newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

צפו: חנין זועבי ודוברת של הרשימה המשותפת הותקפו בכנס בחירות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

פעילי ימין קיצוני תקפו את חנין זועבי ודוברת של הרשימה המשותפת. הדוברת בבית חולים, והתוקף נעצר. התקיפה ארעה לאחר שברוך מרזל הודיע שיגיע לכנס "למחות נגד הביזיון", ולאחריה התגאה מרזל בכך שהוא הצליח למנוע מזועבי לדבר.

בכנס בהשתתפות מספר מועמדות לכנסת ממפלגות שונות במרכז האקדמי ברמת גן, מנעו פעילי ימין קיצוני מחנין זועבי לדבר. עד ראיה שהיה במקום מספר שפעילי ישראל ביתנו ועוצמה יהודית תקפו סטודנטית עם צעיף בצבעי דגל פלסטין, ולאחר מכן שפך אחד הפעילים בקבוק מיץ על זועבי, ותקף עם מוט של דגל את אחת מדוברות הרשימה המשותפת, אמילי מואטי.

זועבי פונתה מהמקום, התוקף נעצר, ומואטי נמצאת עכשיו בבית חולים לבדיקות. ברשימה המשותפת מוחים על כך שלמרות התראות מוקדמות על תוכנית פעילי הימין, לא נכחו שוטרים באולם הכנס. "זו לא פעם ראשונה, זה לא מראה שולי ואלה לא עשבים שוטים", אמרה זועבי לאחר האירוע.

> למה יצחק הרצוג מפיץ שקרים של הימין על חנין זועבי?

איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, מסר בתגובה כי "מערכת הבחירות הנוכחית ממשיכה את גל הגזענות, ההדרה והאלימות שאפיינו את תקופת כהונתה של הממשלה האחרונה. האלימות כנגד חברת הכנסת חנין זועבי וצוותה, מקורה באמירות קשות ומסוכנות של נבחרי ציבור שבמקום לנהוג באחריות, מלהיטים שנאה וכעס בניסיון לקושש קולות בקלפי. הרשימה המשותפת תמשיך לפעול כנגד אלימות ולעידוד שיח שיוויוני ודמוקרטי". ארבעת ראשי הרשימה המשותפת אף קראו לרכז האקדמי לקיים את הדיון מחדש, ולא להכנע לאלימות הימין.

ח"כ מיכל בירן (עבודה), שהייתה בכנס, פרסמה בעקבות האירוע סטטוס שבו היא מטילה את האחריות לאלימות על "נציגי ציבור ופוליטיקאים קיצוניים, משני צידי המתרס כאחד".

> שקופים מכולם: הח"כים הערבים והפלסטינים בשטחים

ראו את פעיל הימין שתקף את חנין זועבי, ואת תגובתה של זועבי:

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מנסה להזיז את הדברים קדימה משום שהיא מכירה בכך שהסכסוך הולך ומידרדר. פאטו בנסודה, התובעה הראשית בבית הדין הבינלאומי בהאג (Wikimedia Commons)

מנסה להזיז את הדברים קדימה משום שהיא מכירה בכך שהסכסוך הולך ומידרדר. פאטו בנסודה, התובעה הראשית בבית הדין הבינלאומי בהאג (Wikimedia Commons)

האם בית הדין בהאג יכול להביא צדק לפלסטינים?

בעוד החלטת התובעת הראשית בהאג נבחנת, שלוש מומחיות פלסטיניות בוחנות את השלכותיה האפשריות: ציפיות לא ריאליות, הרחבת הפיצול הפנים-פלסטיני והתעלמות בינלאומית מחד, ומאידך איתות ברור לעולם: הפלסטינים לא נרדמו על המשמר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf