newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

קצין בצה"ל: המבצע בג'נין תוכנן מזמן, ואינו קשור לחטיפה

הצבא מנסה לעורר פרובוקציות בג'נין כדי למשוך זורקי אבנים ולהרוג אותם. כך חושף קצין בתפקיד בכיר בגזרה בראיון ל"בחדרי חרדים"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

חלקים ממבצע "שובו אחים" תוכננו לפני זמן רב ומבוצעים כיום בלי קשר לעילה הרשמית שבגללה פתחו במבצע – כך אומר קצין בכיר בגזרת ג'נין היום ל"בחדרי חרדים". בראיון לתוכנית "הכוורת" באתר החרדי אומר הקצין שבצבא נערכים מזה זמן לפעילות מבצעית משמעותית בתוך ג'נין, בלב שטח איי הפלסטיני, בשל מה שזוהה כתהליך של התחמשות בקרב תושבים בעיר.

עוד אומר הקצין שהצבא מנסה בכוונה להתסיס את השטח על מנת למשוך זורקי אבנים, וזאת כדי שצלפים יוכלו להרוג אותם.

> ישראל מנצלת את החטיפה למבצע בלתי קשור נגד החמאס

"היה צוות צלפים על הגג, והיה בעצם את ה'כוח תירו בי', שזו בעצם מחלקה שלמה שהולכת בתוך פאתי ג'נין במטרה לעורר את כולם ולעשות רעש", אומר הקצין. "וזו באמת הייתה המטרה, פשוט שיתחילו לעשות בלגן, ו(אז) להוריד את מי שעושה בלגן. להוריד, להרוג".

בתגובה ל"בחדרי חרדים" גורם בכיר בצה"ל שלל את הדברים מכל וכל, ואמר כי הראיה לכך שהמידע שגוי הוא כי למרות שהלוחמים נתקלו באבנים, לא נורתה לעברם אש חיה. דובר צה"ל מסר בתגובה לטענות האתר החרדי כי "טענות הכתב משוללות מכל יסוד. אין כל שינוי בהוראות הפתיחה באש".

בתגובה ל"שיחה מקומית" הוסיפו בדובר צה"ל כי "למבצע 'שובו אחים' יש שתי מטרות: השבת הנערים ופגיעה קשה בארגון הטרור חמאס ביהודה ושומרון. דובר צה"ל אף הצהיר כי המבצע ימשך ככל שיידרש".

הטקסט המלא של ההקלטה:

אמרתי לך… לא במטרה, או בוא נגיד, בלי שום קשר לחטופים. אז זו פעילות שהגדוד ארגן כבר הרבה זמן, במטרה באמת להעמיד אותם [במקומם]. נכנסים לג'נין בגלל שלאחרונה היא נורא מתפתחת בקטע החימושי שלה וכמעט כל פעם שאנחנו נכנסים אז יש ירי, מטענים, אבנים, בקת"בים. והגדוד ארגן באמת איזה משהו כזה, להראות להם כאילו שאנחנו לא מפחדים, ולא מהססים אפילו בטיפה להיכנס.

המטרה הייתה באמת לעשות סוג של, להביא כוחות לא סתם – רציניים – להיכנס ולהסתובב בכפר, אלא באמת להעמיד כוחות של צלפים, כוחות של תצפית, כל מיני כוחות כאלה. באמת במטרה שכל הגדוד באמת ילך בפנים, במטרה לעורר את האנשים שאוהבים את הבלגן הזה, ושיתחילו לעשות בלגן, לזרוק אבנים, בקת"בים, ואז בעצם להוריד אותם.

פשוטו כמשמעו, היה צוות צלפים על הגג, והיה בעצם את ה'כוח תירו בי', שזו בעצם מחלקה שלמה שהולכת בתוך הפאתים, בתוך פאתי ג'נין, באמת במטרה לעורר את כולם ולעשות רעש, וזה באמת הייתה המטרה, פשוט שיתחילו לעשות בלגן… ולהוריד את מי שעושה בלגן

מה זה אומר להוריד?

להוריד, להרוג

לחץ כאן לצפייה בסלולר ובטאבלטים

> חטיפת הנערים: כל החדשות והפרשנות

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
גם מנהיגים ניאו-ליברלים מובהקים אינם יכולים להתנגד לדרישה להציל את הקורבנות עכשיו. צוות רפואי בהדסה מתכונן לטיפול בחולה קורונה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90)

גם מנהיגים ניאו-ליברלים מובהקים אינם יכולים להתנגד לדרישה להציל את הקורבנות עכשיו. צוות רפואי בהדסה מתכונן לטיפול בחולה קורונה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90)

לעזאזל התועלתנות: להציל חיים בכל מחיר, עכשיו

לצעדי הבידוד החברתי ולסגרים שהוטלו על מיליארדי אנשים ברחבי בעולם יש מחירים כבדים, אך רוב הציבור מעדיף לתמוך בהם ולציית להם. הדבר מלמד על קדימותו המובנית של העיקרון המוסרי להתגייס כמעט אינסטנקטיבית להצלת חיים מיידית. יש שיאמרו כי זו תמצית האנושיות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf