newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

צפו: שוטר בועט ומכה נהג משאית בירושלים המזרחית

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראה השוטר נוגח בראשו של הנהג, בועט בו ובחבריו ומקלל, וזאת בגלל ויכוח על חניה. מח"ש פתחה בחקירת המקרה והשוטר הושעה מתפקידו

מאת:

בשל ויכוח על חניה ושריטה ברכב: שוטר יס"מ תקף נהג משאית פלסטיני, נגח בראשו והכה אותו, מול לשכת משרד הפנים בשכונת ואדי ג'וז בירושלים המזרחית. בסרטון שפורסם הבוקר (חמישי) וצולם על ידי נהג פלסטיני אחר, נראה ויכוח המתנהל בין השוטר לבין הנהג, תושב צור באהר. הויכוח מתנהל בצעקות, ובשלב מסוים מקרב השוטר את מצחו לעבר ראשו של הנהג ונוגח בו בברוטאליות תוך שהוא מקלל אותו. השוטר לא מסתפק בזאת וממשיך לחבוט בנהג ולבעוט בו. "את אמא שלך אני אזיין", מקלל השוטר כשהוא ממשיך להשתולל.

כשנהגים נוספים עדים לאירוע ניגשים למקום ומנסים להתערב תוך שהם קוראים "הוא לא עשה כלום", תוקף השוטר גם אותם. שני שוטרים שממהרים למקום מצטרפים גם הם לחגיגה ומכים את הנהגים.

בעקבות פרסום המקרה ברשתות החברתיות ח"כ אחמד טיבי פנה הבוקר למפכ"ל המשטרה, לשר לבטחון פנים ולשר הפנים בדרישה לעצור מיד את התוקפים ולהעמידם לדין. "זו התנהגות ברוטלית של אנשי מאפיה וכנופיות ולא של אנשים האמורים לשמור על חוק וסדר".

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בחקירת המקרה, ומשטרת ישראל מסרה בתגובה כי "מדובר בהתנהגות חמורה וחריגה שאינה עומדת בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה משוטרים בממשטרת ישראל. עם קבלת הסרטון השוטר הוצא לחופשה כפויה באופן מיידי ובהמשך יוזמן לשימוע לבחינת המשך שירותו במשטרה".

והתודות לאלוהי המצלמות שתפקד הפעם. זה שלא היה שם במקרה של יוסף סלמסה, או שלא צילם מספיק טוב את האירוע באום אל חיראן, ולא היה נוכח במקרים רבים אחרים.

> פרסום ראשון: דרישה להעמיד את אל"מ ישראל שומר לדין באשמת הריגה

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מעטפות הצבעה בבחירות לרשויות המקומיות בפברואר 2024 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

מעטפות הצבעה בבחירות לרשויות המקומיות בפברואר 2024 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

האדישות לבחירות המוניציפליות עלולה לעלות לנו ביוקר

נראה שלציבור הכללי אין כוח להתעסק עכשיו בענייני חנייה או חינוך. אבל עד כמה שזה נשמע דמיוני, קיים חשש ממשי שבשבוע הבא נקום למציאות פוליטית חשוכה אפילו יותר מהנוכחית

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf