newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

השר יעלון, ראית את הסרטון מחברון? שוברים שתיקה עדיין בוגדים בעיניך?‎

מאת:
השאירו תגובה
א א א

שלום לך השר יעלון. איך עובר לך החג? נהנה? התחפשת? יצא לך במקרה לראות את הסרטון מחברון? זה שרואים בו חייל מוציא להורג אדם גוסס על הרצפה?

אל תגלגל עיניים, כבוד השר. הסרטון אמנם הופך קרביים, אבל הקרביים שלך הרי מברזל. צפה בסרטון הזוועה הזה שוב, השר יעלון. מה שאתה רואה שם באמת קרה. אלמלא המצלמה שתיעדה את הרצח הזה, הדרך היחידה שלנו לדעת עליו היתה אולי באמצעות עדות של מישהו לשוברים שתיקה. אולי עמד שם חייל שסיוטים של לילות רבים היו מביאים אותו למשרדי שוברים שתיקה, שם היה מעיד על שראה. כמו הרבה חיילים וחיילות אחרים שלא יכלו לשאת עוד את השתיקה – שלהם ושלנו – ופתחו את הפה. אתה יודע, אלה שקראת להם בוגדים.

לך וצפה שוב ושוב בסרטון הזה יעלון, ובקש מחילה משוברי השתיקה שאת שמם השחרת. לא בכל פעם שמתחוללת זוועה בשם המדיניות שאתה ממנסחיה תהיה שם מצלמה שתתעד. אבל כמעט תמיד יהיו שם כאלה שאולי לא הצלחת להשמיד את ההגינות הבסיסית שלהם, והם ישמיעו קול. במקום לקרוא להם בוגדים, תקשיב להם. לפחות היום. ואחר כך תחזור לנעול את המגפיים ששומרים עליך מפני הנחשים, לשקרים, להסתה, לשגרת יומך. אבל לפחות היום, למשך פורים אומלל וארור אחד, תסתום את הפה ופשוט תקשיב להם.

> האם משטרת ירושלים ניסתה להפליל צעיר לאחר שהתלונן על אלימות שוטרים?

לפי דיווחים בתקשורת, שני פלסטינים, עבד אל-פתאח א-שריף ורמזי אל-קסראווי, נורו הבוקר למוות לאחר שדקרו חייל, שנפצע באורח בי…

Posted by ‎בצלם‎ on Thursday, March 24, 2016

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
פלסטינים בורחים מח'אן יונס לרפיח, ב-26 בינואר 2024 (צילום: עטיה מוחמד / פלאש90)

פלסטינים בורחים מח'אן יונס לרפיח, ב-26 בינואר 2024 (צילום: עטיה מוחמד / פלאש90)

עזבתי את עזה, אבל המלחמה עדיין לא עוזבת אותי

יצאתי משג'אעייה, עברתי מחסום של הצבא הישראלי, וביליתי כמה שבועות באוהל ברפיח בדרך לעזוב את הרצועה. אני חושש שההחלטה הזאת תעיק על נשמתי לתמיד, אם יקרה משהו למשפחתי בזמן שאיני שם

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf