newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

כתובת נאצה באפליקציית וייז: "בית הספר הדו לשוני ימח שמם"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מי שביקש למצוא את דרכו הבוקר לבית הספר הדו-לשוני בירושלים באמצעות אפליקציית "וייז", הגיע למחוז חפצו כשעל צג הנייד מסומן היעד המבוקש כך: "בית הספר הדו לשוני ימח שמם".

כתובת הנאצה הווירטואלית התגלתה הבוקר במקרה על ידי אחת האימהות בבית הספר. אין לדעת כמה זמן התוספת הזו כבר מככבת ליד שם בית הספר, שהיה יעד להצתה גזענית בנובמבר האחרון.

עמותת יד ביד, המפעילה את בתי הספר הדו-לשוניים בארץ, העלתה הבוקר את התמונה לדף הפייסבוק שלה וכתבה:

התעוררנו הבוקר בצילה של כתובת שנאה מסוג חדש, "סייבר-גרפיטי".
הכתובת של בית הספר הדו לשוני יד ביד ע"ש מקס ריין בירושלים ב-WAZE  קיבלה תוספת מכוערת: "ימח שמם".
אנחנו רואים שגם לאחר שנגזר דינם של שניים ממציתי בית הספר בנובמבר 2014, חורשי הרעה עדיין אינם מרפים מהמפעל החינוכי-הקהילתי, המשותף ליהודים וערבים בירושלים ובכל הארץ.
אנו דורשים מ-WAZE להסיר מיד את הכיתוב המביש הזה".

אנחנו, קהילת בית הספר הדו-לשוני בירושלים, כבר מורגלים בכתובות נאצה אלימות המופיעות אחת לאיזה זמן על קירות בית הספר. הילדים שלנו כבר למדו לפתח בוז בריא כלפי הגזענים המוסתים שמפגינים את שנאתם העילגת על קירות בית ספרם.

כתובת הנאצה הווירטואלית הזו בווייז הופנתה אמנם נגד בית הספר, אבל היא מהווה שלב נוסף בניסיון לשנות את מפת הסובלנות, ההטרוגניות וההידברות בעיר ולהכתיב תחתיה מפה ירושלמית אלימה, גזענית ומתבדלת. זה קורה בכיכר ציון, ברכבת הקלה, וזה קורה כעת גם במרחב הווירטואלי. המאבק נגד המגמה המסוכנת הזו הוא לא רק מאבקה של קהילת בית הספר הדו-לשוני. זהו מאבקם של מי ששפיותה של ירושלים חשובה לו.

בעקבות פניות של הורים המומים נמסר מווייז כי כתובת הנאצה הוסרה באופן מיידי, וכי לוקח למפות כ-48 שעות להתעדכן. עוד נמסר מווייז כי היוזר שכתב את הכינוי נחסם.

> כך משתלטים פעילי להב"ה על מרכז ירושלים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מחאת סטודנטים של אוניברסיטת SOAS בלונדון, ב-15 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

מאחר שאילוז אינה יכולה להכחיש את המוסר של תנועת הסטודנטים, היא טוענת שהיא מושפעת מהיבטים אנטישמיים הטמונים ברבדים תרבותיים עמוקים של הלא מודע. מחאת סטודנטים של אוניברסיטת SOAS בלונדון, ב-15 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

כשחוקרת ממירה מדע בעיסוק בלא מודע: תגובה לאווה אילוז

אילוז מקדישה מאמר שלם להוכחת הטענה כי מחאות הסטודנטים במערב הן אנטישמיות. אך כיוון שטענה זו משוללת כל בסיס עובדתי, היא גולשת לפסאודו-מדע ואף ממציאה הגדרה מוזרה משלה לאנטישמיות. זה מה שקורה כשמתעקשים לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf