל היותר אנשים חסרי מודעות פוליטית או אפילו שפיות.

המצב שבו פלסטיני רודף אחרי אנשים ברחוב ודוקר אותם הוא מחריד, מזעזע וצריך לגנותו מבלי היסוס. הגיוני שפלסטינים לא ימהרו לגנות פעולות כנגד הכיבוש, שהרי הכיבוש הורג בממוצע פלסטיני בכל יום מזה עשרות שנים. אבל אסור לפלסטינים להשוות את מאבקם לזוועותיו של הכיבוש, והדקירות האלו הן לא פעולות נגד הכיבוש. בין מאבקם של ילדי האבנים ('אטפאל אל חיג'ארה') לבין הדוקרים האלו יש הבדל בסיסי: הדוקר לא נאבק בכיבוש, הוא מסייע לו להמשיך. הסכין לא יחליף את סמליות האבן גם אם הציונות מאוד תרצה בכך.

אין ביכולתנו להיכנס לנעליהם של הדוקרים ולדעת עד כמה הכיבוש והגזענות הביאו אותם למצב הקשה בו הם נמצאים עכשיו. אבל חובתו של העם הפלסטיני להתנער ולגנות ולקרוא נגד דקירות אלו. לא מדובר בפעולה שמשרתת את המאבק לסיום הכיבוש והאפליה הממוסדת כנגד פלסטינים. מדובר באנשים בודדים, שמסייעים לכיבוש להימשך ועוזרים לימין הקיצוני למסגר את המאבק כקרקס של אנשים עם סכינים מלאי שנאה ליהודים. הם מסייעים למסגר את המאבק כדבר פרימיטיבי, פנאטי ולא אנושי.

הדקירות ביפו נעשו נגד אזרחים ברחוב, ולא יפתיע אותי אם בקרב הנדקרים יהיו גם פלסטינים תושבי המקום. לעם הפלסטיני ומאבקו יש צדק, יש לגיטימציה ויש אופק ומטרה ברורה. זכותם וחובתם של מנהיגי המאבק להתנער מדוקרים אלו, כי הם לא פחות אויבים למאבק הפלסטיני מאשר הציונות. הגיע הזמן לומר באופן ברור: אינכם שותפים למאבק הפלסטיני.

> למה קשה לשמאלנים לדבר בתקופת פיגועים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

נלחם כל חייו נגד גזענות על כל סוגיה, ועכשיו מדביקים לו תווית של אנטישמי. ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור (צילום: Party of European Socialists)

קורבין לא אנטישמי. הוא על הכוונת כי הוא רוצה להציל את העולם

פריבילגים, איסלמופובים ואפילו אנטישימים מקדמים במרץ את הטענה שקורבין אנטישמי. אך מה שמפחיד אותם באמת זה שלראשונה זה שנים, מוצגת אלטרנטיבה למשטר ההרס הניאו-ליברלי. לכן צריך לקוות שקורבין ינצח ביום חמישי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf