newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

חמישה בני משפחה עומדים בפני פינוי מיידי ביפו

משפחת אבו רחימה גרה כל חייה בבית עמידר ברחוב יפת. לאחרונה קבע בית המשפט שעליהם לפנות את הדירה, והם לא מתכוונים לצאת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הבוקר (רביעי) התייצבו בבית המשפט בנתניה בני משפחת אבו רחימה מיפו. בני המשפחה יוצאים למאבק על הבית, על קורת הגג היחידה שלהם. אתמול אחרי הצהריים, כשהבינו כי הם עומדים בפני פינוי ממשי, הם פנו ל"דרנא – הוועדה העממית נגד פינויים והריסות בתים ביפו", שהגישה עבורם בקשה לבית המשפט להורות על צו עיכוב ביצוע להחלטה לפנות אותם מביתם. בית המשפט דחה את הבקשה.

בהעדר צו המורה על עיכוב הביצוע מחר בשעה שמונה בבוקר יכנס לתוקפו צו פינוי גמיש המאפשר להשליך לרחוב ללא כל פתרון את איסמעיל, המתקיים על קצבת נכות של מאה אחוז, את אשתו פאטמה, שנמצאת בהריון מתקדם, ואת שלושת ילדיהם, בני שלוש שנתיים ושנה.

הדירה הקטנה ברחוב יפת 121 היא הבית היחיד שאיסמעיל מכיר; הוא עבר אליה בגיל שלוש, אל דודתו שגרה בה כדיירת מוגנת, וחי איתה שם עד סוף ימיה. הדירה שייכת במקור לרשות הפיתוח, שאת ענייניה ביפו מנהלת חברת עמידר. לאורך כל השנים שילמה המשפחה לעמידר שכר דירה מוגן וחשבונות ולא ביצעה פלישות או עבירות בניה. לאחר מותה של הדודה הגיש איסמעיל בקשה לעמידר להסדרת מעמד כבן דור שני. המשפחה עומדת בקריטריונים שהציבה עמידר וחוקי הגנת הדייר אמורים גם הם לחול עליה.

הדודה אמנם השאירה לעיסמאיל ומשפחתו את כל רכושה אך המשפחה מספרת כי לאחר מותה הגיע אדם איתו הייתה הדודה בקשר זוגי, ולמרות שמעולם לא גר בדירה פנה לבית המשפט ותבע עליה בעלות. הזוג פנה לעמידר, שסירבה לקחת אחריות או להידרש לשאלת הזכאות, והשאירה את ההכרעה לבית המשפט. בית המשפט פסק לטובתו של בן זוגה של הדודה, שמבקש למכור את הנכס. החלטת בית המשפט תמוהה ביותר מאחר והדירה מעולם לא הייתה בבעלות דודתו של איסמעיל ועל כן היא אינה יכולה להוריש אותה.

> תושבות שכונות ודיור ציבורי דורשות צדק חברתי מיאיר לפיד

משפחת אבו רחימה, בסרטון של הטלוויזיה החברתית

חברת עמידר, שהוקמה כחברה משכנת שתפקידה למצוא פתרונות דיור לאלה שידם אינה משגת, מצאה עם השנים עיסוקים נוספים, רווחיים יותר, והיום מועלת באופן בוטה בתפקידה המקורי ונותנת יד לפינויי משפחות, הריסת בתים, שיכון משפחות זכאיות בתנאים מחפירים ומכירת נכסים ציבוריים לבעלי הון.

פעילות ופעילים מתכוונים להתאסף בבית אבו רחימה ביום חמישי בבוקר, יום הפינוי, ולפעול למניעתו. כל מי שיכול/ה להגיע ולתת יד תבורך. נתראה שם. יפת 121, קומה שניה, ביפו.

> לקראת הכרזה? כך צפויה להראות הרשימה הערבית המאוחדת

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

בני משפחת טקה ביקשו לראות מי האיש שירה בסלומון, חומת השוטרים באולם לא נתנה להם. השוטר הנאשם לפני תחילת הדיון (צילום: אבי בלכרמן)

פתיחת משפט השוטר שהרג את סלומון טקה: הנאשם הוצג כקרבן

השופט פנה לבני משפחת טקה ואמר ש"אלימות לא תשפיע עליו", חומה של שוטרים הסתירו את הנאשם מבני המשפחה, אבל אחד הפעילים סיכם: כתב האישום מרוכך, אבל עצם העובדה שהוא נשפט היא הישג של המאבק

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf