newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

תושבות שכונות ופעילות דיור ציבורי דורשות תיקון חברתי מיאיר לפיד

״כל הדיבורים שלכם על צמיחה ועל תקציב חברתי לא מגיעים תכלס לבן אדם, לאישה שעובדת בקושי, ולא מצליחה לפרנס ולשלם שכירות ולגדל את הילדים שלה״, הטיחו הפעילות בלפיד בכנס "העם דורש תיקון חברתי", לקול תשואות הקהל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

צילמו וערכו: יותם רונן וקרן מנור,  כתבה: קרן מנור

יום ראשון. חדר 223 בביניין גילמן באוניברסיטת תל אביב מלא באדם. כנס ״העם דורש תיקון חברתי״ מתחיל. לאחר דברי פתיחה מטעם המארגנים עולה חבר הכנסת יאיר לפיד, הראשון מבין הנואמים בכנס, ונושא דברים. כותרת המשנה של הכנס ״תקציב 2015-16: מהבטחות לביצוע״. תושבות כפר שלם, גבעת עמל ופעילות צוות דיור ציבורי יושבות בקהל ומקשיבות. כשמגיע זמן השאלות הן דורשות את התיקון החברתי מלפיד.

״כל הדיבורים שלכם על צמיחה ועל תקציב חברתי לא מגיע תכלס לבן אדם, לאישה שעובדת ועובדת בקושי, ולא מצליחה לפרנס ולשלם שכירות ולגדל את הילדים שלה״, אומרת לו פעילת הדיור הציבורי. הקהל מגיב במחיאות כפיים. פעילה אחרת, המציגה עצמה כאמא עובדת לשני בנים תאומים המשרתים בצבא וחוזרים הביתה למקרר ריק, מצביעה על האשמים במצבה :״זה ביבי, זה לפיד, זה הבית היהודי, אתם האחראים הראשיים״, וממשיכה, ״הבנים שלנו עוזבים את הצבא״.

> למה התפרצתי לכנס של הבית היהודי

צפו: פעילות הדיור הציבורי ותושבות שכונות מטיחות לעבר לפיד את טענותיהן:

תושבות גבעת עמל מניפות באנרים בכנס. (צילום: יותם רונן/אקטיבסטילס)

תושבות גבעת עמל מניפות באנרים בכנס. (צילום: יותם רונן/אקטיבסטילס)

האחרות מצטרפות ומניפות באנרים ושלטים. לניסיונות, הפיזיים מיותר לציין, של אנשי האבטחה להוריד להן את השלטים הן מגיבות במלים: ״אנחנו באנו פה ממצוקה. אנחנו נניף שלטים, זה הזמן שלנו״. וגם: ״יש פה שלטים של הליכוד, גם אותם אתם מוציאים?״, ובקריאות ״העם דורש דיור בכבוד״. ההטחות נגד הממשלה, בכיוון ישיר לביבי וללפיד, ממשיכות. היה נראה לי לרגע שפרופ' מנואל טרכטנברג, זז בכיסאו באי נוחות, אבל אולי זה רק בגלל המצלמות.

יאיר לפיד עומד בפינה ושותק. (צילום: יותם רונן/אקטיבסטילס)

יאיר לפיד עומד בפינה ושותק. (צילום: יותם רונן/אקטיבסטילס)

 > כעשרים משפחות פונו באלימות בשכונת גבעת עמל

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

מענקי הקורונה הם תעמולה. ההטבות למשקיעי הנדל"ן הן מדיניות

גם היצירתיים שבפרשנים הכלכליים לא יצליחו לזהות מדיניות כלכלית סדורה בהחלטות הממשלתיות שהתקבלו מאז שהתחיל משבר הקורונה. ניתן למצוא מדיניות כזאת רק בסעיף שהוגנב לחוק מענקי הקורונה, שנועד לשמור על מחירי הדיור הגבוהים כדי להגן על רווחי הקבלנים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf