newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

סכסוך עבודה בידיעות אחרונות, איומים בפיטורים ובסכסוך בערוץ 10

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ארגון העיתונאים בישראל הכריז אתמול (שני) על סכסוך עבודה בידיעות אחרונות, כלכליסט, לאישה ו-xnet. הארגון נענה לבקשת ועד העיתונאים בידיעות, לאחר שהמשא ומתן המתמשך בין הצדדים הגיע למבוי סתום. העיתונאים דורשים פיצוי כספי על מעבר המערכת מתל אביב לראשון לציון, הפרשות סוציאליות על כל שכרם ולא רק על חלק כפי שנהוג היום, ועוד מספר הטבות כלכליות, ולפי הוועד – ההנהלה מסרבת לכל הסעיפים האלה.

משמעות הסכסוך היא שבשבועיים הקרובים יוכלו העיתונאים במערכות ידיעות (לא כולל ynet, שהיא חברה נפרדת) לקיים אסיפות הסברה, ובתום השבועיים – ממש ערב פסח – יוכלו להתחיל בעיצומים.

אגב, לפני שנה וחצי הצליחו עיתונאי ידיעות להיות הראשונים בענף התקשורת שחותמים על הסכם קיבוצי ובו מנגנון פיטורים מורכב שמגן על העובדים ומרחיב את החופש העיתונאי.

במקביל פורסם היום שבחדשות 10 שוקלים לבצע קיצוצים ולפטר עובדים בשל המצב הכלכלי הקשה של הערוץ. באסיפת חירום בערוץ החליטו העיתונאים, המאוגדים גם הם בארגון, שלא להסכים לפיטורים, לא לנהל משא ומתן על פיטורים ולא להתייצב לשימועים. יו"ר הוועד, מתן חודורוב, אמר שאין הצדקה לפיטורים בשל כמה חודשים קשים, כמו שהשנה הרווחית החולפת לא הובילה לבונוס לעובדים. באסיפה הוחלט עוד שבמקרה הצורך גם יוכרז סכסוך עבודה בחברה.

הח"מ הוא חבר מזכירות ארגון העיתונאים, שאישרה את הסכסוך בידיעות, ושתדון בהכרזת הסכסוך בחדשות 10 במקרה הצורך. שיהיה בהצלחה ובסולידריות, חברות וחברים.

> מחאת המנופאים: רוצים גם להתפרנס וגם לחזור הביתה בשלום

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
פרופ' רפאל גרינברג (צילום: אורן זיו)

"אנחנו אמורים להיות גאים ולבנות עתיד חדש, והעתיקות שלנו מורידות אותנו כל הזמן". פרופ' רפאל (רפי) גרינברג (צילום: אורן זיו)

"האסונות שלנו נחגגים בארכיאולוגיה. אנחנו ממש קבלני חורבן"

ספרם החדש של הארכיאולוגים רפי גרינברג ויאניס חמילקיס עוסק בשימוש הדומה שנעשה בארכיאולוגיה קולוניאלית בישראל וביוון לצורך ביסוס הזהות המערבית ומחיקת שכבות היסטוריות "עודפות" בדרך אל העבר המכונן. אבל הארץ שלנו, מזכיר גרינברג, אינה לבנה. ראיון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf