"רעם מטוסי הקרב הוא קריאת ההשכמה שלנו, החברה התורכית, מהאשליה"

"אני מבינה כעת שלא משנה כמה ניסיתי, לא היתה לי כל אפשרות להבין באמת את סבלם של הכורדים במשך 200 השנים האחרונות. אבל כל זה השתנה ביום שישי בלילה, כשהתעוררתי לקול הרעם המחריד של מטוסי הקרב, שהרעידו את הכל באימה". צעירה מתורכיה על הערב שזעזע את עולמה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותבת אורחת: אליף ביניג'י, איסטנבול

לפעמים אני לא יכולה לומר או לכתוב את מה שאני רוצה. עכשיו אני מנסה ללמוד, ושומעת את קולות הירי האיומים בשכונה שלי. ברגע הזה בחיי, אני מרגישה כאילו אין לי את הזכות לדבר על זה, או להתלונן. אני לא רוצה להיות מהנשים הללו שעסוקות בעצמן עד כדי כך שעולמן סובב סביב פריבילגיות מגוחכות.

כולנו עדים למה שמתחולל מזה זמן בצדה המזרחי של תורכיה. רק אתמול אנשים צרחו מתוך מתקני העינויים, אבל איש לא שמע את קולם. אנשים שמנסים לשרוד ולחיות את חייהם תחת אימת הירי, ההצתות, או כל צורת מתקפה אלימה מחורבנת אחרת. האנשים לא נהרו לרחובות כי מנגד עמדו טרוריסטים, ויכולת לאבד את חייך ברגע.

אני מבינה כעת שלא משנה כמה ניסיתי, לא היתה לי כל אפשרות להבין באמת את סבלם של הכורדים במשך 200 השנים האחרונות. אבל כל זה השתנה ביום שישי בלילה, כשהתעוררתי לקול הרעם המחריד של מטוסי הקרב, שהרעידו את הכל באימה.

כל עוד אנחנו ממשיכים להסתגר באזור הנוחות הזה של המוסר הכפול, של צביעות ובגידה, מוטב שנפסיק לדבר על דמוקרטיה. זאת אשליה ארורה. תשוקה חולנית של החברה שלנו. אבל החברה מסרבת לחסל את האשליה, ותחת זאת ממשיכה בשפיכות הדמים הרצחנית הזאת בשם הדמוקרטיה.

מצטערת, אני מרגישה פשוט אבודה.

אליף ביניג'י היא מתרגמת מאיסטנבול וסטודנטית באוניברסיטת סבנצ'י. רשימתה תורגמה מאנגלית.

 > בין ארדואן לברקזיט, לשמאל אסור לוותר על המחויבות לדמוקרטיה

שמי תורכיה, 16 ביולי 2016 (Ian Zub Public Domain)

שמי תורכיה, 16 ביולי 2016 (Ian Zub Public Domain)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
פעילי שמאל בהפגנה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אחרי הכרזת היועמ"ש על הגשת כתב האישום נגדו, בכיכר הבימה בתל אביב, ב-23 בנובמבר 2019 (צילום: תומר נויברג / פלאש90)

להתפטר? להיפך! פעילי שמאל בהפגנה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אחרי הכרזת היועמ"ש על הגשת כתב האישום נגדו, בכיכר הבימה בתל אביב, ב-23 בנובמבר 2019 (צילום: תומר נויברג / פלאש90)

אנחנו כל-כך מרוכזים בצדק, ששכחנו שצריך גם לנצח

הימין מוכן להעמיד בראשו איש מושחת? שיבושם לו. זה לא העניין שלנו, השמאל. אנחנו צריכים להתרכז במטרה אחת ויחידה: לנצח. ואת זה קל יותר לעשות עם נתניהו בראשות הימין

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf