newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

עשרות חברי מפלגת העבודה הפגינו מול ביתו של הרצוג: לא זוחלים לקואליציה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

גוברת המחאה מבית נגד יו"ר האופוזיציה. כמה עשרות מפגינים, חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, התייצבו במוצאי השבת מול ביתו של ח"כ יצחק הרצוג בצפון תל אביב למשמרת מחאה וקראו לו לחדול מהמשא ומתן עם ראש הממשלה נתניהו על כניסה לממשלה. המפגינים טענו כי הופעלו עליהם לחצים כבדים מתוך המפלגה לבטל את ההפגנה, וכי מפגינים שהיו צפויים להצטרף למשמרת המחאה החליטו לא להגיע לאחר שאיימו עליהם בפגיעה פוליטית.

המפגינים קראו: "לא זוחלים לקואליציה מנהיגים את האופוזיציה" ואחזו שלטים עליהם כתוב: "לביבי לא מצטרפים, את ביבי מחליפים", ו"לא מוכנים לשמש עלה תאנה לממשלת הימין". הם שאלו לאיזו ממשלה רוצה הרצוג להיכנס – לזו שאחראית על ספר האזרחות המשוכתב, לזו שאחראית על התקציב הדו שנתי שפוגע בפריפריה? "אנחנו רוצים להחליף את השלטון וכדאי מאוד להזכיר את זה לבוז'י", אמר אחד המפגינים.

נעמה לזימי, פעילה במפלגת העבודה אמרה לשיחה מקומית במהלך ההפגנה: "אנחנו מפגינות ומפגינים נגד המהלך של כניסה לממשלת הימין לו אנחנו מתנגדות. בעינינו זה מהלך שיהרוס את המפלגה, מהווה פגיעה חמורה באמון הציבור ופוגע באפשרות שלנו להוות אלטרנטיבה לשלטון הימין".

"השאלה היא לא מי יהיה יו"ר המפלגה", הוסיפה לזימי, "אלא מי מסוגל להנהיג תהליך עומק של בניית סדר יום ואמון עם הציבור".

לזימי גם התייחסה לעובדה שאנשי המפלגה מקיימים מחאה הפומבית נגד יו"ר המפלגה: "כל מי שאומר לנו 'תמחו בוועידה' אני אומרת לו – עד כאן. תגידו לנו את זה על כל דבר, על בחירות ללשכה, למזכ"ל או כל דבר אחר. לא לגבי כניסה לממשלת הימין. פה אנחנו נפגין בכל צומת, בכל מקום ונעשה כל שביכולתנו כדי למנוע את המהלך הזה. אנחנו לא נחכה לוועידת המפלגה. שם הסיפור גמור".

> שנה לממשלה – אל מול אתגרי החינוך בנט חדל אישים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
לא יכולות לתאר לעצמן חיים מחוץ לבית בסילוואן. אמל סומרין ונכדתה דיאנה (צילום: הרב קרל פרקינס)

לא יכולות לתאר לעצמן חיים מחוץ לבית בסילוואן. אמל סומרין ונכדתה דיאנה (צילום: הרב קרל פרקינס)

קמפיין נגד קק"ל: עיצרו פינוי משפחה פלסטינית מסילוואן

אף שבני משפחת סומרין גרו בביתם, ישראל הכריזה על הנכס כנפקד והעבירה אותו לקק"ל. עכשיו הם עומדים בפני פינוי אחרי 30 שנות מאבק.  שלוחות של קק"ל בחו"ל, בהווה ובעבר, נקראות עכשיו להתגייס לעצור את העוול

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf