השתיקה התמוהה סביב פוסט "עליונות הגזע" של דיסטל אטבריאן

"היטלר לקח את העניין הזה של 'עליונות הגזע' למקומות מאוד בלתי נעימים", כתבה גלית דיסטל אטבריאן, אחת העיתונאיות האהובות על עמוד הפייסבוק של נתניהו. אם גרבוז היה חתום על זה, היתה פורצת מהומה, אז למה כלי התקשורת מתעלמים?

מאת:

גלית דיסטל אטבריאן היא אחת הכותבות הבולטות בימין היום. סופרת, בעלת טור קבוע ב"ישראל היום", שכתבה כמה נאומים לשרת התרבות מירי רגב בעודה עובדת בתאגיד השידור "כאן". היא גם אחת מהעיתונאים הכי מצוטטים על ידי ראש הממשלה נתניהו. לפי בדיקה שערך אתר "העין השביעית" בדף הפייסבוק של נתניהו, דיסטל אטבריאן נמצאת במקום השלישי במספר הציטוטים – ארבעה במספר – יחד עם קרולין גליק, הרכש החדש של מפלגת "הימין החדש" וארז תדמור, ואחרי גלעד צוויק מאתר "מידה" ואלי ציפורי מ"גלובס" שמובילים את הרשימה.

לכן, למה שדיסטל אטבריאן כותבת בעמוד הפייסבוק שלה אמורה להיות משמעות שחורגת מפוסט אלמוני של כותבת פלונית. היא אשת ציבור שמוצדק להתייחס אליה כמי שמייצגת במידה כזו או אחרת את האליטה האינטלקטואלית הימנית היום. ובמעמד הזה היא כתבה ביום רביעי האחרון פוסט שבו טענה שתי טענות שהן לא פחות ממדהימות. האחת, שהגברים היהודים האשכנזים חכמים יותר מ-80 אחוז מהאנושות, והשנייה שהגיע הזמן להחזיר את הדיבור על "עליונות הגזע", שכן העובדה שכולם שווים "היא שקר". רק בגלל שהיטלר "לקח את העניין הזה של 'עליונות הגזע' למקומות מאוד בלתי נעימים", אסור להודות שהעליונות הזו קיימת. מי שמדבר עליה, היא טוענת, דינו מוות. לא פחות.

donate

עכשיו, אילו איש רוח או אשת רוח המזוהים באופן ברור עם השמאל הפוליטי היה אומר אמירות כאלה, אפשר לתאר איזו מהומה היתה מתחוללת. אף שיאיר גרבוז לא כתב נאום לאף פוליטיקאי פעיל בשמאל, הסערה שהתחוללה בעקבות "נאום המזוזות" אילצה כמעט כל פוליטיקאי בישראל להוציא הודעת גינוי ולהסתייג. הדברים של דיסטל אטבריאן עברו בקול דממה דקה, לפחות בעולם שמחוץ לרשתות החברתיות. לא דרישה מאנשי ימין להתייחס אליהם, לא קריאה למושב מיוחד של הכנסת, לא מאמרי הכאה על חטא. שום כלום.

"הגבר היהודי האשכנזי יותר אינטליגנטי מ 80% מהאוכלוסייה האנושית". גלית דיסטל אטבריאן (יונתן זינדל / פלאש 90)

"הגבר היהודי האשכנזי יותר אינטליגנטי מ 80% מהאוכלוסייה האנושית". גלית דיסטל אטבריאן (יונתן זינדל / פלאש 90)

בפוסטים שפרסמה מאז, דיסטל אטבריאן ניסתה להבהיר את דבריה. "המחקר לא בדק את ההבדלים בין הגבר היהודי האשכנזי לבין הגבר היהודי המזרחי", היא כתבה בפוסט המשך, "אבל אם החוקרים היו מתקשרים אלי כדי לשאול לדעתי הייתי אומרת להם שהגבר היהודי המזרחי לא נופל במאומה מהגבר היהודי האשכנזי ובפרמטרים מסוימים אפילו גובר עליו".

אבל בעוד דיסטל אטבריאן מתאמצת להבהיר שלא התכוונה לזלזל בגברים המזרחים, את הדבקות של ברעיון "עליונות הגזע" היא לא טורחת להכחיש. היא אמנם מנמיכה קצת הטון, אבל לא ממש חוזרת בה. "הערוגה היהודית הצמיחה פירות מפוארים", היא כותבת בפוסט המשך, לכן ראוי לחקור מה הסיבה, למרות "עונש המוות" כלפי מי שעוסק בנושאים כאלה.

כולם מדברים על העובדה שכולם שווים אבל זה שקר - יש נמוכים ויש גבוהים ויש יפים ויש כאלה עם מטבוליזם ויש מכוערים ויש חכמים יותר ויש חכמים פחות ויש קבוצות גנטיות עם מאפיינים ברורים ואסור לדבר על כל זה כי היטלר.

נדמה שההימנעות של דיסטל אטבריאן מחזרה בה מתמיכה ברעיון "עליונות הגזע" אינה מקרית. זה קורה משום בעיני חלקים בימין הישראלי של היום, כולל אלה שנתניהו מצטט ואלה שכותבים נאומים לרגב, רעיונות של "עליונות גזע", שפעם נחשבו טמאים בציבוריות הישראלית משום שבשמם נרצחו מיליוני יהודים, נכנסו למיין סטרים. הם חלק מ"הערוגה" של הימין, אם להשתמש בביטוי של דיסטל אטבריאן. מסמוטריץ וההפרדה בין "החפלות" של הנשים הערבים במחלקות היולדות עד "חיות הפרא בכלוב", תיאורו של פרופ' בני מוריס לפלסטינים. ודי בהערת שוליים על כך שהיטלר לקח את רעיון "עליונות הגזע" ל"מקומות מאוד בלתי נעימים" כדי לטהר את המושג עצמו.

נכון, דיסטל אטבריאן לא כותבת שצריך לנקוט כלפי גזעים נחותים צעדים כלשהם, בוודאי לא השמדה, או שגזעים "עליונים" זכאים לזכויות יתר. אבל היא מחזירה את המושג הזה לשולחן.


ובכל זאת, כשירות לציבור, ללא הפרשנויות שהוסיפה לו דיסטל אטבריאן בדיעבד, הנה הפוסט המקורי – תשפטו בעצמכם:

הגבר היהודי האשכנזי יותר אינטליגנטי מ-80% מהאוכלוסייה האנושית.

המשפט הזה הוא גם עובדה אמפירית וגם אמת שאסור לכתוב אותה. למעשה כבר עכשיו כשאנחנו רק בשורה השלישית של הסטטוס יש לפחות 40 כיתות יורים של קבוצות שוויון כאלה ואחרות בפייסבוק שמכוונות את האקדח שלהן לרקה שלי. הסיבה שאסור לכתוב את האמת הזאת נעוצה בעובדה שאנו חיים בעידן בו "התחושה" חשובה יותר מהאמת.

אבל האמת היא שהגבר היהודי האשכנזי הוא היצור האנושי הכי חכם בגלובוס, מדובר בממצא עולמי שנחקר באופן מדעי על ידי מבחני אינטליגנציה שבניגוד למחקרים אחרים עומדים בתוקף מדעי שקשה לערער עליו:

מתוך 100 שאלות אקראיות בכל תחום – הגבר היהודי והאשכנזי מוציא את הממוצע הכי גבוה. וגם כשמשנים את השאלות הללו ל-100 שאלות אקראיות אחרות – הגבר היהודי אשכנזי עדיין מוציא את הציון הכי גבוה. פעם אחר פעם אחר פעם הגבר היהודי האשכנזי מוציא את הציון הכי גבוה באופן עקבי ביותר ומשאיר כל קבוצה אנושית אחרת בעולם הרבה מאחוריו.

אני לא גבר ואני לא אשכנזי והכרתי הרבה נשים לא אשכנזיות מבריקות והרבה גברים אשכנזים מטומטמים כמו נעל ועדיין אין לי שום בעיה לפרגן לגבר היהודי האשכנזי הסטטיסטי. הסיבה שאין לי שום בעיה לפרגן לו נעוצה בעובדה שהיכולות של הגבר היהודי האשכנזי הצעידו את המין האנושי קדימה בכל תחום אפשרי ואני שייכת למין האנושי.

ממצאי המחקר הזה הושתקו ומי שמעז לציין אותם דינו הוא מוות.

מי שאשם בכל זה הוא היטלר. היטלר לקח את העניין הזה של "עליונות הגזע" למקומות מאוד בלתי נעימים ומאז אף אחד לא מעז לרמוז על שוני שנובע מסיבות גנטיות. במקום זה כולם מדברים על העובדה שכולם שווים אבל זה שקר – יש נמוכים ויש גבוהים ויש יפים ויש כאלה עם מטבוליזם ויש מכוערים ויש חכמים יותר ויש חכמים פחות ויש קבוצות גנטיות עם מאפיינים ברורים ואסור לדבר על כל זה כי היטלר.

הנה תמונת מראה –

במחוז מסוים באנגליה הוחלט לכתוב בספרי הלימוד של בתי הספר שנערות טרנסיות מקבלות מחזור. מבחינה ביולוגית טרנסיות לא יכולות לקבל מחזור. אבל השקר הזה מתקבל כאמת כי כאמור – "התחושה" הפכה חשובה יותר מהמציאות או מהעובדה שיש מחוז מסוים באנגליה בו מטפחים בורות מדעית מכוונת בקרב ילדים.

1. בני האדם לא נולדו שווים אבל חשוב לייצר שוויון הזדמנויות ושוויון בפני החוק.

2. האינטליגנציה של הגבר היהודי האשכנזי לא הופכת אותו לאדם נעלה בשום צורה, אפשר להיות חכם נורא וחרא של בן אדם בד בבד.

3. אנשים שלועגים או מפלים טרנסים וטרנסיות הם אנשים מתועבים, זה עדיין לא אומר שצריך לטפח בורות מדעית בקרב ילדים.

4. זהו העידן האנושי היחיד בו קיימת עדיפות מודעת לשקר מדעי על פני אמת מדעית.

פעם סיינפלד חיקה אנשים מבוגרים נוהגים: הם מתניעים את האוטו, מכניסים לרוורס, לא מסתכלים אחורה, יהיה מה שיהיה.

הפרוגרס הוא הרוורס של המין האנושי.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
ראש הממשלה נפתלי בנט והמפכ"ל קובי שבתאי בביקור ברהט, ב-6 בדצמבר 2021 (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש90)

ראש הממשלה נפתלי בנט והמפכ"ל קובי שבתאי בביקור ברהט, ב-6 בדצמבר 2021 (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש90)

ביישובים הערביים השטח בוער, והפעם זו לא מטפורה

למרות התוכנית החדשה למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית, התקציבים ומבצעי הראווה, התחושה היא שהאלימות רק מתגברת, ושההכרזות על פתרון הבעיה בתוך חצי שנה הן מופרכות. "הקמפיינים הממשלתיים הם רק משככי כאבים"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf