newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

קצין בצה"ל: המבצע בג'נין תוכנן מזמן, ואינו קשור לחטיפה

הצבא מנסה לעורר פרובוקציות בג'נין כדי למשוך זורקי אבנים ולהרוג אותם. כך חושף קצין בתפקיד בכיר בגזרה בראיון ל"בחדרי חרדים"

מאת:

חלקים ממבצע "שובו אחים" תוכננו לפני זמן רב ומבוצעים כיום בלי קשר לעילה הרשמית שבגללה פתחו במבצע – כך אומר קצין בכיר בגזרת ג'נין היום ל"בחדרי חרדים". בראיון לתוכנית "הכוורת" באתר החרדי אומר הקצין שבצבא נערכים מזה זמן לפעילות מבצעית משמעותית בתוך ג'נין, בלב שטח איי הפלסטיני, בשל מה שזוהה כתהליך של התחמשות בקרב תושבים בעיר.

עוד אומר הקצין שהצבא מנסה בכוונה להתסיס את השטח על מנת למשוך זורקי אבנים, וזאת כדי שצלפים יוכלו להרוג אותם.

> ישראל מנצלת את החטיפה למבצע בלתי קשור נגד החמאס

"היה צוות צלפים על הגג, והיה בעצם את ה'כוח תירו בי', שזו בעצם מחלקה שלמה שהולכת בתוך פאתי ג'נין במטרה לעורר את כולם ולעשות רעש", אומר הקצין. "וזו באמת הייתה המטרה, פשוט שיתחילו לעשות בלגן, ו(אז) להוריד את מי שעושה בלגן. להוריד, להרוג".

בתגובה ל"בחדרי חרדים" גורם בכיר בצה"ל שלל את הדברים מכל וכל, ואמר כי הראיה לכך שהמידע שגוי הוא כי למרות שהלוחמים נתקלו באבנים, לא נורתה לעברם אש חיה. דובר צה"ל מסר בתגובה לטענות האתר החרדי כי "טענות הכתב משוללות מכל יסוד. אין כל שינוי בהוראות הפתיחה באש".

בתגובה ל"שיחה מקומית" הוסיפו בדובר צה"ל כי "למבצע 'שובו אחים' יש שתי מטרות: השבת הנערים ופגיעה קשה בארגון הטרור חמאס ביהודה ושומרון. דובר צה"ל אף הצהיר כי המבצע ימשך ככל שיידרש".

הטקסט המלא של ההקלטה:

אמרתי לך… לא במטרה, או בוא נגיד, בלי שום קשר לחטופים. אז זו פעילות שהגדוד ארגן כבר הרבה זמן, במטרה באמת להעמיד אותם [במקומם]. נכנסים לג'נין בגלל שלאחרונה היא נורא מתפתחת בקטע החימושי שלה וכמעט כל פעם שאנחנו נכנסים אז יש ירי, מטענים, אבנים, בקת"בים. והגדוד ארגן באמת איזה משהו כזה, להראות להם כאילו שאנחנו לא מפחדים, ולא מהססים אפילו בטיפה להיכנס.

המטרה הייתה באמת לעשות סוג של, להביא כוחות לא סתם – רציניים – להיכנס ולהסתובב בכפר, אלא באמת להעמיד כוחות של צלפים, כוחות של תצפית, כל מיני כוחות כאלה. באמת במטרה שכל הגדוד באמת ילך בפנים, במטרה לעורר את האנשים שאוהבים את הבלגן הזה, ושיתחילו לעשות בלגן, לזרוק אבנים, בקת"בים, ואז בעצם להוריד אותם.

פשוטו כמשמעו, היה צוות צלפים על הגג, והיה בעצם את ה'כוח תירו בי', שזו בעצם מחלקה שלמה שהולכת בתוך הפאתים, בתוך פאתי ג'נין, באמת במטרה לעורר את כולם ולעשות רעש, וזה באמת הייתה המטרה, פשוט שיתחילו לעשות בלגן… ולהוריד את מי שעושה בלגן

מה זה אומר להוריד?

להוריד, להרוג

לחץ כאן לצפייה בסלולר ובטאבלטים

> חטיפת הנערים: כל החדשות והפרשנות

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מחאת סטודנטים בבריטניה, ב-17 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

מחאת סטודנטים בבריטניה, ב-17 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

הביקור המוזר במאהל המחאה באוקספורד שאמור לייצג אותי

הזדמן לי לבקר בזירת מלחמת החורמה הסימבולית שמתנהלת באוניברסיטה הבריטית, ולנהל שיחה עם סטודנטים שהחליטו לדבר בשמי כפלסטיני – ונחרדתי לגלות גישה שטחית, שאינה מנסה אפילו להתמודד עם המציאות היומיומית שבה אני חי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf