newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

זה הזמן לתמוך בשיחה מקומית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אין זה סוד כי המשבר המעמיק והולך שפוקד את החברה הישראלית לא פוסח גם על גופי התקשורת בישראל: כשאנו אוחזים כיום עיתון או גולשים באתר חדשות אנחנו לא פעם מרגישים שכלי התקשורת מקדמים אינטרסים של בעלי הון ופוליטיקאים, ולא בהכרח את אלו של ציבור הקוראים שלהם. אל תוך המציאות הזו נולדה לפני כשנה וחצי שיחה מקומית.

שיחה מקומית מציעה מודל אחר של עיתונות, שפועל מלמטה למעלה, מהכותבים לעורכים, ולא להפך. עיתונות שמחויבת קודם כל להקהילות השונות המרכיבות את החברה הישראלית והפלסטינית. עיתונות עצמאית ואקטיביסטית שלא מפחדת לנקוט עמדה.

כבר שנה וחצי שעשרות בלוגריות ובלוגרים, צלמים, עורכים ומתרגמים עמלים, רובם בהתנדבות מלאה, כדי להביא לקהל קוראי העברית יום-יום כתבות, תחקירים, דיווחים מהשטח ממאבקים שונים, חשיפות בלעדיות, פרשנות ותרבות ממגוון כותבים ומקומות.

בשנה וחצי של פעילות פרסמנו יותר מ-2,500 פוסטים, הגענו ליותר ממיליון איש בישראל, ואלפי קוראות וקוראים חדשים מגיעים אלינו בכל שבוע. עשרות חשיפות שפורסמו לראשונה אצלנו הדהדו בכל כלי התקשורת בארץ והשפיעו על השיח הציבורי באינספור נושאים.

שיחה-מקומית-כל-הקריקטורות-והלוגוראים

שיחה מקומית הוקמה כדי לשרת את הקהילה. ואכן, האתר הפך למרחב מרכזי שמציע במה לדיון על הדרך לחברה שוויונית וצודקת יותר, וכמעט הכל – כאמור – בהתנדבות.

זו גם הקהילה שלך, וזה המקום שלך להצטרף ולסייע להצלחה שלנו.

שיחה מקומית פועלת במסגרת עמותה ללא מטרות רווח, וכשלושים אחוז מההכנסות שלנו מגיעות מקוראות וקוראים כמוך. התרומות מכסות הוצאות של עריכה, תמיכה טכנית לאתר וצילומים. מבחינתנו, התמיכה שאנחנו מקבלים מהקהילה הקוראת אותנו היא אמירה ברורה: הציבור שלנו רוצה ששיחה מקומית תמשיך בדרכה.

החודש אנחנו נפרדים מנועם שיזף שעבד בשנים האחרונות כמנכ"ל העמותה, ומקבלים את פניה של מנכ"לית חדשה – סאוסן ח'ליפה. ברגע חשוב זה אנחנו מבקשים להרחיב את מעגל התורמים לנו, ולהתבסס כמה שיותר על הקהילה שלנו. זו הקהילה שקוראת אותנו, שתומכת בנו, שמאמינה בסיום הכיבוש, במאבק על חברה צודקת ושוויונית יותר, בחופש המידע, באקטיביזם ובדמוקרטיה. זו הקהילה שמבינה שבלי שיחה מקומית – המאבק שלה יהיה הרבה יותר קשה.

עכשיו, עם תחילת השנה החדשה, זו ההזדמנות שלך לקחת חלק בעשייה שלנו. עכשיו זה הזמן לתרום לשיחה מקומית, להירשם לניוזלטר שלנו, לחבב ולשתף אותנו בפייסבוק ובטוויטר ולעזור לנו להמשיך לעשות עיתונות אזרחית עצמאית.

שתהיה שנת שלום וברכה,

יעל מרום, אורלי נוי וחגי מטר
עורכי שיחה מקומית

באנר

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
טחינה אלארז במדפים (צילום: אורן זיו)

טחינה אלארז במדפים (צילום: אורן זיו)

בעלת טחינת אלארז: "הטלפון לא מפסיק לצלצל. רבים תומכים בי"

מאז אתמול מתחולל ויכוח עז בחברה הפלסטינית סביב תרומה של בעלת המפעל, ג'וליה זהר, לאגודת קו סיוע נפשי לקהילה הגאה. בארגונים פמיניסטיים טוענים שזהר היא מטרה קלה משום שהיא אישה, ואילו יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה רומז שברקע יש גם אינטרסים כלכליים זרים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf