newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

איך הופך אתר וואלה הפסקת עבודה לא חוקית לפטריוטיות ביטחונית?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אז ראש עיריית אשקלון החליט להפר באופן בוטה ועברייני את החוק ולפטר עובדים ערבים, רק באשמת היותם ערבים. זאת בעצם הידיעה. אבל תראו כמה שכבות של הצדקות מספקת לה מערכת וואלה, כדי שלא רק שלא נזדעזע מהאקט הגזעני והלא חוקי של ראש העיר, אלא אף נריע לו:

Capture

> כשפלסטיני דורס זה פיגוע, כשמתנחל דורס זו תאונה

דבר ראשון, זה תחת הקטגוריה "צבא וביטחון". כלומר שחלילה לא נחשוב שיש כאן עניין בתחום האזרחי, זכויות עובדים נניח, אלא זה בקטגוריה המקודשת של צבא וביטחון. ואתם יודעים מה האזרח הישראלי אמור לעשות כשהוא שומע את צמד המילים הקדוש.

שנית, זה בא תחת תמונה מאיימת של ערבים אלימים רעולי פנים, ללמדנו מי הם הערבים המפוטרים באשקלון, ואם לא די בכך אז ישנה גם הכותרת "גל טרור בארץ". סליחה?! איך בדיוק העובדים המפוטרים באשקלון מתקשרים לגל הטרור, חוץ מאשר בראשו הגזעני של ראש העיר שלהם?!

שלישית, אלה לא "סתם" עובדים ערבים שפוטרו, אלא כאלה שעובדים בבניה בממ"דים במוסדות חינוך. אתם מבינים? פשוט לא סיפרו לנו שבשביל להיות פועל בניין שמצליח להתקיים בקושי מהכנסתו הדלה בתנאי עושק צריך גם סיווג ביטחוני של סיירת מטכ"ל.

ולבסוף, אחרי שהילכו עלינו אימים במלל ותמונות, חברינו בוואלה מרגיעים: אבל אל תדאגו, ממחר האבטחה בבתי הספר והגנים תתוגבר. כלומר אחרי שהסירו את המפגע הביטחוני המסוכן ההוא, הרשויות ממשיכות לפעול כדי לוודא שילדי אשקלון יזכו לביטחון המירבי וששום ערבי מכל סוג שהוא לא יתקרב אליהם חלילה אף פעם.

מה אומר, וואלה. שיחקתם אותה.

> גל פיטורי המלחמה: ביה"ד החזיר עובדת שפוטרה בשל חשד להסתה בפייסבוק

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
בתפקיד גדעון האוזנר. איתמר בן גביר (יונתן זינדל / פלאש 90)

איתמר בן גביר בדיון על פסילת ח"כ היבא יזבק, ב-29 בינואר 2020 (יונתן זינדל / פלאש 90)

הדיון המטורלל בפסילת יזבק: בן גביר בתפקיד התובע של אייכמן

נציגי הרשימות שחתומות על בקשת הפסילה התחרו זה בזה בתמהיל של פשיזם, גזענות ופורנוגרפיה של מוות ושכול. יזבק שמרה על קור רוח, ואמרה: "אני בוחרת לקיים שיח, לשמוע ולהשמיע, וכן, גם להסביר". דבריה, כצפוי, נפלו על אוזניים ערלות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf