newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

האופוזיציה האמיתית חוגגת יומולדת

מאת:

קוראות וקוראים יקרים,

כשרק הקמנו את שיחה מקומית – היום (שבת) לפני שלוש שנים – לא חלמנו שנצליח להגיע להישגים אדירים כל כך. בשלוש השנים האחרונות הצלחנו לעשות יום-יום עיתונות עצמאית, בועטת, מקורית ומחדשת, ובמקביל לשמש כבמה לדיון ומחשבה חדשה בקהילות השמאל. למעלה מ-2.3 מיליון קוראים שביקרו באתר בשנים האלה, וההשפעה שהצלחנו ליצור בשורה של מקרים גם על תקשורת המיינסטרים, הוכיחו כמה נחוצה שיחה מקומית.

אחלו לנו מזל טוב, הצטרפו להצלחה, ותרמו כדי שנוכל להמשיך לעשות עיתונות עצמאית

עיצוב: אווה נג'אר

עיצוב: אווה נג'אר

בשלוש השנים האחרונות פרסמנו למעלה מ-4,700 ידיעות, תחקירים ומאמרים, והיינו בין מובילי הסיקור והדיון על מגוון עצום של נושאים במרכז סדר היום: מהמלחמה בעזה, דרך הבחירות ועד השריפות בצפון ושביתות הרעב; מחיילים שביצעו הוצאות להורג ללא משפט ועד רציחות נשים בחברה הערבית; מהמאבק המזרחי ועד המאבק ללגליזציה; מקידום אג'נדה של חינוך חברתי ועד העצמת מאבקי עובדים; ממצעד הגאווה בבאר שבע ועד מספר הרופאים החריג בעראבה.

העבודה העיתונאית שלנו והמגוון הגדול של הקולות באתר מהדהדים דרך קבע בכלי התקשורת המרכזיים, שעושים פולו-אפים לסיפורים שלנו ומראיינים את הבלוגריות והבלוגרים באתר. ירון לונדון תיאר אותנו לאחרונה בתור מי ש"הובילו את האופוזיציה לגרסת המשטרה" באום אל-חיראן. עמירה הס מכנה אותנו בטוריה "המתחרים החביבים עלי". רינו צרור העיד שהוא קורא שיחה מקומית כל יום – ויש עוד עיתונאים רבים כמותם.

לחצו כאן כדי לעזור לנו להמשיך להשפיע על הנרטיב של תקשורת המיינסטרים

"האתר שיחה מקומית משמש כבמה כמעט יחידה במינה לכותבות וכותבים ערבים להביע את דעתם בשפה העברית בצורה חופשית ונטולת צנזורה ובכך הופך לזירה חשובה ומרכזית ליצירת שיח פתוח ומפרה בין ערבים ליהודים", כתב לנו לאחרונה ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת. "שיחה מקומית כמגזין חדשות מתבלט בהתעקשות ובמאבק לחשוף את האמת במיוחד ברגעים שתקשורת המיינסטרים בישראל מתיישרת עם הממסד".

"שיחה מקומית ממלאת פונקציה חיונית, שהייתה חסרה מאוד, של עיתונות עצמאית, אמיצה ונוקבת", החמיאה לנו גם ח"כ תמר זנדברג ממרצ, והוסיפה שכותבינו לא נכנעים בפני המתקפה על התקשורת, ו"מוכיחים שבאמצעות עבודה עיתונאית נחושה, ביקורתית ורודפת אמת אפשר וצריך להציג מראה שלא רק משקפת את המציאות אלא גם תהווה כלי אפקטיבי לשנות אותה".

תרמו היום, או התחייבו לתרומה חודשית, כדי שנצליח לתת עוד כלים לכל מי שנאבקים למען שינוי חברתי

עם כאלה מחמאות, וכאלה הישגים, נותר לנו רק להגיד תודה: לעשרות הבלוגריות והבלוגרים, הצלמים והצלמות, הכותבות והכותבים האורחים, שבלעדיהם לא הייתה שיחה מקומית. וגם לכם, הקוראות והקוראים שלנו, שמבקרים באתר ומגיבים ומשתפים ומפיצים ברשתות החברתיות ומנויים לניוזלטר, וגם שתרומותיכם מאפשרות לנו לא רק להמשיך לפעול אלא גם לצמוח ולהגיע למקומות חדשים. נשמח אם תצטרפו אלינו עוד היום, כדי לפתוח ביחד שנה רביעית של שיחה מקומית.

בתודה ובהתרגשות,

עורכים

 

 

 

אורלי נוי, אלי ביתאן, יעל מרום, רמי יונס וחגי מטר

עורכי שיחה מקומית

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
קנה ביטקוין ב-1.5 מיליארד דולר, מכר רשיונות פליטה באותו סכום. אילון מאסק (צילום: תומס הוק CC BY NC 2.0)

קנה ביטקוין ב-1.5 מיליארד דולר, מכר רשיונות פליטה באותו סכום. אילון מאסק (צילום: תומס הוק CC BY NC 2.0)

ביטקוין, טסלה ומשבר האקלים. למה אילון מאסק לא יציל את העולם

אילון מאסק וחברתו טסלה מציגים עצמם כמובילים במעבר לעולם בר קיימא. אבל ההשקעה הגדולה בביטקוין מראה ששיקולי רווח גוברים על השליחות האקלימית – ושאסור לבנות על בעלי הון לפתור את משבר האקלים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf