newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ט' באב: משיח בשערי ירושלים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בכל דמעה רותחת יש מעט אבל על חורבן ירושלים. בכל שברון לב מהול קמצוץ . כל המקים בית בישראל בנה אחת מחורבות ירושלים, ועל כל גירושין מזבח מוריד דמעות. אין חורבן שאינו כאבה של ירושלים, ואין אכזבה מרה שאינה צער הגלות

הבעל שם פעם ניגש לפונדקאי והחל שח לו מנפלאות ימות המשיח. הפונדקאי, שטרדות פרנסת היומיום השכיחו ממנו לרגע את הגאולה שבפתח, גער בבעל שם – עזוב את ארץ ישראל, תדאג שהמשיח יטפל בפריץ. הרי מה אנחנו רוצים מהמשיח? שיטפל ביאיר לפיד, שיפתור את העניינים בין אייכלר לגפני ובין גפני לליצמן, שישחרר עוד קצת קצבאות ושיוציא עין לשכן בן המרשעת, שסגר מרפסת ללא אישור. וגם אם לא עין – שלפחות יחטיף לו מנה הגונה.

כי מאז ומתמיד יהודים ויתרו על ירושלים. בכל יום עוזב יהודי את ירושלים, מוכר אותה בעבור שלמונים, סוחר בנכסיה ומספסר בכבודה, משחיר את שמה ולמרבה שוחד מעניק את שמיה.

כל תירוץ עמד ליהודים נגד ירושלים בה בשעה שהטיחו זה בזה את אשמת ירושלים – בעבורך חרבה ירושלים, בגלל שונא חינם שכמוך לא נבנית ירושלים, פרס יחלק את ירושלים.

והמשיח? שרוע פצוע בשערי ירושלים. מחליף תחבושות ומתעדכן בחדשות. על המדרכה פרוסים הפלס ומוסף הארץ והוא קורא ודן קל וחומר, בודק שעת כושר ומנתח את התנודות. מחכה

פעם יכולתי פשוט לבוא, אמר פעם המשיח לאחד הקבצנים שחשד בו, היה פרעה, היה היטלר. הבנתי מה הם רוצים

ואז הוא הכניס את כל השקלים שלו למכונה של הרכבת הקלה והתיישב על המדרכה ממול

> המאבק החסידי-ליטאי שמשסע את יהדות התורה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"ההצבעה היום היא תמרור אזהרה". משמאל: איימן עודה, עאידה תומא סלימאן, עופר כסיף ויוסף עטאונה (אורן זיו)

הנהגת חד"ש שמרה על מקומה אך החברים העבירו מסר: דרוש שינוי

אף שבתום הפריימריז, שלושת חברי הכנסת המכהנים שמרו על מקומם, ההצבעה לוותה במתחים שמקורם בביקורות על הקו המתון של עודה מול הקו של מק"י, ועל עמדותיה של תומא סלימאן בנושאי מגדר. כעת האתגר הוא להוציא את הבוחרים לקלפיות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf