newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ממשיך מסע התלאות של האסיר ששוחרר, נעצר ושוחרר שנית

בשבת דיווחנו בשיחה מקומית על סלאח חוסיין, שישב בכלא 15 שנים וחצי ונעצר ביום שחרורו, יום לפני חתונתו המיועדת. אחרי שבוטלה החתונה בה אמור היה להשתתף גם בנם הקטן של הזוג, חוסיין שוחרר שנית. המשפחה: "זאת התעללות"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ביום חמישי שעבר שוחרר מכלא קציעות שבנגב האסיר סלאח חוסיין, אחרי שריצה 15 שנות מאסר – לפי גורמים ביטחוניים על הנחת מטען חבלה וקשירת קשר לגרימת מוות. לפני שש שנים, בעודו בכלא, חוסיין נישא לשירין נזאל באמצעות הצהרה של אימאם המסגד על נישואיהם. כמו אסירים אחרים, חוסיין הצליח להבריח זרע מהכלא. רעייתו שירין נכנסה להריון וילדה לפני ארבע שנים וחצי את בנם הבכור, עלי.

סלאח חוסיין נפגש עם רעייתו ובנו לאחר השחרור (באדיבות רשת אלקודס לתקשורת)

סלאח חוסיין נפגש עם רעייתו ובנו לאחר השחרור (באדיבות רשת אלקודס לתקשורת)

"עלי מעולם לא פגש את אביו כי שלטונות הכיבוש לא הרשו לנו, אבל תמיד סיפרתי לו על אביו והראיתי לו תמונות של אבא שלו. הוא הכיר אותו רק דרך הסיפורים והתמונות", אומרת שירין נזאל לשיחה מקומית.

המשפחה המאושרת החליטה לקיים טקס חתונה באולם "השלום" בבית דוקו, כפר מולדתו של חוסיין. הטקס אמור היה להתקיים ביום שבת שעבר. הם אפילו הפיצו את ההזמנה בפייסבוק וברשתות החברתיות. זו הייתה אמורה להיות חתונה יוצאת דופן בחברה הפלסטינית, שבה בנו של אסיר משוחרר משתתף בחתונות הוריו. שירין ובנה היו בעיצומם של ההכנות לחתונה, מלאי התרגשות וציפייה, ויחד אתם גם המשפחות והחברים ובני הכפר.

הכפר נערך לחגיגות שחרורו של חוסיין, לשווא (באדיבות רשת אלקודס לתקשורת)

ביום חמישי האחרון, יום שחרורו המיועד, שירין ובני משפחתה ומשפחתו של חוסיין חיכו לו אחרי מחסום דהריה במשך שעות, כי נאמר להם שהוא ישוחרר מוקדם בבוקר. בסופו של דבר הוא שוחרר בצהרים, אבל נלקח מיד לאחר מכן לבית כלא אשקלון, ומעצרו הוארך. בעקבות המעצר המחודש, בוטל טקס החתונה. תושבי הכפר, אשר קושט כולו לקבל את פני האסיר, הלכו לישון מאוכזבים והקישוטים והאורות הוסרו.

אתמול (ראשון) בצהריים חוסיין שוחרר מהמעצר. עם שחרורו, הוא זכה למפגש מרגש עם אשתו ובנו עלי אותו לא פגש וחיבק מעולם. בסרטון שהופץ על ידי קרוב משפחה רואים את האבא מתנפל על בנו, מרים אותו ומחבק אותו חזק ואת שירין צועקת לילד "זה אבא שלך!" בעוד עלי, שלא מכיר את אביו, מנסה לחמוק מבין זרועות הגבר הזר לו לחלוטין. באותו סרטון שומעים קול של גבר מעודד את האסיר ואומר לו "לא נורא, זו פעם ראשונה שהוא פוגש אותך, הוא עוד יתרגל אליך". אמו של עלי, שירין, אומרת לילד: "זה אביך היפה, ששערותיו הלבינו".

על פניו מדובר בסוף טוב, אולם בדרכו לרמאללה, שם מתגוררת כרגע אמו, חוסיין היה צריך לעבור דרך מחסום הקונטיינר במזרח בית לחם, ועוכב שם למשך ארבע שעות שלמות עד שהחושך ירד. בינתיים קבלת הפנים החגיגית שהוכנה לקראת שיחרורו בוטלה שוב. "המטרה שלהם היא לגנוב את השמחה שלנו", אומרת שירין ל"שיחה מקומית". "היינו אמורים להתחתן בשבת. הוא שוחרר ביום ראשון. הם ידעו על ההכנות בכפר דוקו, ולא רצו שאנחנו נשמח ויהיו חגיגות. זאת התעללות, המטרה שלהם ברורה".

בתשובה לשאלה האם תתקיים מסיבת חתונה במקום זאת שנדחתה ענתה שירין "כרגע אנחנו לא יודעים. אחרי הצהרים אנחנו אמורים לחזור לכפר דוקו, נראה מה יהיה".

מהשב"כ נמסר בתגובה לפנייתנו: "עלה מולו (מול סלאח חוסיין, ס"ע) חשד שהוזם, ובהתאמה שוחרר. זה כל שנוכל לפרט בעניינו".

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

מענקי הקורונה הם תעמולה. ההטבות למשקיעי הנדל"ן הן מדיניות

גם היצירתיים שבפרשנים הכלכליים לא יצליחו לזהות מדיניות כלכלית סדורה בהחלטות הממשלתיות שהתקבלו מאז שהתחיל משבר הקורונה. ניתן למצוא מדיניות כזאת רק בסעיף שהוגנב לחוק מענקי הקורונה, שנועד לשמור על מחירי הדיור הגבוהים כדי להגן על רווחי הקבלנים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf