newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

תנועת "ארץ לכולם" זכתה בפרס לוקסמבורג לשלום

התנועה, שנוסדה על ידי עורך שיחה מקומית מירון רפופורט ושותפו הפלסטיני עאוני אלמשני, מקדמת פתרון מדיני המבוסס על שתי מדינות ריבוניות עם גבולות פתוחים. "אנחנו מאמינים שהרעיון הזה מחזיר את התקווה", אמר רפופורט בעת קבלת הפרס

מאת:

תנועת "ארץ לכולם – שתי מדינות מולדת אחת" זכתה היום, שישי, בפרס לוקסמבורג לשלום בקטגוריה של ארגון תומך שלום.

את הפרס מעניקה "קרן שנגן לשלום" הפועלת למען בניית עולם שליו יותר באמצעות קידום שלום, סובלנות והבנה. הפרס הוענק במסגרת הכנס הטרנסאטלנטי השנתי לדיאלוג של אוניברסיטת לוקסמבורג.

"מה שאבד לנו בשנים האחרונות הוא לא רק חיי אדם, אלא התקווה". מירון רפופורט בעת קבלת פרס לוקסמבורג לשלום בשם תנועת "ארץ לכולם"

"מה שאבד לנו בשנים האחרונות הוא לא רק חיי אדם, אלא התקווה". מירון רפופורט בעת קבלת פרס לוקסמבורג לשלום בשם תנועת "ארץ לכולם"

"ארץ לכולם" היא תנועה ישראלית-פלסטינית משותפת שנוסדה בשנת 2012 על ידי העיתונאי, המתרגם ועורך שיחה מקומית מירון רפופורט, והפעיל הפלסטיני עאוני אל-משני. בתנועה שותפים אנשי ציבור, אקדמיה ופעילים ישראלים ופלסטינים, והיא מבוססת על עקרונות של סיום הכיבוש, חופש תנועה, זכות להגדרה עצמית, צדק וביטחון לכל יושבי הארץ, פלסטינים וישראלים, במסגרת קונפדרטיבית בין שתי מדינות ריבוניות בגבולות 1967, שהגבולות ביניהן יהיו פתוחים לתנועה חופשית של אזרחים משני הצדדים. זאת מתוך הכרה בזיקה העמוקה שיש לבני שני העמים לכל חלקי הארץ הזו, ארץ ישראל/פלסטין, ואמונה שכל הסדר חייב לכבד את הזיקה הזו.

את הפרס קיבלו בשם התנועה מירון רפופורט ונסרי ברגותי. רפופורט אמר בעת קבלת הפרס:

"סבב האלימות האחרון מוכיח שלא תהיה יציבות, שלא לדבר על פיוס, כל עוד הכיבוש נמשך, כל עוד נמשך המצור על עזה וכל נמשך המונופול על כוח בידי הצד היהודי. הרעיון שהפרדה תוכל לפתור את הסכסוך זו אשליה, זה איננו סכסוך גבולות. השאלה היא לא איפה יעבור הגבול. אנחנו שנים עמים החיים בארץ הזו ורואים אותה כמולדת.

"אז מה הפתרון? את הפתרון אפשר ללמוד מכאן, מלוקסמבורג. כאן החל האיחוד האירופי, הוכחה ששותפות היא הערובה הכי טובה לשלום. לכן אנחנו בעד שתי מדינות בגבולות 67, גבולות פתוחים, ירושלים עיר בטוחה ובירה לשתי המדינות, מבנה על נוסח האיחוד האירופי, ותיקון עוולות עבר בלי ליצור עוולות חדשות. מה שאבד לנו בשנים האחרונות הוא לא רק חיי אדם, אלא התקווה. אנחנו מאמינים שהרעיון הזה מחזיר את התקווה".

נסרי ברגותי: "התנועה שלנו עובדת ללא לאות במטרה לשכנע מדינאים בעולם כי פתרון שמוביל לדו-קיום הוא לאין שיעור בר קיימא יותר מכל פתרון אחר החותר להפריד ולייצר סגרגציה".

צוות שיחה מקומית מברך מקרב לב את מירון רפופורט על הזכייה המרגשת. כבוד ובהצלחה, מירון!

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
חייבים להבחין בין ויתורים שאינם בלב הערכי לאלו שמהווים התקפה על עיקר העיקרים. תמר זנדברג ונפתלי בנט (אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

חייבים להבחין בין ויתורים שאינם בלב הערכי לאלו שמהווים התקפה על עיקר העיקרים. תמר זנדברג ונפתלי בנט (אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

חוק האזרחות: הצפרדע שעלולה לחנוק את השמאל הציוני

כניסתן של מפלגות שמאל לממשלה החדשה מחייבת ויתורים ופשרות, אבל תמיכה בחוק האזרחות תבהיר שאין לשמאל הזה קווים אדומים והכל נתון לסחר-מכר פוליטי. את החוק הזה אי אפשר לתקן או למתן. הוא רקוב מוסרית מהשורש

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf