ניצול שואה קורא בדמעות לשחרר שני ילדים שנעצרו לקראת גירוש

שלום ג'נח, ניצול שואה יליד לוב, מתגורר בסמיכות למיכאל בן התשע ושירה בת החמש שנעצרו ביחד עם אמם, מהגרת עבודה מנפאל. הוא מכיר אותם מילדות. בסרטון נרגש הוא פונה בדמעות לשר הפנים: "אין לך ילדים? איבדנו את העשתונות. בושה"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ביום חמישי לפנות בוקר פרצו פקחי הגירה לביתם של מיכאל בן התשע, שירה בת החמש ואמם אשורה אפריטה, מהגרת עבודה מנפאל שהגיעה לישראל לעבוד בתחום הסיעוד. השלושה, המתגוררים בהרצליה, נעצרו ומאז כלואים בכלא גבעון ברמלה.

מיכאל הינו תלמיד בבית הספר ויצמן בהרצליה, ושלשום היה אמור להתחיל את שנת הלימודים ביחד עם חבריו בכיתה ד'. אתמול (שני) התקיים דיון בבית הדין למשמורת בעניין השלושה, והוחלט שלא לשחרר אותם בערבות ולא לאפשר למיכאל להתחיל את שנת הלימודים. נכון לעכשיו, השלושה יישארו במעצר עד לתום ההליכים.

ניצול השואה שלום ג'נח, שגר בשכונת שביב בהרצליה, מכיר מקרוב את הילדים וסייע למשפחה מדי שבוע במזון. ג'נח פנה הבוקר לראש הממשלה ולשר הפנים בבקשה לשחרר את הילדים ממעצר. בקול חנוק מדמעות הוא ביקש: ״לא יתכן שיהיו דברים כאלה. בושה לנו, איבדנו את כל העשתונות. שר הפנים, אין לך ילדים? בושה״.

״אני גידלתי אותם, פגשתי כל יום״, סיפר ג׳נח, ניצול שואה שנולד בלוב, לשיחה מקומית. ״זה היה לי קשה שלקחו אותם, אני דורש שיחזירו אותם מיד, אני כל היום בוכה. אני לא מכיר במדינה הזאת כבר, שיתביישו להם, שר הפנים צריך להיות בפנים ולא הם״. לדבריו, הוא מוכן לחתום ערבות ולעשות כל דבר כי שהמשפחה תשוחרר ממעצר. ״הילדים, מה הם אשמים? למה שמים אותם בבית כלא?״

עד חודש יולי 2019 מדיניות הממשלה הייתה לא לגרש ילדים המתחנכים במערכת החינוך הישראלית. כעת, בתקופה של ממשלת מעבר ועם פיזור הכנסת, רשות האוכלוסין וההגירה החליטה לשנות את המדיניות ולעצור את הילדים יחד עם הוריהם. על כך כתב עו"ד דודי תדמור בעתירה לבג״ץ: "בתקופה של ממשלת מעבר, בסמוך לבחירות, אוסר הדין על שינוי מדיניות כזה. אנחנו גם סבורים כי המדיניות עצמה אינה חוקית – בנוסף להיותה מנוגדת לערכי היהדות, המוסר, הדמוקרטיה וקורות עם ישראל לדורותיו".

במקביל, תלמידי בית הספר ויצמן בהרצליה ונציגות ההורים קוראים לשחרורם של מיכאל, שירה ואשורה, בתקווה להחזיר את מיכאל ללימודים בקרוב, ועל מנת למזער את הנזק שנעשה לילדים בעצם הימצאותם במתקן כליאה.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
תלמידים ביום הראשון ללימודים בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

תלמידים ביום הראשון ללימודים בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

מועצה עצמאית לחינוך ממלכתי למען המוחלשים ונגד ההדתה

אם אנחנו רוצים לתת ייצוג פוליטי לתלמידים עם צרכים מיוחדים, לחנך את ילדינו לאור ערכי החברה החופשית, לצמצם את נזקי התחלופה המתמדת של שרי חינוך, ולתקן את האפליה בהשקעה בתלמידים ובתמיכות לגופים חיצוניים - עלינו להירתם ולסייע בהנעת הקמת המועצה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf