עשרות ישראלים מחו בבקעת הירדן נגד מניעת מים והריסות בתים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כחמישים פעילות ופעילי שמאל ישראלים הגיעו בשבת בצהריים אל בקעת הירדן לשתי פעולות מחאה. בראשונה, במאהל פסאיל, מחו תושבים ופעילים מ"קואליציית המים" על אי חיבור יישובי הבדואים בבקעה למים.

לפי נתוני בצלם, למעלה מ-70 אלף פלסטינים בגדה המערבית כלל לא מחוברים לרשת המים, אחרי עשרות שנים של שליטה צבאית ישראלית. הפעילים התכוונו להביא לפסאיל מיכלית מים במסגרת המחאה, אך זו סבלה מכשל טכני ולא הגיעה למאהל. במקום גם התקיימה פעולה של בניית גן משחקים ביוזמת ארגון "לוחמים לשלום".

בהמשך עברו הפעילים לעוג'ה, שם הרסו כוחות הצבא מבנים ביום חמישי האחרון. הפעילים ערכו סיור עם התושבים וקיימו מחאה נגד הריסות הבתים בבקעה ובכלל. שנת 2016 היא שנת שיא במספר הריסות הבתים בגדה המערבית.

> ירדן סוגרת את הדלת בפני נוסעים עזתים

הריסות באזור עוג'ה, בקעת הירדן (גיא הירשפלד)

הריסות באזור עוג'ה, בקעת הירדן (גיא הירשפלד)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מתוך הסדרה "שעת נעילה" (צילום מסך: אתר כאן11)

מתוך הסדרה "שעת נעילה" (צילום מסך: אתר כאן11)

שעת נעילה משאירה את ישראל בעמדת הקורבן הנצחי

הסדרה החדשה של "כאן" מפשיטה את הישראלים מאיזושהי אחריות למה שהוביל למלחמת יום כיפור, כאילו אין להם שום סוכנות בעולם. היא מציגה תמונה רדודה של התקופה, ללא כל רקע למלחמה או זכר לישראלים הלא כל כך מעטים שהזהירו שהיא תבוא

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf