newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

פעילים חברתיים יצאו בצעדת מחאה למען חינוך מירוחם לירושלים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

היום (שלישי), בחום הלוהט, החלה "תנועת הפריפריות" בצעדת השוויון. הצעדה, שיצאה מירוחם בשעות הבוקר המוקדמות, תגיע לירושלים ביום חמישי הבא, שם תתקיים הפגנה למען שוויון הזדמנויות בחינוך וברווחה.

לפי פעילי התנועה לתלמיד מרשות מקומית מבוססת יש סיכוי גבוה פי ארבעה לקבל תעודת בגרות ופי שניים ללמוד באוניברסיטה מתלמיד בפריפריה. כמו כן, רשויות מבוססות זוכות לתקציבי רווחה גבוהים יותר מתקציבי הרווחה של הרשויות החלשות, וזאת בשל שיטת המאצ'ינג.

> איך רון חולדאי נלחם על הזכות של תל אביב לקחת כסף מילדים עניים

תנועת הפריפריות מאגדת פעילים מאזורים שונים בארץ, מאחדת דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, מזרחים ואשכנזים, נשים וגברים, ועולים וותיקים. לפי הפעילים בתנועה, הפוליטיקה הישנה שבה כל מגזר מדוכא מנסה לדאוג לעצמו לא תצליח, והגיע הזמן להבין "שכולנו באותה סירה והיא קרובה לטבוע. כאשר נתחיל להסתכל על האינטרס הכולל שלנו, נבין כמה עוצמה יש באחדות הזו מדרום ומצפון. משתי החצרות האחוריות של מדינת ישראל. על כל תושביהן".

15 ראשי עיריות יצטרפו לצעדה, ובהם ראשי עיריות אלעד, בית שמש, עכו וחורה, והצעדה תעצור במגוון מקומות בפריפריה.

אבי דבוש, מפעילי התנועה, מסר לשיחה מקומית ש"יש הרבה התרגשות מההתחלה של הצעדה, למרות שאנחנו סימבולית במסע מאוד ארוך. אנחנו מקווים שאנשים לא רק יריעו אלה יגיעו וישתתפו, שיבואו לתמוך אפילו לשעה אחת. הערב נעשה ארוחת איפטאר בשגב שלום וכלום מוזמנים. אנחנו פותחים במסע נחוש וארוך לתיקון עומק של החברה הישראלית. כל שוחר טוב וצדק צריך ומוזמן להצטרף אלינו. מהפריפריות תפתח הטובה. עכשיו".

> מועדים לפורענות: חוסר מעש של הצעירים מאיים על החברה הערבית

צעדת השוויון יוצאת מירוחם לירושלים (תנועת הפריפריות)

צעדת השוויון יוצאת מירוחם לירושלים (תנועת הפריפריות)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"אם המגפה תתפשט, פה לא יתנהלו איתנו כמו עם בני ברק - מיד יסגרו את המחסום. זה יהיה אסון". מתנדב במחנה הפליטים שועפאט (צילום: כאמל ג'עברי)

"אם המגפה תתפשט, פה לא יתנהלו איתנו כמו עם בני ברק - מיד יסגרו את המחסום. זה יהיה אסון". מתנדב במחנה הפליטים שועפאט (צילום: כאמל ג'עברי)

מגפה קטלנית בשער והפלסטינים מעבר לגדר בי-ם מופקרים לגורלם

גם בימים כתיקונם הרשויות הישראליות לא מספקות שירותים בשכונות שמעבר לחומת ההפרדה, אבל כיום ההזנחה הזו עלולה להסתיים באסון. באין בדיקות, ציוד רפואי ואפשרויות בידוד, התושבים מתארגנים לעזור לעצמם במקום בו גם הרשות הפלסטינית מנועה מלפעול   

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf