קריאה לנשיאות העברית: להגן על המרצים מפני מסע שיסוי

עשרות מרצות ומרצים חתמו על מכתב תמיכה בד"ר קרולה הילפריך שנשלח לנשיא האוניברסיטה העברית. השיחה שלה עם הסטודנטית החיילת הוצגה באופן מסולף, נכתב שם, ההנהלה צריכה להילחם בבריונות נגד המרצים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עשרות מרצות ומרצים חתמו על מכתב תמיכה בד"ר קרולה הילפריך שנשלח אתמול לנשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן. המכתב מוחה את האופן המסולף שבו הוצגה התקרית עם הסטודנטית החיילת בתקשורת וקורא להנהגת האוניברסיטה לרדת לחקר האמת ולהגן על המרצות והמרצים.

הנה נוסח המכתב:

"כמרצות וכמרצים באוניברסיטה העברית, אנו מבקשים להביע את תמיכתנו המלאה בעמיתתנו ד״ר קרולה הילפריך, מרצה בכירה בחוג לספרות כללית והשוואתית ובתוכנית ללימודי תרבות באוניברסיטה.

"ביום שלישי, 1 בינואר, פורסם בתאגיד השידור ״כאן״ פרסום ממנו השתמע כאילו ד״ר הילפריך צעקה על חיילת משום שהגיעה לשיעור כשהיא לבושה במדי צבא. מאוחר יותר פורסמה באתר ynet הטענה כאילו המרצה ניגשה לחיילת בתום השיעור, נזפה בה והשפילה אותה בעקבות ויכוח שהתנהל בשיעור. בתגובה של תנועת ״אם תרצו״ שצוטטה בכתבה נטען כי הופנתה אלימות כלפי הסטודנטית ״אך ורק משום שלבשה את מדי צה״ל״.

הנהגת האוניברסיטה צריכה לגלות אומץ ומנהיגות. מבט כללי על האוניברסיטה העברית (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)

הנהגת האוניברסיטה צריכה לגלות אומץ ומנהיגות. מבט כללי על האוניברסיטה העברית (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)

"הדיווח התקשורתי היה מוטה ומוטעה, והטענות שפורסמו לא היו נכונות. כפי שעולה מעדויות שהתפרסמו מאז, לא התנהל ויכוח בשיעור, אלא התנהלו חילופי דברים בין התלמידה במדים לבין תלמידה אחרת לאחר השיעור. המרצה לא ניגשה לתלמידה במדים, אלא התלמידה פנתה למרצה. המרצה לא נזפה בתלמידה ולא השפילה אותה, אלא התייחסה בשיחת מסדרון באופן סביר לסיטואציה מורכבת שהתלמידה העלתה בפניה והסבירה לה שיש עמדות לגיטימיות שונות מזו שלה.

"אנו מבקשים לחזק את ידיה של המרצה ולעמוד לצדה. ההסרטה בחשאי של שיחת המסדרון שלה עם התלמידה הוצאתה מהקשרה, וסילופה היו מעשה מכוער ומגונה. אנו מתקוממים על הניסיונות של בעלי עניין לפגוע במרצה, באוניברסיטה ובסטודנטים, להעליל עלילות שווא, להסית, להשתיק, להלך אימים ולחרחר ריב ומדון בקרב קהילת האוניברסיטה ובחברה בישראל.

"כמרצות וכמרצים באוניברסיטה העברית, אנו מצפים שהנהלתה תגלה אומץ ומנהיגות בתגובתה למתקפה על המרצה שנפגעה ועל ערכי האוניברסיטה. אנו מצפים מרשויות האוניברסיטה לרדת לחקר האמת על התקרית שאירעה לאחר השיעור ועל הגורמים והמניעים שעמדו מאחורי פרסומה המוטה והמוטעה. אנו מצפים מהנהלת האוניברסיטה להתגייס באופן ברור ונחרץ להגנתה של המרצה שנפלה קורבן למסע שיסוי מכוער. אנו מצפים מההנהלה להתגייס להגנה על כלל המרצים, על ציבור הסטודנטים, ועל המרחב האקדמי מפני פעולות בריוניות שמנסות לעשות דה-לגיטימציה למחשבה העצמאית שלנו ולחיים המשותפים של כולנו".

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

נלחם כל חייו נגד גזענות על כל סוגיה, ועכשיו מדביקים לו תווית של אנטישמי. ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור (צילום: Party of European Socialists)

קורבין לא אנטישמי. הוא על הכוונת כי הוא רוצה להציל את העולם

פריבילגים, איסלמופובים ואפילו אנטישימים מקדמים במרץ את הטענה שקורבין אנטישמי. אך מה שמפחיד אותם באמת זה שלראשונה זה שנים, מוצגת אלטרנטיבה למשטר ההרס הניאו-ליברלי. לכן צריך לקוות שקורבין ינצח ביום חמישי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf