newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בנצי גופשטיין לא לבד

הקיום של גופשטיין מאפשר אפילו לגזענים ידועים כמו בנט ופייגלין להרגיש שבעצם הם חלק מהמרכז השפוי. ארבע הערות בעקבות הגשת כתבי האישום נגד מציתי ביה"ס הדו-לשוני בירושלים ומעצרם של בנצי והלהבות

מאת:

הבוקר הודיעה המשטרה על מעצרם של עשרה פעילים בארגון השנאה להב"ה, ביניהם גם מנהיג הארגון והרב-גזען בנצי גופשטיין. הם נעצרו בחשד לעברות של הסתה וקריאות לבצע פעילות אלימות וטרור על רקע גזעני, כך על פי הודעת המשטרה. המעצר הזה מגיע כשבוע לאחר הגשת כתב האישום נגד שלושת החשודים בהצתת ביה"ס הדו-לשוני בירושלים, ועתירה שהוגשה לבג"צ בדרישה לחקור ולהעמיד לדין את אנשי להב"ה באוקטובר האחרון.

ארבע הערות בעקבות המעצר והגשת כתב האישום:

1.

על פי כתב האישום שהוגש נגד מציתי הדו-לשוני, הרקע למעשה הוא פעילות השלושה "נגד התבוללות" וכן טקס שהתקיים בביה"ס לזכרו של ערפאת מספר שבועות קודם לכן. כך, ללא הסתייגות, כקביעה נחרצת, מקבלת המשטרה את הטענות המסולפות לפיהן בביה"ס הדו לשוני התקיים טקס כזה. עכשיו, לא שיש לי משהו נגד טקס לזכרו של ערפאת, אבל כמו שמדגישים שוב ושוב ב"עמותת יד ביד": לא היו דברים מעולם.

> לעמוד לצד המיעוט הנרדף: כן לאיחוד חד"ש והמפלגות הערביות

בנצי גופשטיין בהפגנה בירושלים, אוקטובר 2014 (אורן זיו/אקטיבסטילס)

בנצי גופשטיין בהפגנה בירושלים, אוקטובר 2014 (אורן זיו/אקטיבסטילס)

2.

בפיד שלי מבצבצים מאז הבוקר מיני סטטוסים שטוענים שגופשטיין הוא לא הבעיה. טענה כזאת מושמעת לעיתים כשמדובר בפעילים מוסתים, מהסוג שגופשטיין וחבריו מנצלים בדרך כלל לצרכיהם הפוליטיים. טענה שראוי לשקול כשבוחנים למשל את מעשיהם של רוצחי אבו ח'דיר. אבל במקרה הזה כן מדובר בראש ולא בזנב. בנצי גופשטיין הוא לא מי שסובל מדיכוי, מי שמולך שולל או מנוצל, אלא האדם שמפעיל באופן שיטתי קבוצות של פעילים מוסתים לאלימות.

אם נתייחס להודעת הוואטסאפ ששלח גופשטיין, ופורסמה באתר רוטר לאחר הגשת כתב האישום נגד שלושת המציתים, ניווכח שגופשטיין ידע על הפוטנציאל המסוכן של מציתי ביה"ס:

אני תמיד חוזר ומדגיש ולא סתם כי ארגון להבה פועל אך ורק על פי החוק. אנחנו עוסקים יומם ולילה להצלת בנות ישראל ולהעלאת המודעות לסכנת הדו קיום וההתבוללות.
מספר פעמים ביקשתי אישית מיצחק ושלומי שלא יעשו פעולות שיכולות לסבך אותם ואת הארגון. לצערי הם לא שמעו לי. כנראה שהם חשבו שהם יותר חכמים מכולם ואף אחד לא יתפוס אותם וגם אם הם יתפסו הם יחזיקו מעמד בחקירה. לצערי הם טעו. והם עתידים לשלם מחיר כבד על טעות זו. אני חייב לציין שאני אוהב אהבת נפש את הצדיקים יצחק שלומי ונחמן ומקווה שישתחררו במהרה. רבים הציעו לי לגנות אותם וכך לנסות ולעזור לארגון להבה. אך אני לעולם לא אגנה יהודים טובים.
איני יודע אם יוציאו את להבה מחוץ לחוק או שינקטו פעולות אחרות נגדינו אני יודע שאנחנו בכל מקרה נמשיך בפעולות למען עם ישראל.
אני מבקש מכל פעיל ופעילה של להבה לא לנסות לעשות פעולות לא חוקיות שיכולות להזיק לנו. ולא להתראיין לתקשורת. המטרה שלנו הרבה יותר גדולה משריפת בית ספר המטרה שלנו לשנות את ההנהגה במדינה למדינה יהודית.
אנחנו נמשיך ונפעל למען עם ישראל נעדכן אתכם בקרוב. כרגע עד שיעבור זעם התקשורת המצפה לנו בפינה נחכה עם הדוכנים והפעילות. כולכם מוזמנים לעזור לעוצמה יהודית.
באהבת ישראל. ובהערכה לכל הפעילים והפעילות. בנצי גופשטיין.

3.

באתר הימין רוטר, יופתע אולי מי שלא עוקב אחר פורום הסקופים המהולל שלהם, נרשמים לאחרונה גינויים רבים לגופשטיין, להב"ה והצתת בית הספר. אני מציינת את זה כי למרות הכתוב בסעיף שלמעלה חשוב לזכור כי גופשטיין מטורף זה גופשטיין שטוב לכל המרחב שבין המרכז הציוני החדש ועד לאחינו בנט, פייגלין וליברמן. וכך, החגיגות על רצח של מעל לאלפיים פלסטינים בקיץ האחרון מתחלפות במהירות בגלגולי עיניים שלא מבינים מאיפה הגיעה כל האלימות הזאת. כמה קל להתנער מה"קיצוניים", התפוחים הרקובים, העשבים השוטים, הנוער שמחוץ למחנה. ללכת עם (גזענות) ולהרגיש בלי. הלהב"ה הזאת אמנם מסוכנת, אבל היא לא מתקיימת בחלל ריק, כפי שאמרה אורלי נוי בשבת האחרונה בהפגנה שהתקיימה בכיכר ציון בירושלים בדרישה להוציא את ארגון להב"ה מחוץ לחוק.

> הבעיה היא לא בכיבוש של האדמות אלא בכיבוש של האנשים

עוצרים את להב"ה בתל אביב (מעין דק)

עוצרים את להב"ה בתל אביב (מעין דק)

4.

לנאשמים בהצתה "נודע" על הטקס המומצא לזכר ערפאת דרך כתבה שיקרית ששודרה בערוץ הראשון. בינתיים עבר מעל לחודש מאז שודרה הכתבה, ביה"ס הוצת והחשודים בהצתה ובני משפחותיהם מסבירים שוב ושוב כי הכתבה דחפה אותם לבצע את המעשה. את העובדה הזו מערפל כתב האישום. אליבא דהערוץ הראשון והציבורי, לגיטימי לשדר כתבה שמלבה את האש ממש בצורה מילולית, ואחרי מקרה כזה לא לקחת מינימום של אחריות שלא לדבר על התנצלות. את כל אלה מאוד קל לשכוח כשמדברים על רק בנצי והלהבות.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

האוצר משתלט על החינוך, ומסכן את עתיד המדינה

המשא ומתן על שכר המורים רחוק מלהיות רק מאבק על כסף. זהו מאבק על צביונה החברתי העתידי של ישראל. אם יתממש חזונו של משרד האוצר, במערכת החינוך יישארו רק מורים חלשים, ובתי הספר שמשרתים אוכלוסיות מוחלשות יישארו מאחור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf