newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

תניחו כבר לשיער של ביבי

כל אדם מקריח נאבק בנסיון לשמור על קצת כבוד בהופעת הפדחת, אבל רק אחד מהם מעביר את הכסף שלנו לבעלי ההון והורס את עתידנו

מאת:

כותב אורח: איתי אקנין

אתחיל בגילוי נאות: כאדם מקריח, איני יכול שלא להזדהות עם ראש הממשלה נתניהו במאמציו הכבירים לכסות את הפדחת. יתכן והייתי משקיע בדבר אלפי שקלים בעצמי, לו היו לי.

נתניהו הוא הסיבה שאין לי כסף לכסות את פדחתי. לא אלף וקצת הדולרים שהשקיע בתסרוקת "הלוואה וחסכון" הם השקלים שחסרו לי, אלא מיליארדי השקלים שהוא מנתב מכיסי, מכיסנו, אל כיסיהם של בעלי הון. גם כן סוג של הלוואה וחסכון. את המיליארדים הללו הוא לא מעביר במחשכים, ואת החשבוניות עליהם הוא דווקא כן שולח לעיתונאים – שבתורם שמחים לפרסם אך פחות טורחים לבקר.

> הישיבות לנושרים: הזדמנות שנייה בעולם החרדי או הכנה ליציאה בשאלה?

בני הזוג נתניהו בטיול סוכות בשבילי ארצנו (קובי גדעון, לע"מ)

כמקריח, אני מזדהה. בני הזוג נתניהו בטיול סוכות בשבילי ארצנו (קובי גדעון, לע"מ)

להלן רשימה חלקית של מחדלי נתניהו שסוקרו פחות מגילדה בטעמים: הטבות מס עצומות לתאגידים הגדולים, הכחדה איטית וכואבת של הדיור הציבורי תוך פינוי עשרות משפחות לרחוב, גידול חד בייבוא עגלים חיים בתנאי התעללות קשים במשלוחים החיים, הפרטה מתמשכת של מערכת החינוך וגידול ניכר באחוז מורי הקבלן, נישול בדואים מאדמותיהם בנגב, הפקרת 41 אלף מבקשי מקלט בישראל ללא מעמד או ודאות לגבי עתידם, משבר מסתמן בפנסיה שישאיר דור שלם כמעט ללא כלום בעוד שנים מעטות – וזה רק על קצה המזלג.

קל למתוח על נתניהו ביקורת בגין תספורת יקרה, שחיתות כביכול, ולא על מדיניות מושחתת באמת. מדיניות צריך לתקוף בכלים ערכיים וענייניים, על גלידת פיסטוק מספיק להתמרמר וזהו. אך לא רק במחדל עיתונאי עסקינן, לא ולא, אלא במשבר פוליטי. למדיניות המושחתת של נתניהו יש שם: ניאו-ליברליזם. ובין אם יודו בכך ובין אם לא, זוהי גם מדיניותם של מנהיגי האופוזיציה היהודית לנתניהו כמו יצחק הרצוג ויאיר לפיד.

אתם ודאי רואים לאן אני חותר: בכירי מתנגדיו של נתניהו אינם מתנגדים אלא מתחרים והעיתונאים עצמם ויתרו על עמדות פוליטיות לטובת ביקורת אוכל במעון ראש הממשלה. ובפעם הבאה שאתם קוראים על טיפול טוב נגד התקרחות, שלחו לי לינק.

איתי אקנין הוא פעיל שמאל ופעיל לזכויות בעלי חיים

> תסתכלו על הנשים האלה ותראו תקווה לשלום

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מחאת סטודנטים של אוניברסיטת SOAS בלונדון, ב-15 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

מאחר שאילוז אינה יכולה להכחיש את המוסר של תנועת הסטודנטים, היא טוענת שהיא מושפעת מהיבטים אנטישמיים הטמונים ברבדים תרבותיים עמוקים של הלא מודע. מחאת סטודנטים של אוניברסיטת SOAS בלונדון, ב-15 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

כשחוקרת ממירה מדע בעיסוק בלא מודע: תגובה לאווה אילוז

אילוז מקדישה מאמר שלם להוכחת הטענה כי מחאות הסטודנטים במערב הן אנטישמיות. אך כיוון שטענה זו משוללת כל בסיס עובדתי, היא גולשת לפסאודו-מדע ואף ממציאה הגדרה מוזרה משלה לאנטישמיות. זה מה שקורה כשמתעקשים לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf