newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

צפו: ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את העם הפלסטיני ש"מסכן הכל למען החופש"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא היום במסר תמיכה מיוחד בעם הפלסטיני במאבקו הצודק למען חירות, צדק ושוויון. להלן דבריו:

"שמעתי היום את טענתו של איווט ליברמן שארגוני השמאל עומדים מאחורי ההפגנות בשטחים. לא רק שזה שקר. זה נלעג. שלא כמו ליברמן, אני לא אעליב את העם הפלסטיני. מגיע להם יותר. פלסטינים אמיצים נוהרים לרחובות. הם חותרים לחופש, לצדק, לחירויות הבסיסיות שנשללו מהם במשך עשרות שנים.

המשטר הצבאי האכזרי של ישראל בשטחים מוציא עשרות מיליארדי דולרים על הפצת שנאה. הכסף הזה יכול היה לשמש לבניית בתי ספר או בתי חולים לפלסטינים. אין זה פלא שאבות ואמהות צועדים ברחובות. המשטר פוחד מהם, מהעם שהוא שולט בו. זאת הסיבה שהם כולאים סטודנטים. זאת הסיבה שהם אוסרים על רשתות חברתיות. אולם אני משוכנע שהפחד לא ינצח. כיוון שהעם הפלסטיני הוא חכם, מתוחכם וגאה. היום, הוא מסכן הכל למען החופש.

למרבה הצער, ממשלות אירופיות רבות שותקות למראה הכאתם של גיבורים פלסטינים צעירים ברחובות. זה פשוט לא צודק. אני, לעומת זאת, אינני מתכוון לשתוק.

משטר זה מנסה נואשות לזרוע שנאה בינינו. אולם הוא לא יצליח.

וכשהמשטר סוף סוף ייפול, ויום אחד זה יקרה, הפלסטינים והישראלים יחזרו להיות חברים טובים. אני מאחל לעם הפלסטיני הצלחה בחתירתו הנאצלת לחירות".

*

ובכן, ראש הממשלה אכן נשא את הנאום הזה, אבל לא ביחס לעם הפלסטיני, אלא לזה האיראני. הנאום לעיל הוא מה שהיה יכול לומר אילו היה מיישם את אותו היגיון ואותה תפיסה מוסרית הרבה יותר קרוב הביתה. לעת עתה, מדובר בסאטירה בלבד. להלן נאומו המקורי של ראש הממשלה:

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

צילום מסך מתוך הסרטון "שיר הפרחה - גרסת הפרחות 2020" של אנסמבל הפרחות חנה ואזנה

הסרטון שמחזיר לפרחה את הכבוד והופך אותה למודל לחיקוי

יוצרות ההצגה "פרחה שם יפה" הוציאו גרסה עדכנית לשיר המפורסם, על רקע הסערה סביב היעלמות המילה בפסטיגל. הן מחזירות את הפרחה למרכז, אבל משנות את משמעותה. "השיר מחזיר את השם פרחה למקור שלו. סבתא שלך היתה אישה מכובדת, חלוצה. גם אם לא היתה משכילה - את תכבדי אותה"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf