newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הקהילה הגאה של באר שבע קיבלה קול מבטיח בכנסת

חבר הכנסת החדש, אמיר אוחנה, הוא סמל לתקווה בתוך הליכוד. אולי מי שפעל בקהילת הלהטב"ק בתוך עיר שמרנית מאוד יוכל להביא קצת רגישות ואיזון לקואליציה הקיצונית

מאת:

בבאר שבע, בערך פעם בשנה אני הולך לראות סרט קולנוע: זה או "מסע בין כוכבים" או "מלחמת הכוכבים" או ג'יימס בונד לדורותיהם. ביום ראשון החלטתי לכבות את הנייד ולהתנתק לשלוש שעות מהעולם עם "הכוח מתעורר". כשהדלקתי אותו, היו בו שלוש התרעות מבזקים: המקלטים נפתחו בגליל בעקבות ירי טילים, השר סילבן שלום פרש מהחיים הציבוריים, ועורך הדין אמיר אוחנה, מקום 32 בליכוד, ייכנס כחבר כנסת, בעקבות פרישת שלום.

את אמיר אוחנה פגשתי בפעם האחרונה באירוע הגאווה האחרון בבאר שבע, בו הוא גם נשא נאום קצר בתפקידו כאחד מראשי התא הגאה בליכוד. אוחנה הוא האח הצעיר של חבר טוב מבאר שבע של שנות השמונים, שכמו כל חבריי מהתקופה ההיא, עזב את "בירת ההזדמנויות" של הנגב בחיפוש אחר ההזדמנות לעבוד.

הכרתי אותו כשהיה ילד ומשפחתו התגוררה בבאר שבע. אני זוכר אותו יותר מהתקופה שהחל לפעול בעיר סניף של אגודת הלהט"ב, בתחילת שנות האלפיים. אפילו בתחילת שנות האלפיים היה צריך אומץ לצאת מהארון בבאר שבע, עיר לא קלה לקהילה.

מאז וכל פעם שנערך בבאר שבע אירוע גאווה (בבאר שבע לא נערך מצעד אלא אירוע מתוחם), אמיר מתייצב עם אנשי גאווה בליכוד, שזו אמירה חשובה בעיר ימנית-שמרנית כמו באר שבע.

> "לא רוצה לעשות בושות למשפחה": חודש הגאווה בבירת הנגב

אמיר אוחנה (צילום: ~Ori)

מתייצב בכל אירוע גאווה בבאר שבע. אמיר אוחנה (צילום: ~Ori)

אמיר אוחנה נכנס למקום לא קל, מלא תככים ומזימות ולקואליציה ימנית-קיצונית, שהאג'נדה הלהט"בית רחוקה ממנו. הוא יצטרך להיות בן אדם, במקום ובמציאות בה הקרע בין ימין ושמאל, בין המון ומיעוט, קשה עד אלימה. הוא יישב בקואליציה שחברים בה סבורים שהוא ושכמותו הם בהמות.

גם אם עזב למרכז הארץ, הלהט"בים בבאר שבע זקוקים לו. הם זקוקים לקול, לחולל את אותו שינוי שעדיין לא התחולל בעיר השמרנית.

אולי זה סמלי שבאר שבעי אחד פרש (שלום) ואחר (אוחנה), נכנס במקומו. אולי אוחנה יביא איתו רוח חדשה, תואמת את האדם שבו. אמיר אוחנה הוא איש של ביחד. הוא חבר גם של מי שחולקים על עמדתו והוא ג'נטלמן בכל הקשור ליחסי אנוש. אלה דברים שהוא מביא מבית הוריו. עומדים בפניו אתגרים לא קלים ומצבים לא פשוטים.

אוחנה הוא אדם אינטליגנטי, יש בו רגישות גדולה ותבונה שצבר לאורך השנים. הוא יזדקק להן מאוד במשכן. אולי אמיר, שבא מבאר שבע, יהיה זה שיידע להוריד את גובה להבות השנאה וכמו בחייו, יגרום לחבריו לקואליציה להבין שאם יטלטלו את הסירה יתר על המידה בים הסוער הזה, היא תטבע. אם יצליח לצרף אליה חותרים נוספים, היא תנוע קדימה.

> איומים והסתה נגד פעילי בל"ד וחד"ש שיצאו נגד הומופוביה

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
פאיז וכרימאן, ילדיו של אנאס ג'והא, שנהרגו ונלכדו מתחת להריסות בהפצצה ישראלית בעיר עזה, לצד אישתו של אנאס, לנה (צילום: באדיבות אנאס ג'והא)

משרד הבריאות בעזה מעריך שהמספר הכולל של הנעדרים נע סביב 10,000. פאיז וכרימאן, ילדיו של אנאס ג'והא, שנהרגו ונלכדו מתחת להריסות בהפצצה ישראלית בעיר עזה, לצד אישתו של אנאס, לנה (צילום: באדיבות אנאס ג'והא)

החיפוש הנואש אחרי הילדים הנעדרים בעזה

קבורים מתחת להריסות, אבודים בכאוס, גופות רקובות שכבר לא ניתן לזהות: המאבק למצוא אלפי ילדים שנעלמו במתקפות הישראליות הבלתי פוסקות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf