newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בסולידריות עם עזה: פעילות חסמו את מצעד הגאווה בת"א

במסר שחילקו הפעילות למשתתפי המצעד הן טענו שהממשלה מנצלת את קהילת הלהט"ב כדי ליצור לעצמה תדמית ליברלית. "הממשלה משווקת לתיירים את ת"א כעיר של חופש, אבל 70 קילומטרים מכאן שני מיליון פלסטינים כלואים בעזה"

מאת:

כמה עשרות פעילות מקהילת הלהט"ב חסמו את מצעד הגאווה בתל אביב. הפעילות ביקשו למחות על מדיניות הממשלה אשר עושה שימוש בקהילה הגאה כדי לכסות על אפליה, גזענות וכיבוש. הפעילות חסמו את דרכן של המשאיות בעזרת גדר שפרסו לרוחב ומנעו את המשך המצעד על הטיילת למשך מספר דקות.

המשטרה הגיעה למקום והכריזה על ההפגנה כלא חוקית. המפגינות התפנו מהמקום.

פעילות קוויריות חוסמות את מצעד הגאווה בתל אביב בסולידריות עם עזה. יוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

במסר שחילקו הפעילות למשתתפי המצעד הן טענו כי הממשלה מנצלת את קהילת הלהט"ב כדי ליצור לעצמה תדמית ליברלית, בזמן שהיא מפרה את זכויותיהם של הפלסטינים בעזה ובגדה המערבית. הפעילות מבקשות להזכיר כי בעוד בתל אביב מתקיימת חגיגה-הפגנה ענקית למען זכויות ושיוויון לקהילה, מי שמבקש להפגין על חירותו בעזה מסכן את חייו.

"באנו להפגין נגד הניצול הציני של המאבק הלהט"בי לטובת הפשעים של מדינת ישראל ולכן באנו עם גדר," אמרה אחת הפעילות, תמר בן דוד. "בעוד כאן מפגינים, כמה קילומטרים מכאן יורים באנשים שמממשים את הזכות להפגין."

"המאבק שלנו כלהט"בים לא מנותק מהמאבק לזכויות של אחרים", אמרה יולי נובק. "בכל מאבק שחוגג חופש ושחרור נהיה פה כדי להזכיר את הפשעים שמבצעים בשמנו".

פעילות קוויריות חוסמות את מצעד הגאווה בתל אביב בסולידריות עם עזה. יוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

פעילות קוויריות חוסמות את מצעד הגאווה בתל אביב בסולידריות עם עזה. יוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

פעילות קוויריות חוסמות את מצעד הגאווה בתל אביב בסולידריות עם עזה. יוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

פעילות קוויריות חוסמות את מצעד הגאווה בתל אביב בסולידריות עם עזה. יוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

על פי הערכות במצעד השנה השתתפו כ-200 אלף איש, חברות וחברי הקהילה הגאה, בני משפחות ותומכים. המצעד, בסימן היסטוריה קהילתית וותיקי הקהילה, יצא בשעה 12 מצומת קינג ג'ורג' פינת בן ציון, ועשה דרכו לעבר הטיילת ומשם לעבר גן צ'רלס קלור לעבר המסיבה המרכזית בהשתתפות נטע ברזילי.

המסר המלא שמחלקות הפעילות לצועדים ולצועדות:

לא סתם באנו להוריד

אנחנו לא רוצות להוריד, נשבעות. אנחנו קוויריות שרוצות לחגוג את הזהויות המהממות שלנו ולהיאבק על זכויותינו יחד אתכם. אבל לא על חשבון זכויות של אחרים.

ממשלת ישראל מנצלת אותנו כדי להיראות ליברלית ומתקדמת, כשהיא מפרה את זכויותיהם של הפלסטינים על בסיס יומיומי – מה שנקרא פינקוושינג: הממשלה משווקת לתיירים את תל אביב כעיר של חופש, אבל 70 קילומטרים מכאן שני מיליון פלסטינים כלואים בעזה. הצבא אומר שהוא גיי פרנדלי, אבל משתמש במידע מודיעיני על הנטיות המיניות של פלסטינים ככלי לסחיטה.

זכויות זה לכולם. אנחנו מדברים על הזכות להתחתן, בזמן שהממשלה מונעת איחוד משפחות בין אזרחי ישראל לבין פלסטינים החיים בגדה או בעזה. אנחנו נאבקות על הזכות להירשם כהורים לילדינו ולגדל אותם בבתינו, בזמן שמאות ילדים פלסטינים נמצאים בכלא הישראלי. אנחנו רוצות לגור עם מי שבא לנו, היכן שבא לנו, בזמן שהצבא הורס בתים בגדה המערבית ומותיר משפחות שלמות ברחוב.

המחאה הפוליטית היא הלב של מצעד הגאווה. חודש הגאווה מצוין ביוני לזכר מהומות סטונוול, כשלהטב"קים מחו כנגד הדיכוי והרדיפה של הקהילה. הם לא היו נחמדים, הן לא היו מנומסות, הם התקוממו.

גם לפלסטינים יש זכות להפגין, אבל מאז שהתחילו צעדות השיבה בעזה, נהרגו למעלה ממאה מפגינים. כחברות קהילה שעדיין נאבקת להכרה ושוויון מלאים, לא נשתוק מול הפרות זכויות אדם ודיכוי חופש ההפגנה. נעמוד בסולידריות עם הפלסטינים שחיים תחת כיבוש ומצור. נתנגד לפינקוושינג. אנחנו גאות במי שאנחנו, ולצד זאת צועקות – אין גאווה בכיבוש.

הגוש הקווירי נגד הכיבוש במהלך המצעד (קרן מנור / אקטיבסטילס)

הגוש הקווירי נגד הכיבוש במהלך המצעד (קרן מנור / אקטיבסטילס)

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

"כששוטרים לקחו אותי מהעבודה התחושה היתה מאוד קשה". צוות רפואי במהלך ניתוח (צילום אילוסטרציה: נתי שוחט / פלאש 90)

רופאה נחקרה בעקבות תלונה כי חסמה קולגות יהודים ברשתות

תושבת הגדה המתמחה בישראל נעצרה ונחקרה על ידי המשטרה בעקבות תלונה כי חסמה חלק מחבריה לעבודה ברשתות החברתיות. בעקבות החקירה בוטל אישור כניסתה לארץ. האגודה לזכויות האזרח: "מדובר בשיטת השתקה לכל דבר ועניין"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf