"בשביל הצחוקים": הצעיר הפלסטיני שנורה בגבו ע"י חיילים מדבר

כראם קוואסמי מחברון הוא הצעיר שחיילים תועדו יורים בו כדור ספוג ליד מחסום א-זעים. "ראיתי שלושה חיילים יושבים על הרצפה ומכוונים את הנשק שלהם לכיוון שלי", הוא סיפר לאתר MEE, "ואז שמעתי קול נפץ"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

צעיר פלסטיני שנורה בגבו בכדור ספוג סיפר לאתר "מידל איסט איי" (MEE) שהיה בדרכו לחפש עבודה במזרח ירושלים כשהחיילים הישראלים עצרו אותו, היכו אותו וירו בו.

כראם קוואסמי, בן 22 מחברון, אמר כי אירוע הירי – שסרטון שבו ניתן לראות אותו הודלף על ידי ערוץ ישראלי בתחילת נובמבר – קרה לפני שנה וחצי. קוואסמי נזכר כי הלך לכיוון העיירה א-זעיים במזרח ירושלים כשהחיילים הישראלים עצרו אותו. "הם פגעו בי [עם הג'יפ], ואז לקחו אותי מתחת לגשר והתחילו להכות אותי", הוא מספר.

כראם קאוואסמי, פלסטיני בן 22 מחברון, מחזיק את החולצה שלבש כשחייל ישראלי ירה בו בגבו בכדור ספוג (צילום: MEE/Alaa Daraghmeh)

כראם קוואסמי, פלסטיני בן 22 מחברון, מחזיק את החולצה שלבש כשחייל ישראלי ירה בו בגבו בכדור ספוג (צילום: MEE/Alaa Daraghmeh)

לדבריו, החיילים החזיקו אותו כמעט שלוש שעות מתחת לגשר, לפני ששיחררו אותו. הוא ביקש מהחיילים ללכת בדרך שמובילה לאזור א-זעיים, אך הם התעקשו שיילך לכיוון ענאתא, בצפון מזרח ירושלים.

"הייתי חייב לשמוע להם. הרמתי ידיים והמשכתי ללכת. שמעתי אותם צועקים, וכשהסתובבתי, ראיתי שלושה חיילים יושבים על הרצפה ומכוונים את הנשק שלהם לכיוון שלי – כאילו שהם רוצים לירות בי", אמר קוואסמה.

כשהסתובב כדי להמשיך ללכת, קוואסמה שמע צליל נפץ. חייל ישראלי ירה בו בגבו בכדור ספוג – תחמושת שמשמשת לפיזור הפגנות ויכולה להיות קטלנית מטווח קצר. "איבדתי תחושה בגופי במשך חמש דקות בערך", מספר קוואסמה. "אני לא יודע מי ירה בי, אבל אחרי שקמתי כל החיילים התחילו לירות סביבי, רק בשביל הצחוקים".

הוא הלך במשך שעה וחצי עד שהגיע לאזור ענאתא, ואז פונה לטיפול בבית חולים בחברון.

קוואסמה, שעד עכשיו סיפר רק להוריו על המקרה, עדיין מרגיש כאב בשתי זרועותיו, שהחיילים עיקמו בכוח מאחורי גבו. הוא אמר כי כעס כשקרא את הדיווח שהחיילים המעורבים רק הושעו מתפקידם – עונש קל מדי לדעתו על התקיפה שעבר.

"מה שקרה לי קרה לפלסטינים רבים נוספים בזמן שחזרו מעבודתם או לימודיהם. אבל לרוע המזל, לא היו מצלמות שתיעדו את המקרים האחרים", אמר קוואסמה.

הכתבה הופיעה במקור באתר Middle East Eye. תרגום: יונית מוזס

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

נלחם כל חייו נגד גזענות על כל סוגיה, ועכשיו מדביקים לו תווית של אנטישמי. ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור (צילום: Party of European Socialists)

קורבין לא אנטישמי. הוא על הכוונת כי הוא רוצה להציל את העולם

פריבילגים, איסלמופובים ואפילו אנטישימים מקדמים במרץ את הטענה שקורבין אנטישמי. אך מה שמפחיד אותם באמת זה שלראשונה זה שנים, מוצגת אלטרנטיבה למשטר ההרס הניאו-ליברלי. לכן צריך לקוות שקורבין ינצח ביום חמישי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf