newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בתום ספירת הקולות במרצ: הפתעות ברשימת המפלגה לכנסת ה-20

בתום ספירת הקולות הציגה רשימת המועמדים של המפלגה לכנסת ה-20 כמה הפתעות: עיסאווי פריג' במקום השלישי אחרי גלאון וגילאון, מוסי רז פותח את החמישיה השניה, ואחריו ברשימה גבי לסקי ואבי דבוש

מאת:
השאירו תגובה
א א א

דיווח: אלי ביתאן, יעל מרום

עדכון: כ-95 אחוזים חברי ועידת מרצ לקחו חלק בהצבעה על רשימת מועמדי המפלגה לכנסת ה-20. להלן תוצאות ההצבעה:

בחמישיה הראשונה (לאחר יושבת הראש זהבה גלאון) נבחרו לפי סדר יורד אילן גילאון, עיסאווי פריג', מיכל רוזין ותמר זנדברג.

את החמישיה השניה פותח מוסי רז, ולאחריו גבי לסקי, אבי דבוש, אבו וילן ורויטל לן כהן.

אל שני המקומות הראשונים בחמישיה השלישית הגיעו אורי זכי ואיתי סבירסקי. 

כאלף חברי ועידת מרצ בוחרים היום את רשימת מועמדיהם לכנסת. 23 חברי מרצ מתמודדים על מקום ברשימה, לה צופים הסקרים בימים האחרונים חמישה עד שישה מנדטים. בחירתה מחדש של זהבה גלאון לראשות הרשימה כבר אושרה בוועידה לפני כשבועיים, ובנוסף יובטח ייצוג לנשים במקומות במקומות הרביעי, השישי והתשיעי. פרט להבטחת ייצוג מגדרי, אין שריונים נוספים ברשימת מרצ.

> בצל המגעים לרשימה משותפת: בחירות מקדימות בחד"ש ובבל"ד

פריימריז במרצ. צילום: יעל מרום

פריימריז במרצ. צילום: יעל מרום

על מקום בחמישייה הראשונה מתמודדים חברי הכנסת המכהנים אילן גילאון, תמר זנדברג, עיסאוי פריג', מיכל רוזין, אבשלום וילן, כאשר ההערכה היא כי ארבעת הראשונים צפויים לשמור על מקומם בחמישייה. בנוסף יתמודדו על מקומם בחמישייה הראשונה גם גבי לסקי, חברת מועצת העיר תל אביב-יפו ועורכת דין המתמחה בזכויות אדם ובייצוג של פעילים בישראל ובשטחים הכבושים, חבר הכנסת לשעבר מוסי רז, אורי זכי, לשעבר מנכ"ל בצלם ארה"ב, ורון שביט, ד"ר למדעי המדינה ומפקח מחוזי במשרד הרווחה.

גבי לסקי ואבי דבוש. צילום: יעל מרום

גבי לסקי ואבי דבוש. צילום: יעל מרום

זנדברג, זכי, לסקי, רוזין ומוסי רז הציגו מועמדות גם לחמישייה השנייה. בין המתמודדות והמתמודדים הנוספים בחמישייה זו ניתן למצוא את הפעיל החברתי אבי דבוש, איתי סבירסקי, ממקימי כוח לעובדים, ורוויטל לן כהן, עורכת דין וחברת מועצת העיר כפר סבא וממייסדות קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. נכון לעכשיו, כאמור, רק המקום השישי נראה ריאלי.

חברת הכנסת תמר זנדברג. צילום: יעל מרום

חברת הכנסת תמר זנדברג. צילום: יעל מרום

חברת הכנסת מיכל רוזין בפריימריז של מרצ. צילום: יעל מרום

חברת הכנסת מיכל רוזין בפריימריז של מרצ. צילום: יעל מרום

הרשימה החברתית והצעירה שבחרה מפלגת העבודה והתחזקות "המחנה הציוני" בסקרים מציבים בפני מרצ אתגר משמעותי. אמנם רשימת מרצ היא בוודאי הפמיניסטית ביותר בשל הדגש על ייצוג מגדרי שווה, אולם גם ברשימת העבודה נבחרו נשים במקומות הגבוהים. למרות שמרצ עסקת רבות במאבקים ונושאים הנוגעים באוכלוסיות רבות, ביניהן המוחלשות במדינה, פני נציגיה במפלגה אינם משקפים זאת. העובדה שגלאון פנתה בתחילת השנה האזרחית בברכה ברוסית שכוונה לעולי חבר המדינות לשעבר לא מכסה על היעדר ייצוג למהגרים, למזרחים, לדתיים ולפריפריה. ברשימה הפעם ישנם מספר מועמדים כאלה, והשאלה היא אם חברי ועדת המפלגה ישימו דגש על ייצוג ועל רענון השורות או שבסופו של דבר נמצא את עצמנו שוב עם אבו וילן, נציג הקיבוצים.

לכל מועמדת ומועמד צבע. הפריימריז במרצ. צילום: יעל מרום

לכל מועמדת ומועמד צבע. הפריימריז במרצ. צילום: יעל מרום

הבחירות המקדימות, שמתקיימות בגני התערוכה בתל אביב, החלו בשעה שתיים בצהרים והקלפיות ינעלו בשעה עשר בלילה. בשעה זו ממתינים מאות פעילים, מתמודדים ותומכים לקראת פרסום התוצאות, הצפויות להתפרסם כשעה לאחר תום ההצבעה. על אף האווירה הססגונית והצבעונית במקום (שכן לכל מועמד/ת צבע משלו/ה), הדריכות בקרב הנוכחים מורגשת היטב: רשימת המועמדים ארוכה, והמקומות הריאליים ברשימה מעטים.

עד סמוך לשעה תשע בערב הצביעו כ-75 אחוזים מחברי הוועידה, ועל פי התחזיות, אחוז ההצבעה צפוי להגיע לכ-90.

עדכון 22:50 – ההצבעה הסתיימה לפני כשעה, ולקחו בה חלק כ-95 אחוזים מחברי הועידה. באולם קריאות "עשרה מנדטים למרצ" ו"זהבה גלאון שרת הביטחון". ממתינים לתוצאות.

ממתינים לתוצאות. פריימריז במרצ. צילום: יעל מרום

ממתינים לתוצאות. פריימריז במרצ. צילום: יעל מרום

עדכון 23:15 – פרסום התוצאות.

> הדרך למהפך שמאלי עוברת בבריתות פוליטיות חדשות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

מענקי הקורונה הם תעמולה. ההטבות למשקיעי הנדל"ן הן מדיניות

גם היצירתיים שבפרשנים הכלכליים לא יצליחו לזהות מדיניות כלכלית סדורה בהחלטות הממשלתיות שהתקבלו מאז שהתחיל משבר הקורונה. ניתן למצוא מדיניות כזאת רק בסעיף שהוגנב לחוק מענקי הקורונה, שנועד לשמור על מחירי הדיור הגבוהים כדי להגן על רווחי הקבלנים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf