newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ממשלה מופקרת, עופי הביתה!

זאת לא שאלה של ימין ושמאל. זאת התנהלות של ממשלה ציניקנית שבמקום להפעיל ריבונות ולטפל בבעיות האמיתיות בירושלים, עסוקה ביחסי ציבור ובמספר הלייקים

מאת:

כותב אורח: שלום בוגוסלבסקי

ממשלה כישלון. חבורה של אפסים.

לא בגלל שהיא לא עושה את מה שאני חושב שצריך לעשות. היא לא נבחרה כדי לקדם את האג'נדה שלי. אפילו לא בגלל שאת האג'נדה של עצמה היא לא יודעת לבצע. בגלל שאת המינימום של תפקוד סביר של שלטון היא לא עושה.

כי להחזיק את ירושלים במצב של איש חולה שחוטף דלקת ריאות מכל עיטוש, במצב קבוע שעל סף רתיחה שכל תקרית זורקת אותה מעבר לסף, זה ניהול גרוע בלי קשר לשטויות כמו "ימין" או "שמאל". זאת הפקרות פשוטה. הממשלה פשוט הפקירה את ירושלים.

מי שחושב שאפשר לשלוט במזרח ירושלים בתיאוריה ורק "להיכנס בהם" בכל מני עונשים קולקטיביים מטופשים כשיוצא משם פיגוע, כמו שאנחנו עושים בעזה, יקבל שם את עזה.

> ברוכים הבאים לפיתרון המדיני של הימין

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

וזה בדיוק מה שהממשלה עושה. בשבילה, ריבונות בירושלים היא כשביבי מחרטט בפייסבוק על "לב העם היהודי". כשבנט מדריך סיור פולחן אישיות של עצמו בשייח ג'ראח ביום ירושלים ומחרטט על דוד המלך. כשלפיד האפס, שלפני שהלך לפוליטיקה היה אומר ש"צריך לתת לערבים גם את מערב העיר יחד עם מזרח העיר" פתאום מקשקש על סלע קיומנו. זה כשלוקחים תלמידים לכל מני מחילות מתחת לסילוואן ומראים להם הדמיות מחשב של בית המקדש.

בשבילם, זה בטח לא הלחם והחמאה של כל שלטון: נוכחות משטרה ואכיפת חוק יום יום בכל מקום, כשירות לציבור. להבדיל מכניסה פעם באיזה זמן של גדודי שוטרים, השפרצת בואש וירי רימוני גז על שכונות שלמות ואז אודרוב החוצה עוד פעם. זה גם בתי ספר. כי 40% מהנוער ששורץ ברחובות עקב נשירה ומחסור בכיתות זה מתכון לצרות, תמיד. זה גם לא להשפיל פעם אחר פעם את המנהיגים שמוכנים לעבוד עם הרשויות על דברים כמו תכניות מתאר, שירותים ותשתיות, לקול צחוקם של החמאסניקים והפסיכים למיניהם. זה לא להפוך את מחנה הפליטים שועפאט למדגרה של כל ארגוני הפשע והטרור מהשטחים וישראל, מטר מהגבעה הצרפתית, פסגת זאב והר הצופים.

הממשלה יכולה להיות "ימנית" או "שמאלנית" אבל כל זמן שהיא הריבון בירושלים היא צריכה לעשות את מה שריבון עושה. זה בסיסי. זה לא יעלים את הטרור כי וואלה, אנחנו בסכסוך לאומי ודתי. אבל זה יקל את ההתמודדות איתו וזה יאפשר חיים סבירים יחסית גם כשהוא קיים. כשיש שגרה סבירה קל יותר להתמודד עם משבר מאשר במצב שבה השגרה היא בעצמה משבר.

אבל הממשלה לא מתעסקת בלשלוט. היא משרד יחסי ציבור. חבורה של טוקבקיסטים. הם יודעים לכתוב סטטוסים בפייסבוק, להתראיין ל-BBC, לצעוק שצריך להפעיל עוד כוח ואז אפילו לא להפעיל אותו. אפילו את הפלברות של עצמם הם לא מיישמים. קטן עליהם, על חבורת המדושנים הזאת, אפילו להקשיב לעירייה, למשטרה ולשב"כ שמתחננים לטפל במזרח ירושלים מערכתית, בכול האפיקים שיש. זה לא מה שיביא להם לייקים.

ממשלה מופקרת של אפסים וליצנים. עופו הביתה.

שלום בוגוסלבסקי הוא מנחה קבוצות ומדריך סנדאות וסיורים, ירושלמי. הרשימה התפרסמה במקור בבלוג תניח את המספריים ונדבר על זה.

> 24 שעות אחרי הפיגוע: גל תקיפות נגד פלסטינים בירושלים

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

מדינות אירופה שיחררו ניצרה והצטרפו לגשמי הזעם הניתכים עלינו במקביל. הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בעצרת הכללית של האו"ם (צילום: אמיר לוי / פלאש90)

סוף סוף צונאמי

הצונאמי המדיני שהזהרנו מפניו שנים ניתך עלינו באחת, ובמלוא העוצמה. זה שיושב בקודקוד יודע היטב שאם הצונאמי הזה יימשך, תהיה מדינה פלסטינית בלי שישאלו אותנו בכלל. עדיין אפשר לשנות כיוון, אבל לשם כך צריך להחליף את ההגה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf