newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

קיצור תולדות הזמן על פי משרד החוץ

סרטון חדש באנגלית שמפרסם משרד החוץ מבקש לעשות סדר עולמי חדש: מוחק את הגלות היהודית ואת הפלסטינים מההיסטוריה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

"ברוכים הבאים לבית של העם היהודי. לא משנה מי בא לדפוק לנו על הדלת, היהודים תמיד נשארו בביתם, ארץ ישראל, במשך 3000 שנים". כך מציג משרד החוץ את סרטון ההסברה ההיסטורי החדש שלו בפייסבוק. האג'נדה ברורה, ולשם כך החליטו יוצרי הסרטון להציג רק חלקים מסוימים בהיסטוריה, ולמחוק חלקים אחרים – שלא כל כך תואמים את המסר.

כך למעשה נמחקת, באדיבות המשרד שמוביל ראש ממשלתנו, כל תקופת הגלות היהודית לאורך אלפי שנות היסטוריה מהנרטיב של מדינת היהודים. אפילו על השואה הקדושה הם ויתרו לטובת המסר. ועל הפלסטינים בכלל אין מה לדבר. על פי ההיסטוריה המשוכתבת של משרד החוץ הם פשוט צצו פה יום אחד.

על פי הסרטון שהפיק משרד החוץ הכל התחיל כשיעקב ורחל כבר היו זוג בביתם-ממלכתם. יעקב הוא הגבר שמנהל את ההיסטוריה, ורחל היא העזר כנגדו – זו שמסתכלת עליו ומפיקה מידי פעם קולות סתומים של תדהמה.

הזוג המאושר יושב בביתו-מדינתו ופתאום נשמעת נקישה בדלת. על מפתן הדלת ניצבים שני גברים צעירים ועבי זקן. הם מדברים בשפה משונה, תנועותיהם מגושמות והם דורשים מקום בדירה-מדינה הקטנה והצפופה. אלו הם האשורים, וליעקב ורחל המסכנים אין ברירה אלא להצטופף בביתם ולחלוק אותה עם האורחים הלא קרואים.

האשורים-היפסטרים בסרטון פותחים את הסכר לשלל בני עמים שמגיעים לדרוש את חלקם בנכס משני היהודים/ישראלים שלא עשו דבר. מגיעים אנשי נבוכדנצר, ההלניסטים והרומים, הערבים, צלבנים ממסעותיו של ריצ'ארד לב הארי, הממלוכים ואז העותמאנים. כולם מדברים בשפות לא ברורות או מבטאים מוגזמים ונשמעים לקויי דיבור וקוגניציה (התורכים למשל זכו למבטא הודי-בריטי מלכותי מגוחך, אבל היי – הם לפחות מציעים ממתקים מסורתיים).

אחרי כל הארחי-פרחי שניסו לגזול מאיתנו את ביתנו הקדוש במשך אלפי שנים, סופסוף דופק על הדלת אדם מחונך. עם מבטא בריטי וידיים קצת רועדות דורש נציג האימפריה את חלקו בישראל הקטנה. אבל, כך טוען הסרטון, מהר מאוד לומדים האנגלים עם התה שלהם ש"פה זה לא אירופה" ומחליטים להחזיר לזוג שממתין כבר 3000 שנה את ביתו בחזרה.

השמחה גדולה, הניירות נחתמים והשניים רוקדים את עצמם לדעת עד ששוב נשמעת דפיקה בדלת. הפעם עומד שם זוג, אשה ואיש שיעקב ורחל, כך מסתבר, לא שמעו עליהם מעולם. הם לא צריכים לומר מילה. הכאפייה והחיג'אב שהם עוטים עליהם מעבירים את המסר בדממה – הערבים האלו באו לקחת מאיתנו את מה שמגיע לנו, והם גם לא היו כאן מעולם. אז מי הם בכלל?

> והזוכה בתחרות ברכת השנה הטובה הדוחה ביותר היא…

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מבקש מקלט מאפריקה שוטף כלים במסעדה, ב-2014 (צילום: ???

מבקש מקלט מאפריקה שוטף כלים במסעדה, ב-2014 (צילום: ???

שוטף כלים לח"כ השכל: "12 אלף שקל בחודש? זה בלתי אפשרי"

מבקש מקלט מאריתריאה שעובד כשוטף כלים במסעדה אומר כי מי שינסה להגיע לסכום שבו נקבה הח"כית מהליכוד "יתמוטט אחרי שבוע". הוא לא ממליץ לאיש לעבוד במטבח: "יש סיכונים ונזקים לגוף, אין זמן לאכול ויכולים להחליף אותך בשנייה". לדבריו, "לח"כ השכל מטרה אחת – להסית נגד מבקשי המקלט"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf