newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

לקראת מצעד הדגלים: המשטרה פוגעת בפרנסת הסוחרים ברובע המוסלמי

משטרת ירושלים חילקה פלאיירים שקוראים לבעלי העסקים לסגור חנויות כדי "למנוע חיכוך". בכך מודה המשטרה שלא מדובר במצעד חגיגי ומשמח, אלא בתהלוכת שנאה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

לכבוד מצעד הדגלים המתוכנן היום חילקה משטרת ירושלים את ההודעה הזאת לבעלי החנויות והעסקים באזור שער שכם והרובע המוסלמי בעיר העתיקה (תרגום מערבית: מערכת 0202):

לתושבים והסוחרים בעיר העתיקה שלום.

אנו מביאים לידיעתכם כי בתאריך 17.5.2015, ביום ראשון הקרוב, יצויין יום ירושלים שבו תנועת המבקרים בעיר תהיה שונה מן הרגיל שכן עשרות אלפי אזרחים יצעדו ברגל לכיוון העיר העתיקה והכותל המערבי. אנו מבקשים מן הסוחרים ברחוב אל-ואד לסגור את חנויותיהם לאחר השעה חמש בערב (לא חובה) וזאת כדי למנוע חיכוך מיותר ביום הזה.

המצעד הגדול שבו יצעדו חמישים אלף צועדים, ייכנס מכיוון באב אל-עאמוד [שער שכם] ויעבור דרך רחוב אל-ואד אל הכותל המערבי.

הערה: הוצאת סחורה אל מחוץ לחנויות או תליית בגדים או חפצים אחרים מחוץ לחנויות אסורה בהחלט לאחר השעה ארבע אחר הצהריים.

בתודה מראש על שיתוף הפעולה, משטרת הקישלה

ההודעה הזאת מעידה על כך שהמשטרה כנראה אינה מבינה את תפקידה, או גרוע מכך – מבינה היטב מה מצופה ממנה. להגן על יהודים בלבד ולאפשר להם לבצע ללא הפרעה עברות פליליות חמורות נגד פלסטינים.

מצעד הדגלים הוא מצעד גזעני, מסית ואלים של עשרות אלפי בני אדם, רובם בני נוער וצעירים. הם עוברים בתוככי העיר העתיקה, מלווים במורים, מחנכים ומדריכים נושאים דגלי ישראל ודגלי בתי הספר, הישיבות והישובים שמהם הגיעו. המראות הקשים חוזרים בכל שנה. אלפים פותחים בקריאות " מוות לערבים", "שישרף לכם הכפר" ו"מוחמד מת" תוך דפיקות עם מקלות על הדלתות הנעולות של חנויות ובתים וקריאות איום מפורשות מול התושבים הפלסטינים, שההגעה הביתה מהעבודה נמנעת מהם על ידי מחסומי משטרה.

צפו במצעד של שנה שעברה:

חגיגות יום ירושלים חושפות את ההפרדה האתנית במלוא צביעותה הגרוטסקית כאשר המשטרה, בטון מיתמם של בקשה (חלילה לא חובה), פוגעת בפרנסתם של התושבים ובשגרת חייהם. הרי אם היה מדובר במצעד חגיגי ומשמח, ולא בתהלוכת שנאה, הסתה ואלימות, היו אמורות המשטרה והעירייה לעודד את פתיחת החנויות לרווחת והנאת הצועדים ולשגשוגה הכלכלי של העיר העתיקה.

במקום זאת מחולקת ההודעה הזאת, שקריאה בין השורות שלה חושפת למעשה שאין בכוונת המשטרה להגן על תושבי העיר הערבים, ומי שיבחר לממש את זכותו להתקיים במרחב הציבורי חושף את עצמו לאלימות ללא כל הגנה.

כך, כמו בכל שנה, בעוד המשטרה, העירייה, משרד החינוך והשנה אפילו בג"ץ משחקים בזריקת אחריות, יעבור בשעות הקרובות המצעד ברחובות ירושלים המזרחית בדרכו אל הכותל כדי שלא נשכח – ירושלים מאוחדת ועם ישראל חי.

> אפשר גם אחרת: את מצעד הדגלים של הקיצונים בצפון אירלנד דווקא כן מגבילים 

הודעת המשטרה לבעלי עסקים בעיר העתיקה (מקור: 0202)

הודעת המשטרה לבעלי עסקים בעיר העתיקה (מקור: 0202)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אחמד טיבי בארוע של הרשימה המשותפת בתל אביב, 23 בפברואר 2020 (צילום: אורן זיו)

אחמד טיבי בארוע של הרשימה המשותפת בתל אביב, 23 בפברואר 2020 (צילום: אורן זיו)

היהודים שמצביעים למשותפת: "הם מציעים תקווה"

הרשימה המשותפת קיימה באחרונה אירועים רבים לקהל דובר עברית שבהם השתתפו יותר מאלף איש, וסקר מראה כי שיעור ההצבעה לרשימה עשוי להגיע ל-5% ממצביעי השמאל היהודי. "בשיח של ההסתה, הקול השפוי מגיע דווקא מהמשותפת", אומר צעיר שהצביע כחול לבן בבחירות הקודמות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf