newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בנצי גופשטיין לא לבד

הקיום של גופשטיין מאפשר אפילו לגזענים ידועים כמו בנט ופייגלין להרגיש שבעצם הם חלק מהמרכז השפוי. ארבע הערות בעקבות הגשת כתבי האישום נגד מציתי ביה"ס הדו-לשוני בירושלים ומעצרם של בנצי והלהבות

מאת:

הבוקר הודיעה המשטרה על מעצרם של עשרה פעילים בארגון השנאה להב"ה, ביניהם גם מנהיג הארגון והרב-גזען בנצי גופשטיין. הם נעצרו בחשד לעברות של הסתה וקריאות לבצע פעילות אלימות וטרור על רקע גזעני, כך על פי הודעת המשטרה. המעצר הזה מגיע כשבוע לאחר הגשת כתב האישום נגד שלושת החשודים בהצתת ביה"ס הדו-לשוני בירושלים, ועתירה שהוגשה לבג"צ בדרישה לחקור ולהעמיד לדין את אנשי להב"ה באוקטובר האחרון.

ארבע הערות בעקבות המעצר והגשת כתב האישום:

1.

על פי כתב האישום שהוגש נגד מציתי הדו-לשוני, הרקע למעשה הוא פעילות השלושה "נגד התבוללות" וכן טקס שהתקיים בביה"ס לזכרו של ערפאת מספר שבועות קודם לכן. כך, ללא הסתייגות, כקביעה נחרצת, מקבלת המשטרה את הטענות המסולפות לפיהן בביה"ס הדו לשוני התקיים טקס כזה. עכשיו, לא שיש לי משהו נגד טקס לזכרו של ערפאת, אבל כמו שמדגישים שוב ושוב ב"עמותת יד ביד": לא היו דברים מעולם.

> לעמוד לצד המיעוט הנרדף: כן לאיחוד חד"ש והמפלגות הערביות

בנצי גופשטיין בהפגנה בירושלים, אוקטובר 2014 (אורן זיו/אקטיבסטילס)

בנצי גופשטיין בהפגנה בירושלים, אוקטובר 2014 (אורן זיו/אקטיבסטילס)

2.

בפיד שלי מבצבצים מאז הבוקר מיני סטטוסים שטוענים שגופשטיין הוא לא הבעיה. טענה כזאת מושמעת לעיתים כשמדובר בפעילים מוסתים, מהסוג שגופשטיין וחבריו מנצלים בדרך כלל לצרכיהם הפוליטיים. טענה שראוי לשקול כשבוחנים למשל את מעשיהם של רוצחי אבו ח'דיר. אבל במקרה הזה כן מדובר בראש ולא בזנב. בנצי גופשטיין הוא לא מי שסובל מדיכוי, מי שמולך שולל או מנוצל, אלא האדם שמפעיל באופן שיטתי קבוצות של פעילים מוסתים לאלימות.

אם נתייחס להודעת הוואטסאפ ששלח גופשטיין, ופורסמה באתר רוטר לאחר הגשת כתב האישום נגד שלושת המציתים, ניווכח שגופשטיין ידע על הפוטנציאל המסוכן של מציתי ביה"ס:

אני תמיד חוזר ומדגיש ולא סתם כי ארגון להבה פועל אך ורק על פי החוק. אנחנו עוסקים יומם ולילה להצלת בנות ישראל ולהעלאת המודעות לסכנת הדו קיום וההתבוללות.
מספר פעמים ביקשתי אישית מיצחק ושלומי שלא יעשו פעולות שיכולות לסבך אותם ואת הארגון. לצערי הם לא שמעו לי. כנראה שהם חשבו שהם יותר חכמים מכולם ואף אחד לא יתפוס אותם וגם אם הם יתפסו הם יחזיקו מעמד בחקירה. לצערי הם טעו. והם עתידים לשלם מחיר כבד על טעות זו. אני חייב לציין שאני אוהב אהבת נפש את הצדיקים יצחק שלומי ונחמן ומקווה שישתחררו במהרה. רבים הציעו לי לגנות אותם וכך לנסות ולעזור לארגון להבה. אך אני לעולם לא אגנה יהודים טובים.
איני יודע אם יוציאו את להבה מחוץ לחוק או שינקטו פעולות אחרות נגדינו אני יודע שאנחנו בכל מקרה נמשיך בפעולות למען עם ישראל.
אני מבקש מכל פעיל ופעילה של להבה לא לנסות לעשות פעולות לא חוקיות שיכולות להזיק לנו. ולא להתראיין לתקשורת. המטרה שלנו הרבה יותר גדולה משריפת בית ספר המטרה שלנו לשנות את ההנהגה במדינה למדינה יהודית.
אנחנו נמשיך ונפעל למען עם ישראל נעדכן אתכם בקרוב. כרגע עד שיעבור זעם התקשורת המצפה לנו בפינה נחכה עם הדוכנים והפעילות. כולכם מוזמנים לעזור לעוצמה יהודית.
באהבת ישראל. ובהערכה לכל הפעילים והפעילות. בנצי גופשטיין.

3.

באתר הימין רוטר, יופתע אולי מי שלא עוקב אחר פורום הסקופים המהולל שלהם, נרשמים לאחרונה גינויים רבים לגופשטיין, להב"ה והצתת בית הספר. אני מציינת את זה כי למרות הכתוב בסעיף שלמעלה חשוב לזכור כי גופשטיין מטורף זה גופשטיין שטוב לכל המרחב שבין המרכז הציוני החדש ועד לאחינו בנט, פייגלין וליברמן. וכך, החגיגות על רצח של מעל לאלפיים פלסטינים בקיץ האחרון מתחלפות במהירות בגלגולי עיניים שלא מבינים מאיפה הגיעה כל האלימות הזאת. כמה קל להתנער מה"קיצוניים", התפוחים הרקובים, העשבים השוטים, הנוער שמחוץ למחנה. ללכת עם (גזענות) ולהרגיש בלי. הלהב"ה הזאת אמנם מסוכנת, אבל היא לא מתקיימת בחלל ריק, כפי שאמרה אורלי נוי בשבת האחרונה בהפגנה שהתקיימה בכיכר ציון בירושלים בדרישה להוציא את ארגון להב"ה מחוץ לחוק.

> הבעיה היא לא בכיבוש של האדמות אלא בכיבוש של האנשים

עוצרים את להב"ה בתל אביב (מעין דק)

עוצרים את להב"ה בתל אביב (מעין דק)

4.

לנאשמים בהצתה "נודע" על הטקס המומצא לזכר ערפאת דרך כתבה שיקרית ששודרה בערוץ הראשון. בינתיים עבר מעל לחודש מאז שודרה הכתבה, ביה"ס הוצת והחשודים בהצתה ובני משפחותיהם מסבירים שוב ושוב כי הכתבה דחפה אותם לבצע את המעשה. את העובדה הזו מערפל כתב האישום. אליבא דהערוץ הראשון והציבורי, לגיטימי לשדר כתבה שמלבה את האש ממש בצורה מילולית, ואחרי מקרה כזה לא לקחת מינימום של אחריות שלא לדבר על התנצלות. את כל אלה מאוד קל לשכוח כשמדברים על רק בנצי והלהבות.

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
ציורים מעזה ב"זו אינה תערוכה" במוזיאון פלסטין בביר זית (צילום: פאטמה עבד אלכרים)

ציורים מעזה ב"זו אינה תערוכה" במוזיאון פלסטין בביר זית (צילום: פאטמה עבד אלכרים)

"ייתכן שרואים כאן את היצירות האחרונות שנותרו מאמנים עזתים"

תערוכה במוזיאון פלסטין בביר זית מנסה לשקף את מחיקת החיים והתרבות בעזה, ובו זמנית להתנגד לה. חלק מהאמנים שיצירותיהם מוצגות בתערוכה נהרגו במלחמה. עבור מי ששרדו, ניתן לראות בה תקווה לעתיד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf