newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

"מחוז ירושלים": התעללות בפלסטינים כבידור להמונים

העובדה שהמשטרה שתלה נשק בבית של תושב עיסאוויה במסגרת סדרת "ריאליטי" בוודאי לא צריכה להפתיע. אבל מה שכן צריך להטריד אותנו הוא שהסדרה הזו מלמדת שהישראלים לא מסתפקים בכיבוש. הם רוצים גם ליהנות ממנו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הבוקר חשף העיתונאי ניר חסון ב'הארץ', שהמשטרה שתלה נשק בביתו של תושב פלסטיני משכונת עיסאוויה שבירושלים המזרחית לצורך סצינה בסדרה "מחוז ירושלים".

מה שבאמת מזעזע בחשיפה הזו איננו עצם העובדה שהפלסטינים הם טרף שחשוף לכל גחמה בזויה של המערכת. בזה אין חדש. מהמעצרים המנהליים שבאמצעותם ישראל יכולה להחזיק אדם שנים בכלא מבלי לומר לו אפילו במה הוא חשוד ועד להריסות הבתים, הגירוש, הענישה הקולקטיבית על כל גווניה. ישראל עבור הפלסטינים היא מלאך מוות גחמני שמרחף מעל ראשיהם ויכול להוריד את הגרזן בכל רגע.

בעתיד הצופים יוכלו לקבוע בלחיצת כפתור את גורלו של הפלסטיני התורן. צילום מסך מתוך "מחוז ירושלים" בתאגיד

בעתיד הצופים יוכלו לקבוע בלחיצת כפתור את גורלו של הפלסטיני התורן. צילום מסך מתוך "מחוז ירושלים" בתאגיד

החשיפה הזו ודאי שלא מפתיעה את מי שעוקב אחר ההתעללות הסדיסטית והמתמשכת של המשטרה בתושבי עיסאוויה מזה שבועות ארוכים. רק השבוע תיאר כאן אביב טטרסקי מעט מהשגרה המזוויעה שתושבי השכונה לכודים בה, במין מלכוד אינסופי שבו השוטרים האלימים יוצרים בעצם הנוכחות שלהם שם את הפרובוקציה שמשמשת להם תירוץ להיכנס בתושבים בכל הכוח. כן, בדיוק כמו לשתול רובה בבית של מישהו כדי "לחשוף" אותו ולהתעלל בו בהתאם. אפילו העובדה שהסדרה מעוותת את המציאות לא צריכה להפתיע. לפני כמה חודשים תיארה כאן כיפאח אבו חד'יר, תושבת מזרח ירושלים, איך אירועים שהיא עצמה נכחה בהם הוצגו בצורה מעוותת בסדרה.

מה שבכל זאת מזעזע כאן זו הקלות שבה הפשע המתמשך הזה של התעללות בלתי פוסקת במיליוני בני אדם הפך עבורנו לשעשוע. לריגוש. פאודה כבר לא מספיקה לנו, אנחנו רוצים "בלאד-ריאליטי" שבו הדם הוא דם, לא קטשופ, והקורבנות – אמיתיים, לא שחקנים עם דמעות בצל. משחקי הכאילו האלה כבר לא מספקים את תאוות הדם והסבל הישראלית, שככל שמזינים אותה כך היא הולכת וגדלה.

מה שמזעזע כאן זה העובדה שאם הבנים, האחים והשכנים של הצופים הנלהבים של הסדרה הזו ירצו לספר את מה שהם עושים שם בתור שוטרים או חיילים במסגרת עדות שלהם ב"שוברים שתיקה", הם יושתקו באלימות ויוקעו כעוכרים ובוגדים. אבל אותם המוקיעים יצפו בחדווה בלתי מוסתרת במעשי הזוועה האלה על המסך, כאשר הם מוגשים בחסות סדרת יח"צ עלובה של המשטרה עצמה.

מה שמזעזע הוא העובדה שאנחנו לא ערים לשלב הנוסף בהתבהמות הקולקטיבית שלנו שהסדרה הזו מסמלת. ששלוות הנפש שבה היא מתקבלת מקרבת את השלב הבא, שבו ה"בלאד-ריאליטי" האלה יהפכו לתכניות אינטראקטיביות, והצופים יוכלו לחרוץ בעזרת לחיצת כפתור בשלט הטלוויזיה את גורלו של הפלסטיני התורן. הפסקה קצרה לפרסומות ואחריה נדע מה הכריעו הצופים, אל תלכו לשום מקום. נשמע מופרך? קיראו שוב את הכתבה של חסון, וחשבו מה אומרת עלינו התכנית הבזויה הזו, גם בלי מניפולציות גסות של עורכיה.

פלסטיני מושפל בביתו, בחרדת מוות מפני תעלול בימוי של סדרת טלוויזיה. תשע בסולם אורשר.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני וסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

היבא יזבק שורפת את הגשר האחרון של השמאל החרדי

עבור ש"ס, שקיומה כיום תלוי בהיצמדות לנתניהו ולגוש הימין, הבחירה לתמוך בפסילתה של יזבק היתה קלה. ביהדות התורה המצב מורכב יותר, כשדגל התורה הליטאית עדיין מתלבטת אם להותיר זכר לפרגמטיות החרדית של פעם

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf