newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בית צפאפא: צמיגים של 11 מכוניות נוקבו בלילה. תושבים: המשטרה מתעלמת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

נהגים פלסטינים בבית צפאפא בירושלים מצאו הבוקר (רביעי) שבמהלך הלילה נוקבו צמיגים של 11 מכוניות בשכונה. על אחת מהמכוניות רוססו המלים "צו תיחום", שככל הנראה מתייחסת לצווים שמוצאים בשטחים ושמשמשים להריסת מבנים בלתי חוקיים בהתנחלויות.

חליל עליאן, תושב וחבר הנהלת המנהל הקהילתי בית צפאפא, מספר על מציאת הכתובות ועל תגובת התושבים אליהן:

אנשים קמו בבוקר וראו שנקבו צמיגים של 12 מכוניות בבית צפפה באזור שגובל עם גילה. זאת הפעם השלישית שזה קורה אצלנו בחודשים האחרונים. המשטרה לא מטפלת בזה. התחושה שלנו היא שהמשטרה מתעלמת ממקרים כאלה.

לפני כשלושה חודשים מישהו מהכפר ראה באחת בלילה שני אנשים עם לבוש מתנחלי באמצע הכפר ליד המסגד. הוא התקשר למשטרה שענו לו בטלפון שאין לך מה להודיע לנו כל עוד לא קורה שום דבר. הם שלחו לבסוף ניידת שלא מצאה כלום והתקשרו אליו לזמן אותו לחקירה על זה שהוא טרטר ומטריד את המשטרה.

אם זה היה ההפך, אם פלסטינים היו הולכים לגילה לעשות את אותו דבר, אני מבטיח לך שאחרי כמה שעות היו עוצרים אנשים ומביאים אותם למשפט. התחושה היא שמישהו נכנס לך לבית ואתה לא יכול לעשות שום דבר לגבי זה. האשמה על הרשויות שמעודדות את הגזענות הזאת ועל המשטרה שלא עושה שום דבר בנידון.

> בניגוד להבטחות הוציא הצבא עשרות צווי מעצר מנהלי חדשים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
כ-40 אחוז מתקציב החינוך של מועצת אלקסום מוקדש להסעות של ילדים מהכפרים הבלתי מוכרים. ילדים בדואים בדרך לבית ספר בנגב (צילום יעלה רענן, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים)

יסחבו פערי התפתחות והשכלה עד אחרית חייהם. ילדים בדואים בדרך לבית ספר בנגב (צילום: יעלה רענן, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים)

הילדים הלא מוכרים להורים הלא מוכרים בכפרים הלא מוכרים בנגב

אלפי ילדים בגיל חינוך חובה בכפרים הלא מוכרים בנגב לא רשומים לגנים. במקום לספק כיתות, המדינה מתעלמת מהחלטות ומציעה פתרונות גרועים. במשך שנים ישראל מתעמרת בתושבים בתקווה שיעזבו את אדמותיהם, והילדים משלמים את המחיר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf