newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

"שיחה מקומית" מחפשת מנהלת סושיאל

"שיחה מקומית" מצרפת לצוות מנהלת סושיאל במשרה מלאה, להובלת מהלך אסטרטגי להגדלת החשיפה הציבורית ולצמיחה של תוכנית החברוּת באתר

מאת:

צילום: אורן זיו

המודעה מנוסחת בלשון נקבה אך פונה לשני המינים.

קצת עלינו

"שיחה מקומית" הוא אתר חדשות ופרשנות, המוקדש לעיתונות נוקבת ומעמיקה בנושאים הבוערים שמעסיקים את החברה בישראל. אנו מקפידים על מקצועיות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר, לצד תמיכה בלתי מסויגת בהתנגדות לכיבוש, ובחתירה לשלום, לשוויון, לצדק חברתי, לשקיפות ולחופש המידע. האתר מעסיק צוות עורכים מקצועי ויוצא לאור תחת ניהול משותף של עמותת "972 – לקידום עיתונאות אזרחית" (שמשמשת גם כמעסיקת הצוות) וארגון  Just Vision.

על התפקיד

"שיחה מקומית" במגמת התרחבות. אנחנו מבקשים לצרף לשורותינו מנהלת סושיאל במשרה מלאה, שתוביל מהלך אסטרטגי להגדלת החשיפה הציבורית של תכני האתר ולצמיחה של תוכנית החברוּת באתר, ותוביל את יישומהּ.

המועמדת שאנחנו מחפשות רצוי שתונע ממחויבות לשינוי חברתי ופוליטי ושתשען על יכולות מוכחות בבניית קהילות מקוונות, שיווק ברשת ובהובלת מהלכים לגיוס תמיכה ותרומות לאתר.

מתוך מחויבות לגיוון בצוות שלנו, אנחנו מעודדים במיוחד הגשת מועמדויות של נשים, פלסטיניות, מזרחיות, רוסיות, אתיופיות וחברות הקהילה הלהטבפא"קית.

דרישות התפקיד

 • פיתוח אסטרטגיה לתקשורת מקוונת עם הקהל של "שיחה מקומית", להגדלת התפוצה ברשתות החברתיות ולהעמקת הקשר עם הקוראים הקיימים. נדרשת יכולת מוכחת בבניית קהילות מקוונות.
 • ניהול הפרופילים של האתר ברשתות החברתיות והקמת ערוצים חדשים לאתר (פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, וואטסאפ וטלגרם).
 • שימוש יעיל בכלי שיווק מגוונים לשם הגדלת תפוצת הניוזלטר והרחבת תוכניות החברות של האתר להגדלת ההכנסות. נדרשת יכולת מוכחת בהובלת מהלכים לגיוס משאבים ותרומות.
 • עבודה מול מעצב/ת גרפי/ת ביצירת תכנים חזותיים (באנרים, אינפוגרפיקות, סרטונים).
 • מעקב אחר מגמות ברשתות החברתיות, במטרה לעדכן ולרענן בעקביות את הקול של האתר ברשתות.
 • ניתוח נתונים ומגמות: אנגייג'מנט, טרנדים בחשיפה לאתר, הכנסות, הצלחת המודעות בתשלום של האתר, והפקת דו"חות והסקת מסקנות מהם.

העבודה תחת העורך הראשי של האתר ובתיאום עם המו"לים.

מיומנויות נדרשות

 • לפחות שלוש שנות ניסיון ביישום אסטרטגיות לבנייה ולהרחבה של קהילות מעורבות ברשתות החברתיות, והיכרות עם הכלים המאפשרים זאת.
 • עדיפות לניסיון בעבודה עם גופי תקשורת, עמותות או ארגונים היוזמים קמפיינים מקוונים.
 • יכולות כתיבה מעולות בעברית.
 • ניסיון ניכר בשימוש ובניהול כלי קידום בפייסבוק, כולל פרסום מודעות, שימוש בפיקסל, בניית קהל ועוד.
 • יכולות בסיסיות בעיצוב/עריכת תמונות והיכרות עם כלי תוכנה רלוונטיים – כגון Canva או Adobe Express  – ומעקב והיכרות עם מגמות עכשוויות.
 • מחויבות לשינוי פוליטי וחברתי ברוח הצהרת הכוונות של האתר, והיכרות קרובה עם השיח הפוליטי והחברתי בישראל-פלסטין.
 • יכולת עבודה עצמאית וגם שיתוף פעולה בצוות.
 • יכולת להתמודד עם סביבת עבודה קצבית, התאמה מהירה לשינויים ונכונות להתנסויות מקצועיות.
 • אנגלית – נחוצה. ערבית – יתרון.

תנאי העסקה

משרה מלאה, תנאים סוציאליים, החזר הוצאות.

אפשרות לעבודה מהבית ו/או במשרדנו בתל אביב.

להגשת מועמדות יש למלא את הטופס הזה ולהזין בו קו"ח, מכתב שמסביר את הסיבה שאת מעוניינת בתפקיד, תיעוד של שני קמפיינים ברשת שפיתחת, עיצבת ויישמת, ושמות שתי ממליצות. התאריך האחרון להגשות הוא 20 באפריל, 2023. תחילת עבודה במהלך מאי. שאלות אפשר לשלוח ל-hiring@mekomit.co.il .

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

"כששוטרים לקחו אותי מהעבודה התחושה היתה מאוד קשה". צוות רפואי במהלך ניתוח (צילום אילוסטרציה: נתי שוחט / פלאש 90)

רופאה נחקרה בעקבות תלונה כי חסמה קולגות יהודים ברשתות

תושבת הגדה המתמחה בישראל נעצרה ונחקרה על ידי המשטרה בעקבות תלונה כי חסמה חלק מחבריה לעבודה ברשתות החברתיות. בעקבות החקירה בוטל אישור כניסתה לארץ. האגודה לזכויות האזרח: "מדובר בשיטת השתקה לכל דבר ועניין"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf