newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הוא היה מענטש, שלא כדאי לפגוש בסמטה חשוכה

בנימין "פואד" בן אליעזר, 1936-2016

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותבת אורחת: חנה קים

כן, הוא היה מושחת.

לא בסטייל של עזר וייצמן, שקיבל הכנסה חודשית ממיליארדר ש"תחזק" אותו, כדבריו, כי אצל פואד זה היה מן היקב ומן הגורן ובסכומים קטנים יותר.

כן, הוא היה שותף לנסיונות להחליף את צוות החקירה של ידידו אריה דרעי, לפני שהוחלט במשטרה להעמידו לדין בגין קבלת שוחד.

כן, הוא היה ממקימי תמ"י, שבמבט לאחור נראית היום כנסיון ראשון של צעירים מזרחים ומסורתיים לזקוף את קומתם, לא כדי להחזיר עטרה ליושנה, אלא כדי לתת תשובה חיונית למפד"ל ולצעוד קדימה.

כן, יצחק רבין חב לו את נצחונו בבחירות 1992 בזכות המפקד האדיר שהוא היה אחראי לו, שעורר את המצביעים במקומות שבהם מפלגת העבודה לא חלמה להגיע אליהם.

> התוכים של דובר צה"ל חוטאים לתפקידם כעיתונאים

בנימין בן-אליעזר, פואד (פלאש90)

הוא? יו"ר המפלגה? כן, הוא. בנימין בן-אליעזר, פואד (פלאש90)

כן, הוא היה שר שיכון פעיל וביצועיסט שדרבן את הקמתן של שלוש ערים חדשות בתקופת כהונתו הקצרה בתפקיד: מודיעין, שוהם ואלעד, ופתח בהשקעה מסיבית בשכונות הערים הגדולות, שנהוג לכנותן שכונות מצוקה.

הוא היה מענטש, אבל גם איש שלא כדאי לפגוש בסימטה חשוכה. אני זכיתי לכינוי "מכשפה" ועוד צרור של קללות בעיראקית אסלית, ובסט של חיבוקים עזים.

כן, הוא שבר את הסטיגמה עם האנגלית האוקספורדית שלו לעומת האנגלית המגומגמת של יוסי ביילין, אבל ב"ארץ נהדרת" צחקו בעיקר על העברית המתלעלעת שלו ועל המבטא שלו.

כן, הוא עצבן אותי כשערכתי את עיתון "הפטיש", משום שרצה לספח אותו כעיתון-הבית של מפלגת העבודה. רבנו המון, אבל כשכתבתי ב"חדשות" שהוא היורש ושהוא ינהיג את מפלגת העבודה, טעמתי מעט מהבוז שהוא חש בו. פואד? יו"ר מפלגת העבודה? מה פתאום? וכן, הוא היה.

צר לי על כך שמכר את עצמו עבור שלמונים, במיוחד לאחר שראה מה קרה לבר-הפלוגתא שלו, וייצמן, שפרש מהנשיאות. הוא היה יהיר. הוא חשב שאין בלתו במפלגתו. הוא כמעט היה נשיא המדינה, בזכות תמיכתו של בנימין נתניהו, שראה בו את הרע במיעוטו לעומת שנוא-נפשו רובי ריבלין. אבל אין לשכוח, סתיו שפיר ומירב מיכאלי חייבות לפואד בן אליעזר את מקומן בכנסת, והן לכאורה הפנים הצעירות והחדשות.

אז מה אזכור מפואד? בעיקר את המשפטים שעליהם היה חוזר: "מפלגה צריכה להיות בית. מפלגה צריכה לתת למצביעיה את התחושה שהם הגיעו למקום שמחבק אותם".

בזה הוא צדק, רק שהדברים הללו נאמרו לפני שעשה לביתו ורכש בית בסכום מטורף מכספים שלא ידוע מהיכן הגיעו, כי פואד לא הספיק להיות זכאי או מורשע במשפטו. אז בלי שום קשר, ואם נעזוב לרגע את הפוליטקלי קורקט, אז כן, חיבבתי אותו, אי אפשר היה שלא, למרות הכל. תנוח, פואד, תנוח.

חנה קים היא עיתונאית לשעבר ב"הארץ" ו"חדשות", עורכת "הפטיש". מפעילות מחאת 2011

> אם רק היו מלמדים אותנו בבית ספר על ביטוח לאומי

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

ככל שהתלמידים עולים בכיתות מהיסודי לעל-תיכוני, רמת השיעמום שלהם עולה (צילום אילוסטרציה: college degrees 360)

משעמם לתלמידים בבתי הספר - ולמשרד החינוך לא איכפת

כבר יותר מעשור מראות תוצאות מבחני פיז"ה כי רק שליש מהתלמידים בתיכון נהנים ממה שהם לומדים או שהלימודים מעוררים בהם סקרנות. הבעיה מוכרת וגם הוצעו לה פתרונות, אבל את משרד החינוך כנראה משעמם לטפל בה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf