newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

לאחר שלא נמצאו ראיות מפלילות: צו מעצר מנהלי נגד עיתונאי פלסטיני

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הצבא הוציא היום (שני) צו מעצר מנהלי לארבעה חודשים נגד העיתונאי הפלסטיני עומר נזאל, שנעצר לפני כשבוע במעבר אלנבי בדרכו לכנס בינלאומי של עיתונאים.

בתחילה אמרו בשב"כ כי נזאל, עיתונאי עצמאי וחבר מזכירות ארגון העיתונאים הפלסטיני, הוא פעיל בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין, דבר שעורך דינו מכחיש. עם זאת, כבר ביום רביעי האחרון הודתה הפרקליטות הצבאית בדיון בבית המשפט הצבאי בעופר כי אין די ראיות כדי להעמיד את נזאל למשפט, אך טענה שיש מספיק חומר סודי נגדו שמצדיק מעצר מנהלי – טענה שבית המשפט הצבאי קיבל.

היום, כאמור, יצא צו מעצר מנהלי נגדו, שמשמעותו שנזאל יצטרך לבלות בכלא מבלי שהוא יכול לדעת כלל מה החשדות נגדו ומבלי שתהיה לו הזדמנות להתגונן מפניהם. צו מעצר מנהלי ניתן להארכה של עד שישה חודשים כל פעם, ללא הגבלה על מספר ההארכות.

סנגורו של נזאל, עו"ד מחמוד חסאן, ניסה לשכנע את בית המשפט הצבאי בשבוע שעבר שמרשו הוא רק עיתונאי, ושלא יתכן שהוא עד כדי כך מסוכן לביטחון האזור אם הצבא בחר שלא לעצור אותו בביתו, אלא לחכות שהוא יבוא מרצונו למעבר הגבול באלנבי כדי לנסוע לכנס של פדרציית העיתונאים האירופית.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "עומר נזאל נעצר בצו מעצר מנהלי בגין פעילותו בארגון הטרור 'החזית העממית' שעל פי מידע מודיעיני חסוי שהוצג לבית המשפט, יוצרת סיכון בטחוני ממשי וחמור. מעצרו המנהלי נעשה בהתאם לדין וכאמצעי אחרון מאחר שלא נמצאה אפשרות אחרת לנטרול הסכנה הנשקפת ממנו".

מעצרו של עומר נזאל גרר גינויים של ארגוני עיתונאים ברחבי העולם, והפגנות למענו התקיימו בשבוע האחרון במספר מקומות בגדה המערבית ובעזה.

> באגודת העיתונאים בי-ם הודיעו על הסכם עם עמיתיהם הפלסטינים, שלא קיים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"צעד ראשון לקראת השתלטות הדרגתית על פלסטין כולה". משה שרת, אבא אבן ודוד הכהן מניפים את דגל ישראל במתחם האום בניו יורק לאחר החלטת האו"ם על חלוקת ארץ ישראל לשתי מדינות, 29.11.1947. (צילום לע"מ)

על מיתוס הסירוב הערבי לתוכנית החלוקה ומניפולציות אחרות

בכל פעם שהשיח סביב הסכסוך הישראלי-פלסטיני עולה לכותרות, מתחדש גם הדיון בתוכנית החלוקה. החוקר המצרי עבד אל־פתאח מאדי מפריך כמה מהמיתוסים הרווחים ומזכיר: העמדה הציונית היתה הרבה פחות תמימה משנוטים להציג  

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf