newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

כן לשביתה כללית למען עובדי הקבלן

מאת:
השאירו תגובה
א א א

לא פעם מאשימים את ההסתדרות בכך שהיא דואגת רק לוועדים החזקים, רק למי שמחזיקים את השאלטרים – נמלי הים, נתב"ג, חברת החשמל ודומיהם. הכרזתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, היום על שביתה כללית שתתקיים עוד שבועיים במאבק על קליטת עובדי קבלן בשירות הציבורי היא תשובה מעולה לטענות האלה.

בתקופה האחרונה, בעיקר מאז כניסתו של ניסנקורן לתפקיד, רואים את המגמה הזאת יותר ויותר: המאבק המשולש עליו הכריז – למען בעלי מוגבלויות, להעלאת שכר המינימום ולקליטת עובדי הקבלן – הוא מאבק שכל כולו התגייסות של בעלי הכוח בהסתדרות ובוועדים למען העובדים החלשים ביותר במשק (טוב, כמעט הכי חלשים. תמיד יש גם מבקשי מקלט או פלסטינים שמצבם גרוע עוד יותר).

לא יכולה להיות שום הצדקה לכך שהמדינה תעסיק מורים, מנקים, מאבטחים, עובדים סוציאליים ורבים אחרים שתפקידם חיוני לקיום מנגנוני המדינה – דרך חברות קבלן. אין שום סיבה שהעובדים האלה ייפגעו מתנאי העסקה גרועים, ושבעלי חברות הקבלן יגזרו עליהם קופון. אם הממשלה לא מוכנה להפוך כיוון ולהתחיל לקלוט את העובדים לשורותיה – שביתה היא אכן הצעד הנכון במאבק.

אגב, כמו שכתבתי פה בעבר, יש עוד הרבה מה לעשות במסגרת רענון מנגנוני ההסתדרות, ושקיפות תקציבית ותהליכי דמוקרטיזציה הם שניים מהצעדים החשובים ביותר הנחוצים בהמשך הדרך. לעת עתה – בואו נתמוך במאבק למען עובדי הקבלן.

* גילוי נאות: הח"מ הינו חבר מזכירות ארגון העיתונאים בישראל, שהוא גוף בתוך ההסתדרות הכללית.

> הישג לנהגים: הסכם קיבוצי בחברת קווים מבטיח העלאות שכר

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חיילים מגדוד נצח יהודה מסיירים בגבול ישראל-עזה, ב-20 באוקטובר 2023 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

חיילים מגדוד נצח יהודה מסיירים בגבול ישראל-עזה, ב-20 באוקטובר 2023 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

אם ישראל תסרב להתמודד עם המציאות, זה לא ייגמר בנצח יהודה

לגדוד הדתי שמשתייך לחטיבת כפיר יש היסטוריה ארוכה של התעללות בפלסטינים ושל מעשי הרג, אבל מי שטרח לקרוא את החוק האמריקאי הרלוונטי מבין שזה לא עניין נקודתי. למעשה, המדינה מקבלת ברירה: להקריב מיליציה דתית גזענית, או להסתכן בהרחבת הסנקציות לכל הצבא

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf