newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

פעיל ימין תקף עיתונאי פלסטיני מחוץ לביה"ח אסף הרופא

פאיז אבו רמלה הותקף במהלך הפגנת ימין נגד ההסכם עם שובת הרעב הישאם אבו הוואש, ופונה לטיפול בבית החולים. התוקף נמלט, ואיש לא עוכב לחקירה

מאת:

פעיל ימין תקף הערב (רביעי) עיתונאי פלסטיני באגרופים במהלך הפגנת ימין מחוץ לבית החולים אסף הרופא, שבו מאושפז הישאם אבו הוואש, שסיים אתמול שביתת רעב של 141 יום.

העיתונאי פאיז אבו רמלה לאחר שפעילי ימין התקףי אותו (צילום: שי קנדלר)

העיתונאי פאיז אבו רמלה אחרי שהותקף על ידי פעיל ימין מחוץ לבית החולים אסף הרופא, ב-5 בינואר 2022 (צילום: שי קנדלר)

בשעות הערב הגיעו למקום כ-20 פעילי ימין ובהם חבר הכנסת איתמר בן גביר, כדי למחות על "כניעה לטרור" ונגד ההסכם שנחתם אמש בין ישראל לאבו הוואש, שלפיו יפסיק את שביתת הרעב ומעצרו המינהל לא יוארך. הוא ישוחרר בסוף פברואר.

העיתונאי פאיז אבו רמלה, שמצלם עבור סוכנות הידיעות הטורקית "אנדולו" וחבר בקולקטיב אקטיבסטילס, הותקף כשתיעד פעילי ימין שהפריעו לעיתונאים אחרים, ופונה לטיפול בבית החולים. האירוע כולו תועד בשידור החי של ערוץ ע'ד.

בתחילת ההפגנה, לפני שח"כ בן גביר הגיע למקום, שני פעילי ימין רעולי פנים הפריעו לשידור החי של כתבת ערוץ ע'ד האמירתי, אימאן ג'בור, שעמדה כמה עשרות מטרים מההפגנה. אבו רמלה הגיע לצלם אותם, ואז הותקף.

"קיבלתי מכה קרוב לעין", סיפר אבו רמלה בזמן שהמתין לבדיקות בבית החולים. "צילמתי את ההפגנה, וראיתי שני פעילי ימין שהלכו לעיתונאים ששידרו בשידור חי, במטרה להפריע להם. הלכתי לצלם אותם. מי שתקף אותי בא אלי ושאל: 'עם מי אתה עובד?'. אמרתי לו שאני עובד עם סוכנות אנדולו. הוא שאל מאיפה זה, ואמרתי שמחוץ לארץ".

בתגובה, התוקף החל להתעמת עם אבו רמלה. "הוא קרא לי שקרן והתחיל לקלל. הוא התקרב, ואמרתי לו: 'תיקח טיפה אחורה, יש קורונה'. הוא בא לתקוף אותי אז הדפתי אותו אחורה, ואז הוא נתן לי אגרוף לפנים וברח".

אחרי התקיפה הגיעו שוטרים שהיו בסמוך, ואמבולנס שעבר במקום פינה את אבו רמלה למיון בבית החולים. לדברי עדי ראיה, האדם השני שהיה לצד התוקף המשיך להסתובב במקום, והשוטרים לא עיכבו אותו או בדקו את פרטיו, אף שעיתונאים שנכחו במקום היפנו את תשומת לבם לכך שהוא היה נוכח בתקיפה.

אתמול, לאחר חתימת ההסכם, ניסה ח"כ בן גביר להיכנס לחדרו של אבו הוואש, אך נחסם על ידי שוטרים ומאבטחים. בהמשך הגיע למקום גם ח"כ איימן עודה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח אודות האירוע, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה תוך ביצוע סריקות אחר המעורבים".

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
דגם של בית המקדש על רקע הר הבית/חרם א-שריף (צילום: Shlomo.abitbul, CC BY-SA 4.0)

דגם של בית המקדש על רקע הר הבית/חרם א-שריף (צילום: Shlomo.abitbul, CC BY-SA 4.0)

שינוי הסטטוס קוו בהר הבית מאיים על היהדות והחברה בישראל

כפי שחורבן בית המקדש שינה את המבנה החברתי והאמונה היהודית, כך גם הקמתו מחדש כמרכז פולחני ומקור לצבירת כוח ועושר, תחולל מהפכה. לכאורה זהו מאבק בין יהודים למוסלמים, אך לא פחות מכך זה מאבק בין קבוצות שונות בחברה הישראלית ובעולם היהודי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf