newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

היום שבו בנצי גופשטיין פישל בגדול

היום בנצי גופשטיין נתפס אומר את מה שכולנו ידענו שהוא אומר, אבל תמיד מתחת לרדאר. תמיד הוא יגיד את המשפט הנורא שישיג לו כותרת, אבל לא חקירה. היום הוא אמר מפורשות: ודאי שצריך לשרוף כנסיות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הציטוט של גופשטיין שהתפרסם הערב – בו אמר שצריך לשרוף כנסיות – הוא סופר חשוב. לא בגלל שיש מישהו בישראל שלא ידע שזה מה שגופשטיין חושב, וגם לא בגלל שיש חשש אמיתי שגופשטיין באמת ייקח גפרור ויבעיר כנסיה. הוא לא. ברור שלא, תמיד יהיה מישהו שיעשה את זה בשבילו.

זה ציטוט חשוב כמו אלוף העולם בשחמט שטעה במהלך אחד, כמו נתניהו שמגמגם בראיון, כמו ילד שלא מחייך בתמונה. משהו שלא קורה אף פעם, וכשהוא מתרחש – כולנו לומדים דבר חשוב מאד על איך שדברים קורים באמת.

נתחיל מהקרדיטים. צריך לומר מילה טובה לבני רבינוביץ', עיתונאי יתד נאמן, שבשניה ששמע את גופשטיין מצהיר על כך שהוא מוכן ומזומן לשרוף כנסיות, אפילו במחיר של 50 שנה בכלא, הוא צייץ את זה בטוויטר. הפאנל שבו השניים ישבו פוצץ על ידי המשתתפים וגופשטיין הכחיש והצטדק, אבל האייטם יצא לדרכו.

אך הקרדיט האמיתי מגיע לגופשטיין עצמו. לו היה שותק הבוקר, אחרי הציוץ של רבינוביץ', זה היה נשאר סיפור על פאנל שהתפוצץ במחנה קיץ של בחורי ישיבה ובמילה שלו מול מילה שלו. אבל גופשטיין לא שתק והחליט להגיב ולהכחיש ולנסות לפגוע באמינות של רבינוביץ'. ושלח את "כיכר השבת", האתר בו עובד הבן של רבינוביץ', להשיג את ההקלטה (גילוי נאות: אני עובד באתר המתחרה), והמלפפון היכה את הגנן.

ולמה זה כל כך ציטוט חשוב? כי אמירות מסוג זה הן בדיוק אלה שבחיים לא נשמע מגופשטיין וחבורתו. לעולם לא. הם תמיד יגידו את המשפט הנורא שישיג להם כותרות, אך לא חקירה. שיעשה את הפרובוקציה אבל שלא באמת יפריע. תמיד הולכים על חבל דק. לא סתם הולכים, מרקדים. שכבת השמנת של הכהניסטים מכירה היטב את האסור והמותר, ומהתלת בנו.

את האמירות החריפות, המסיתות, אלה שנבנות על הכריזמה והפרסום וההילה שממנה הם נהנים וששולחות צעירים חסרי פנים ועתיד לבצע את הפשעים עצמם ולשלם את המחיר, הם שומרים – לכאורה כמובן – לחדרים הסגורים, לאחד על אחד, למבואות המטונפים ולמקום שאין יד חוקר ועיתונאי מגעת. שם הם לכאורה מציתים את האש.

ואז באה פאשלה אחת כזו. פליטת פה שגוררת טעות שפתאום מכוונת אליהם את האור, ואז פתאום כולנו, שידענו היטב במי מדובר, מקבלים הצצה למאחורי הקלעים. לחדר הבמאי שנוטל חלק בהצגה האכזרית הזו שבה צופים כולנו.

לא יודע אם זו המתקפות של השבוע האחרון או החום הכבד שגרמו לגופשטיין לאבד את החדות, מה שברור שעכשיו יהיה קשה מאוד למשטרת ישראל להמשיך ולהתמם.

> האם בנצי גופשטיין, שהסית נגד מצעד הגאווה, כבר נחקר?

בנצי גופשטיין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

בנצי גופשטיין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הפגנה נגד השחיתות במהלך פתיחת משפטו של נתניהו, מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה נגד השחיתות במהלך פתיחת משפטו של נתניהו, מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אורן זיו)

"בלי ההפגנות, נתניהו היה מצליח להתחמק ממשפט"

כ-1,000 איש מקבוצות המאבק בשחיתות הפגינו ליד מעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור, ורבים מהם אמרו כי ללא המאבק הממושך לא היה מוגש כתב אישום. נתניהו מצדו ניצל את ההזדמנות למפגן כוח ולדחיפת המסר כי לא הוא אלא כל מצביעי הימין עומדים למשפט, שאותו הדהדו גם רבים מתומכיו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf