newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

עזה: ספינות חיל הים ירו על סירות דיג, ארבעה דייגים נעצרו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ספינות חיל הים פתחו באש לעבר סירות דייגים לחופי עזה הבוקר (שבת), אך לא דווח על פצועים בקרב הדייגים. התקרית קרתה יום אחרי שארבעה דייגים שנעצרו על ידי הצבא בחמישי שוחררו חזרה לעזה, אחד מהם פצוע.

לפי דיווח סוכנות מען, הארבעה נעצרו על ידי חיל הים בזמן שהיו בתוך התחום שהוגדר על ידי ישראל כאזור שבו מותר לדייגים לפעול. בעוד שהסכם אוסלו קבע שתחום זה יהיה 20 מיילים ימיים מהחוף, בשנים האחרונות הוא צומצם לסירוגים למרחק 3-6 מיילים מהחוף, ורק בשבוע שעבר הורחב לתשעה מיילים ימיים.

בדיווח של מען לא הוסבר אם גם הסירות שעליהן פתחו באש הבוקר היו בתוך השטח המותר. בדובר צה"ל אמרו למען שהמקרים נמצאים בבדיקה.

המצור הישראלי על רצועת עזה, בתמיכה מצרית, נמשך כבר כמעט עשור, וכולל סגירה מוחלטת של הגבולות היבשתיים והימיים, שליטה במרחב האווירי והרס של שדה התעופה היחיד שהיה בעזה. למרות שישראל הוציאה את הצבא מהרצועה, היא עדיין שולטת במטבע בעזה (השקל החדש). היא עדיין שולטת במערכות החשמל והמים. היא מפקחת על מרשם האוכלוסין.

ישראל גם מגבילה את החקלאות של העזתים, וכן ענפים נוספים שבהם תלויה כלכלת הרצועה. לאחרונה נחשף שישראל משמידה גידולים חקלאיים בריסוס מהאוויר. ישראל היא זו שמונעת מהעזתים אינטרנט הדור השלישי (שלא לדבר על הרביעי) בטלפונים. היא שולטת במעבר אנשים וסחורות לגדה המערבית, שהוכרה גם על ידי ישראל כאותה יחידה טריטוריאלית כמו עזה. וזה עוד לפני שדיברנו על המלחמות האחרונות, החורבן, ההרג של למעלה מאלפיים איש רק במלחמה האחרונה, בהם מאות ילדים וחיסול של יותר מ-140 משפחות.

> המדינה מקשיחה נהלים ומקשה על אזרחים ערבים להכנס לעזה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

המלחמה בעזה לא השעתה את מלחמת האזרחים שמתנהלת בישראל. הפגנה נגד ההפיכה המשפטית, ירושלים, 29 ביולי 2023 (צילום: חיים גולדברג / פלאש90)

מלחמת האזרחים הכפולה של ישראל

המאבק בין האליטות הפוליטיות והתמורות שחלו בתוך החברות הישראלית והפלסטינית, משפיעים ישירות על מלחמת האזרחים שמתנהלת הן בין יהודים-ישראלים לפלסטינים והן בתוך הקבוצה היהודית עצמה, ועל יחסי הגומלין ביניהן

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf